Kako preveriti, da ni ukraden..?

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.724
100
63
Kupujem vozilo, ki ga je uvozila privatna oseba - zase, a ji ne odgovarja. Avta pri nas še ni registrirala, plačan ima DMV.
Kako preveriti, da vozilo ni ukradeno in če res vse štima?
Peljati sem ga mislil na pooblaščeni servis, kjer bi ga priklopili in ker ima elektronsko servisno knjigo bi preverili stanje km. Glede kraje sem želel preveriti v carfax-u, problem bi lahko bil le, če ga ima namen lump šele čez pol leta prijaviti, da je ukraden..
Ali sploh obstaja kaka zanesljiva rešitev ali ne?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.569
3.604
113
Od kot je avto???

Če je Nemški mora imeti 2 dela prometnega dovoljenja + kupopradajno pogodbo ali račun
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če ima plačan DMV avto ni ukraden, pač ne gre po xyz bazah skoz.

Maš pa na netu preverbo po vin, google it. Če je pa bolje spedenan ukraden pol je pa itak vseeno, pač furaš.
grin1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Glede na opis, bi meni zadnja slrb bilo to, da je ukraden. Gre za klasičnega švercerja, to da je avto uvozil in mu sedaj ne sede, ter ga zato prodaja, so zgodbice za lahko noč. Gledaš morda belega Polota?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
hehe... isto kot "pred mano ga je mel en starejsi gospod, pa ni rabil vec tako velikega avta..."
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.280
279
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Glede na opis, bi meni zadnja slrb bilo to, da je ukraden. Gre za klasičnega švercerja, to da je avto uvozil in mu sedaj ne sede, ter ga zato prodaja, so zgodbice za lahko noč. Gledaš morda belega Polota?

švero nebi prijavljal avta na davčni ter plaču dmvja....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Problem takih švercerjev je, da se profesionalno ukvarja z uvozom/popravilom/prodajo vozil, vendar vozilo uvozi in proda kot fizična oseba. Prodaja pa kot fizična oseba ne v prvi vrsti z namenom goljufanja države, ampak z namenom goljufanja kupca. Če uvozi nek klumpet in če on nastopa kot fizična oseba, se lahko obrišeš pod nosom za uveljavljanje takšnih in drugačnih napak na vozilu.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.257
2.495
113
v lokalni ostariji
pbutec tudi fizično osebo lahko tožiš itd... ni to nobena varovalka;)

je ogromno "delerjev" v sloveniji, ki so fizikalci... po možnosti na sociali/osebnem stečaju da kak € ujame pa uvaža in preprodaja avte... če kaj pametnega najde...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Že, vendar "diler" ti mora dati zakonsko garancijo oziroma jamstvo, fizična oseba pa ne ... je pa res, da če je namen nateg, boš tako od enega kot drugega moral zadevo iztožiti.
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

je ogromno "delerjev" v sloveniji, ki so fizikalci... po možnosti na sociali/osebnem stečaju da kak € ujame pa uvaža in preprodaja avte... če kaj pametnega najde...
To so tipični nateguni. Kako boš od takega kaj iztožil? Zato pa pravim OBVOZ takim pravljicam
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.432
4.418
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Že, vendar "diler" ti mora dati zakonsko garancijo oziroma jamstvo, fizična oseba pa ne ... je pa res, da če je namen nateg, boš tako od enega kot drugega moral zadevo iztožiti.
wink-1.gif

Obligacijski zakonik al kaj je že. Sicer tudi za firmo boš moral preko sodišča, razen , če se drugače dogovoriš.

Zakone prebrat in potem it pred prodajalca. Ko mu natrosiš preverjena dejstva, se pogajanja omehčajo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.569
3.604
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

je ogromno "delerjev" v sloveniji, ki so fizikalci... po možnosti na sociali/osebnem stečaju da kak € ujame pa uvaža in preprodaja avte... če kaj pametnega najde...
To so tipični nateguni. Kako boš od takega kaj iztožil? Zato pa pravim OBVOZ takim pravljicam

Do 3 avte na leto gre tako pol se ti pa davčna za vrat obesi.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.379
213
63
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
na lotu tudi kaj zadeneš sem pa tja?

Jaz? Tudi, sreča je na strani pripravljenih.
smile-1.gif


p.s. stolencars24.eu je kar ažuren glede ukradenih avtov, osebno sem reševal 2 'italijanska' problema, ki sta bila tam gor, pa tudi, ko smo uredili, so hitro reagirali.