Kaj vas moti pri vašem avtu?

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Izpihovalec listja ali namenski fen za to reši problem.
imam baterijski puhalnik. sem tudi mislil kako bom avto spihal/posušil, pa ni blo nič s tega. prešvoh. namenski pihajo topel zrak. so pa dragi.
za puhalnik sem razmišljal, da bi dal 3d sprintat nastavek na koncu, da bi bil okrogel in bi samo problematična mesta spihal. kompresor je predaleč in ni šans, da ga do avta prenašam.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Novice: C5X bo prvi nov citroen, ki bo znal slovensko, menda obstaja programska nadgradnja od letošnjega leta, ki posodobi programsko opremo tako, da PSA avti govorijo(pišejo) tudi slovenščino. KONČNO po 8 letih boja s Psa-jevci.
Evo, končno. Slo jezik je v citrah, samo upamo lahko, da bo posodobitev za starejša vozila od C5X...
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kje vi delate v rednih sluzbah mene zanima, ker anglescina je tko...res nujna danes. Mojim tamalim nikoli nisem nastimal slo jezika na telefon, pc, tablico, spilata online s kolegi iz celega sveta... vi pa jamrate, ker pise temperature namesto temperatura na klimi. Res ne razumem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Audio

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Kje vi delate v rednih sluzbah mene zanima, ker anglescina je tko...res nujna danes. Mojim tamalim nikoli nisem nastimal slo jezika na telefon, pc, tablico, spilata online s kolegi iz celega sveta... vi pa jamrate, ker pise temperature namesto temperatura na klimi. Res ne razumem.
Ti marsikaj ne razumeš.Zaradi takih imamo kar imamo in smo povsod zadnji.
Problem ni v "temperaturi":rolleyes:
Največji problem je VARNOST! Pa ne zaradi sebe toda imaš na cesti veliko takih, ki ne razumejo, na primer starejši. Otroci, ki znajo ne vozijo:rolleyes:
Ko ti tista "gospa" začne nekaj razlagat pa jo ne razumeš kaj hoče.
Potem navigacija in ostale možnost glasovnega upravljanja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Včasih boljš da kej po angleško pove, slovensko je pa boljš da je tih. te avtomatsko prevedene zadeve, bolje da jih ni. Umetna intelegenca pa še leta ne bo tega znala zrihtat.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kar se tiče splošnega, mi je vseeno, ali so zadeve v ENG ali v SLO jeziku. Moti pa me navigacija, ki te (npr. v Srbiji in Bosni) vodi v angleščini. Imena ulic se sploh ne razumejo, bolje, da bi bla "baba" tiho :evil:. Na Poljskem, Češkem in Slovaškem je bilo podobno.
Nisem pa šel z avtom v Anglijo, tam bi znalo bit super ...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Meni je nekaj časa nazaj, vsakič, ko sem prišel v avto začelo piskat na vso moč in (začela ali začel) se ne spomnim več, ker sem vmes zamenjal avto, nekaj pričat v zelo nerazumljivi angleščini, pa kolikor toliko dobro razumem, pa je nisem razumel kaj hoče. Potem sem posnel, pa počasi predvajal in po dolgem času pokapiral, da ena od luči ne dela. Pa pregledam cel avto, okol in okol, pa nič ne najdem, vse gori. No po parih dnevih le ugotovim, da ne gori ena od žarnic, zadaj za tablico. LOL
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Še zdaleč ni problem, da ne razumemo tujega jezika.
Problem je, ker zdaj živimo v EU, kjer je slovenski jezik tudi uradno priznan, ampak "kao" za nekatere avtomobilske proizvajalce so izpogajali izjeme vse do danes, čeprav so na našem trgu že ohoho let.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Še zdaleč ni problem, da ne razumemo tujega jezika.
Problem je, ker zdaj živimo v EU, kjer je slovenski jezik tudi uradno priznan, ampak "kao" za nekatere avtomobilske proizvajalce so izpogajali izjeme vse do danes, čeprav so na našem trgu že ohoho let.

Se strinjam. Je pa zanimivo, kako kot v veliki meri v avtih to moti tiste, ki imajo iPhone. :)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
boomers. Here's your answer.
Ja verjetno res. Generacija, ki najbolj jamra izmed vseh, najbolj tezi kako smo vzgojeni ceprav so nas oni spravili pokonci. Generacija, ki je najbolj bolano navezana na ta fizicen svet in vse materialne dobrine in generacija, ki je imela izmed vseh dosedaj in vseh, ki se pridejo najboljse pogoje za zivljenje in vse polozeno v zibko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak in tony

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Evo, končno. Slo jezik je v citrah, samo upamo lahko, da bo posodobitev za starejša vozila od C5X...

Imaš? Jaz slovenščine ne najdem v svojem. Updajtala sama v začetku julija, potem so mi na servisu še enkrat, ne vem zakaj, ampak so ponosno, povedali, da so. Imam zdaj verzijo 44.02.16.52_NAC-r0 z dne 22.4.2022.