Kaj vas moti pri vašem avtu?

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Imaš? Jaz slovenščine ne najdem v svojem. Updajtala sama v začetku julija, potem so mi na servisu še enkrat, ne vem zakaj, ampak so ponosno, povedali, da so. Imam zdaj verzijo 44.02.16.52_NAC-r0 z dne 22.4.2022.
Ne, nimam. Letos je bil samo en defekten updejt, za njim popravek in nič več. Ko bo slo jezik, naj bi bila velika datoteka za prenest.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe
22. jul 2007
12.813
1.317
113
123
Najvarnejši avto je spet Volvo :D
results.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.811
4.307
113
Najvarnejši avto je spet Volvo :D
Poglej priponko 58668
nope, najvarnejši NOV avto je je Dacia Sandero, kar se tiče upravljanja z multimedijo ;)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
  • Activate the heated seat, increase temperature by two degrees, and start the defroster.
  • Power on the radio and adjust the station to a specific channel (Sweden’s Program 1).
  • Reset the trip computer.
  • Lower the instrument lighting to the lowest level and turn off the center display.
To je seznam kaj so testiral. Men osebno mal brezvezne funkcije, če sklepam po svojih navadah...
Gretje sedeže in defroster si vklopim, ko se vsedem v avto. Na ac je avto ponavadi že dovolj topel...

Radio se sam vklopi. Vsaj moj ima na volanu tipke za preklapljanje med postajami

Števec resetiram samo ko tankam

Dosedaj mi je samo na berlingotu šel display tolk na k..., da sem ga moral izklopit. Ker je res nažigal. Pa še bedak si ne zapomne po restartu avta in je res skrito nekje v meniju...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Najvarnejši avto je spet Volvo :D
Poglej priponko 58668

Koncno. Se 20 let mine pa bo konec te touch idiotije...
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Se oproščam, če sem ugrabil temo:

je kapacitivni volan enakomeren občutljiv po celem obsegu ali samo od prečk navzgor (tako, kot bi moral po "pravilih" držati volan)?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
To je seznam kaj so testiral. Men osebno mal brezvezne funkcije, če sklepam po svojih navadah...
Gretje sedeže in defroster si vklopim, ko se vsedem v avto. Na ac je avto ponavadi že dovolj topel...

Radio se sam vklopi. Vsaj moj ima na volanu tipke za preklapljanje med postajami

Števec resetiram samo ko tankam

Dosedaj mi je samo na berlingotu šel display tolk na k..., da sem ga moral izklopit. Ker je res nažigal. Pa še bedak si ne zapomne po restartu avta in je res skrito nekje v meniju...
Pa klime ne nastavljam, je za zmeraj enako, gretje sedeža in volana se pa samo prižge, ko je dovolj hladno.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
tudi jaz klimo prestavim morda 2x letno... tudi tolikokrat približno notranje kroženje zraka.

med vožnjo največ klikam tempomat pa glasnost radia, pa prestavljanje med 5 radijskim postajam, če mi podcastov zamanjka...
 
  • Haha
Reactions: ales85

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Žena v Hondi Jazz ima ročno klimo. Pred poletjem pritisne gumb vklop. V jesen še enkrat za izklop, in tojeto.
 
  • Haha
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Niti slučajno nimam klime celo leto na isti temperaturi. Ker ne hodim enako oblečen celo leto. Če sem v kratkih hlačah in majici, mi pač ustreza druga temperatura kot če sem v dolgih hlačah in dolgih rokavih. Eni se mi res zdite supermani. Ali pa imate tako zjebana vozila, da ne upate nič prestaviti? Ali pa se zato, ker v avtu ne upate, ne znate prestaviti, dodatno oblačite in slačite glede na pogoje, ki vam jih dirigira vozilo :sprasujemse:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
je razlika, premium vozila, načelno dela vse tako kot mora, dosti manj tikanja vsega (luči recimo so pametne , klima dela tako kot mora, brisalci samodejni, itd)...

non premium, pa gumbi, ni druge. pa da to prestavljaš po želji in po nuji.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Tu sta samo dve možnosti:
1. Premija v resnici ne zna držati nastavljene temperature in dela malo po svoje in nekateri so s tem zadovoljni.
2. Uporabnik premije je nesposoben in ne zna spreminjati temperature, oziroma je silom prilike zadovoljen s tem, kar mu avto da.
Nihče me ne bo prepričal, da mu ustreza v avtu enaka temperatura, ko je v kratkih rokavih in hlačah in ko je v dolgih hlačah in puloverju ali bundi. Če to drži, je čas za obisk zdravnika.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
nimaš prav.

problem je v cenejših avtih (ne vem kaj voziš) da ko nastaviš 23 to ni 23 ampak je pozimi 20 ali pa 24 pač kak se mu sprdne in kako pač greje poleti pa 25, 26, 23, pač kolk lahko ohladi in podobno in zato si tam potem, da pač kak pride tak je temperatura in moraš drkat po gumbih, da ne govorimo o ventilatorjih in podobni šari. Regulacija v cenenih je pač slabša in manj zanesljiva... da ne govorimo o nekih ročnih klimah (če še to obstaja)...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
sajkek : zgleda, da te malce jebe razumevanje prebranega.
Trdim, da se večina ljudi ne počuti dobro pri enaki temperaturi v avtu glede na zunanjo temperaturo in temu izbrana dnevna oblačila.
Dobro, če si nek uniformiran poklic, kjer ti predpisi določajo, da si enako oblečen poleti in pozimi, potem je enaka temperatura v avtu smiselna, sicer pa ni. Danes je pri bilo nas zunaj 16 stopinj in v službo sem šel oblečen temu primerno. Prejšnji teden je bilo 30 + in sem bil povsem drugače oblečen. Pač nisem v nekem uniformiranem poklicu. Meni avto omogoča, da prilagodim notranjo temperaturo primerno tej obleki. Nisem suženj avta, da bi se zaradi počutja v avtu in "enake" temperature enkrat oblačil, ko vstopam v avto in drugič slačil.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
ne vem, jaz ce se peljem 5 km, mi je čisto vseeno kako je v avtu, pač klima dela, če se pa pozimi peljem 100 km, dam pa bundo dol. Ali?

Tvoja logika je, da v bistvu klime ne rabiš, samo prezračevanje. Če je mrzlo imaš itak bundo, če je vroče si tak v bikinkah. Case closed.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
ne vem, jaz ce se peljem 5 km, mi je čisto vseeno kako je v avtu, pač klima dela, če se pa pozimi peljem 100 km, dam pa bundo dol. Ali?

Tvoja logika je, da v bistvu klime ne rabiš, samo prezračevanje. Če je mrzlo imaš itak bundo, če je vroče si tak v bikinkah. Case closed.
Nikjer nisem tega napisal tega napisal.
Jaz ne maram trpeti pet km. Če grem na daljšo pot, dam pozimi bundo dol. Če grem poleti na dopust in je zunaj toplo, se peljem v kratkih hlačah. Ali ti stopiš iz avta na poletnem in zimskem dopustu v enaki obleki, da ti ustreza enaka temperatura v avtu? Meni to ne ustreza, avto pa ima zato regulacijo temperature, da tega tudi ne rabim.
A imajo stare rabljene "premije" ali njihovi lastniki v gornjem štuku s tem težavo :sprasujemse: