Kaj pripraviti zraven osliča?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
kuhan krompir z blitvo
smile-1.gif


krompir s krušnimi drobtinami popečen v olivnem olju

najslabša varijanta kromfri
grin1.gif




Meni sta prvi dve zadevci the best.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Krompir narežeš na malo debelejše krogce, ene 3mm, krompir popečeš, da je 3/4 pripravljen.

Ko spečeš krompir ga daš v pekač, ki ga pred tem dobro naoljiš z olivnim oljem, pekač naj bo malo vroč, položiš krompir notri, potreseš z drobtinami ter stisneš eno limono.

Pečeš cca. 15 min na zmerni temperaturi. Na kocu lahko dodaš rukolo ali pa kaj podobenga. Je malo več dela, samo na koncu ko vidiš rezultat si povsem zadovoljen. Pa učke tvojega partnerja so...
d055.gif




Dober tek!
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Večina ljudi zravn ocvrtih rib pripravlja krompirjevo solato. (saj veš kaj je to, ali ti moram razložiti
tongue-1.gif
)
 

Drugizvezdnik

Pripravnik
20. jul 2007
432
0
16
Njami, krompirjeva solata res zraven paše, malo bolj sočno naredi vse skupaj.
Tudi kuhan krompir in blitva ni slaba izbira, čeprav to bolj paše kakšnim sladkovodnim ribam.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
A ne gre blitva k vsem ribam?
d055.gif


Drugač - če bo oslič ocvt, krompirjeva solata. Če bo oslič kako drugače, pa eden od drugih krompirjevih predlogov.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
V restavracijah ponavadi dobiš krompir v kosih in blitvo zraven pečenih rib (ne ocvrtih) in kakšnih polnjenih lignjev, vsaj take izkušnje imam jaz.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Zato pa pravim - ocrvt je eno (krompirjeva solata), pečen oz. kuhan pa drugo.
smile-1.gif


Zanima me tisto od DZ: da gre blitva le k sladkovodnim ribam. To prvič slišim...
confused-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Krompirjevi solati jaz rečem kisu krompir in se mi zdi, da če je to zraven oslička, da je čist OK. Mora pa biti krompirček ohlajen, zraven mora biti veliko čebule in popra, pa seveda olje, kis in sol.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Olivni ni dober za kampirjevo salato. Bučno ali obično.

Apropos na olivno olje per se: Moraš najti kvalitetno olivno olje (šparova/mercova/tuševa/hofferjeva.... sranja so grenka.press).
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
olivno olje je pa res zakon! jst sem se ga že tko navadla, da sončnično uporabljam sam pri kakšnem cvrtju, pa še takrat skoraj raje sezamovega vzamem. na solati pa sploh več nočem videt navadnega olja. Lahko, da je bučno, a najraje imam olivno. Ne maram pa recimo krompirjeve solate. Nekako mi krompir, če že, paše topel
smile-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj je krompirjeva solata lahko tudi topla. To pa res ni problem - in tudi ni zanič.

Kot so pa ugotovili že Rimljani - o okusih se ne splača prepirati...
smile-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
Večina ljudi zravn ocvrtih rib pripravlja krompirjevo solato. (saj veš kaj je to, ali ti moram razložiti
tongue-1.gif
)

Dej prosm povej kaj to je krompirjeva solata
shocked-1.gif


Anyway. Upoštevala predlog "najdražjega cigaretka"
grin1.gif
in bila zelo zadovoljna. Krompir z drobtinami je bil enkraten.

Sej največkrat delam zraven krompirjevo solato, ampak ne morem jo vedno.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Drugizvezdnik pravi: Njami, krompirjeva solata res zraven paše, malo bolj sočno naredi vse skupaj.

Sej, zrajcat je treba folk! Sej ni čudno da je čedalje več slovencev debelih
grin1.gif


Nč, dons bom tole naredu: osliči + kisu krompir
cheer.gif