Kaj kupiti?

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Se pravi velik servis ni redni servis? Na velikem servisu menjas lezaje na ojnici, ne pa olja, filtrov, sveck, zobatega jermena?

V servisni knjigi pise, da se na velikem (ne) rednem servisi menja lezaje na ojnici?

Upam, da se delas norca in ne mislis resni. Ce moras na avtu menjat lezaje na ojnicah, potem to ni avto, ampak navaden krep.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Se pravi velik servis ni redni servis? Na velikem servisu menjas lezaje na ojnici, ne pa olja, filtrov, sveck, zobatega jermena?

V servisni knjigi pise, da se na velikem (ne) rednem servisi menja lezaje na ojnici?

Upam, da se delas norca in ne mislis resni. Ce moras na avtu menjat lezaje na ojnicah, potem to ni avto, ampak navaden krep.
Odmicna, ojnicni, drocniki so stalnica na zadnjih 1.9tdijih in nuja na vseh 1.5 in 1.9 dcijih, pa tudi 1.9 jtd ni odporen na preveliko obrabo. Pri velikem servisu te vse skupaj pride manj kot 100eur dodatnega denarja, ko imas ze vse razkopano. 100eur je danes ena guma za ta razred vozil ali en mesec malice na sihtu, ce od doma nosis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in B81

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Se se spomnim kako se je alter valjal po tleh, ko nas je par kupilo Proceeda, ko so prisli ven, jaz pa se po 13 letih ne morem znebiti tga hudica ker se nic ne pokvari. Aja, pozabil povedat, da se nima 80k.:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony, map in Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Odmicna, ojnicni, drocniki so stalnica na zadnjih 1.9tdijih in nuja na vseh 1.5 in 1.9 dcijih, pa tudi 1.9 jtd ni odporen na preveliko obrabo. Pri velikem servisu te vse skupaj pride manj kot 100eur dodatnega denarja, ko imas ze vse razkopano. 100eur je danes ena guma za ta razred vozil ali en mesec malice na sihtu, ce od doma nosis.
Sej to, da si malico v sluzbi neses tudi stane

:)

Pa ni fora to… krap od avta - motorja. No comment.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Odmicna, ojnicni, drocniki so stalnica na zadnjih 1.9tdijih in nuja na vseh 1.5 in 1.9 dcijih, pa tudi 1.9 jtd ni odporen na preveliko obrabo. Pri velikem servisu te vse skupaj pride manj kot 100eur dodatnega denarja, ko imas ze vse razkopano. 100eur je danes ena guma za ta razred vozil ali en mesec malice na sihtu, ce od doma nosis.
Ko to berem sem zgrožen. Fak keri polizdelki so to. OMG.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Ko to berem sem zgrožen. Fak keri polizdelki so to. OMG.
A veš, ko se malce več z mehaniki pogovarjaš so ti "polizdelki" praktično vsepovsod. Ni to samo fancosko sranje.

Pač nihče se več ne ukvarja s kvaliteto. Proizvodnji stroški morajo biti čim nižji in nihče več ne pričakuje, da bo avto zdržal 20 let in pol mio kilometrov.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
O katerih letnikih je tu govora? 1.5dci je bil od takrat ene 3x razkopan in zasnovan na novo...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
A veš, ko se malce več z mehaniki pogovarjaš so ti "polizdelki" praktično vsepovsod. Ni to samo fancosko sranje.

Pač nihče se več ne ukvarja s kvaliteto. Proizvodnji stroški morajo biti čim nižji in nihče več ne pričakuje, da bo avto zdržal 20 let in pol mio kilometrov.
Jaz ne vem no. Pri prejsnjem dizlu do 340k km nisem imel nobenih takih problemov in preventivnih menjav nekih lezajev pa ne vem kaj se vse. Samo olje pa filtri, pa enkrat diski, veckrat ploscice, vmes je sla ena od stirih vbrizgalnih sob. To je pa to.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.895
5.170
113
Odmicna, ojnicni, drocniki so stalnica na zadnjih 1.9tdijih in nuja na vseh 1.5 in 1.9 dcijih, pa tudi 1.9 jtd ni odporen na preveliko obrabo.
Malo ti to na pamet ne? Nisem še slišal, da bi 1.9 jtd in tdi mel probleme z ležaji. To sta bla daleč najboljša motorja. Dročniki in odmična so pa bili zgolj posledica nepravilne izbire in neredne menjave olja. Če si v tdi dal pravo olje je to delalo doooooolgo.
 
  • Haha
Reactions: sad