Kafetiera

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Kdo uporablja penilec mleka? Kaj takega mislim:

https://www.mimovrste.com/penilniki-mleka/severin-penilec-mleka-sm-3590

Mislim daje Cbb enkrat povedal kako se peni mleko brez mašince:
- prazna plastenka 0,5 litra od fruca (široko grlo)
- kocka ledu
- mleko (vendar ne alpsko)
- dobro pretresi

Jaz sedaj vedno tako delam
smile-1.gif

Sploh nisem vedel da se peni mrzlo mleko.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Barva se ne obrabi. Vsaj pri naši Bialettovi se še do sedaj ni. Kafetiero pa nikakor ne pomivat v pomivalnem stroju. Morda je naša ravno zato še neobrabljena, kljub večletni uporabi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Za koliko oseb pa imate veliko kafetiero? Izgleda da bom iz nje pil kar sam, ker žena nekaj jamra, da je ta kava zanjo premočna. Torej, če kupim zase, naj vzamem tisto za 4 osebe?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Za koliko oseb pa imate veliko kafetiero? Izgleda da bom iz nje pil kar sam, ker žena nekaj jamra, da je ta kava zanjo premočna. Torej, če kupim zase, naj vzamem tisto za 4 osebe?

Recimo 6 za dve osebe, torej 3 za eno. Jutranja doza!
grin1.gif


Ven iz kafetiere dobiš 1 oseba = 1 espresso in to italjanska doza ne dolga kava kot jo nemci točijo. Koliko kave piješ pa sam veš. Če piješ "podaljšano" z mlekom ali vodo potem tudi iz tiste za 2-3 osebi dobiš ustrezno dozo, ker espresso je dokaj močna doza. Za dve osebi vsaj kar poznam ljudi pod 6 ne kuhajo, kakšni so celo na 9ki (oz. 8ki odvisno od firme).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Sem povprečen pivec kave. Recimo skodelica turške kave, naj bi bila po moji oceni 2 espressa. Takšna doza bi meni ustrezala.
smile-1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Ročno.
wink-1.gif

Ja bolj sem mislil...kemijske varijante....bolj me zanima kako očistit dele kjer z gobico ne dosežeš.... baje obstajajo varijante z limono, ... potem sodo bikarbono... citronko? Vsake toliko časa bi želel imeti jo očiščeno vseh ostankov kofeta...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
"industrijska" čistilna sredstva za kafe avtomate so iz 100% citronske kisline.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Ponavadi s Frosh čistilom za posodo. Za bolj temeljito čiščenje pa uporabim pralno sodo (kupim jo v DM ju). Občasno tudi citronska kislina, oz. uporabljam kisovo esenco (kupljeno v Mullerju). Venda ju ne uporabljam prepogosto, da se ne zažre v nepobarvane dele.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Jaz ponavadi dobim 4 skodelice kave. Je pa res, da jo mož manj spije kot jaz
wink-1.gif
. Sicer je pa odvisno koliko veliko imaš. Lahko da imaš samo za 2 dl, ali pa tudi manj, ker se dobijo tudi manjše.
 
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Ročno.
wink-1.gif

Ja bolj sem mislil...kemijske varijante....bolj me zanima kako očistit dele kjer z gobico ne dosežeš.... baje obstajajo varijante z limono, ... potem sodo bikarbono... citronko? Vsake toliko časa bi želel imeti jo očiščeno vseh ostankov kofeta...

kafetier se kemijsko ne čisti...voda, kopsamezni deli kafetirere se razstavijo in tako očistijo (mehansko), po potrebi zamenjajo (gumice oz tesnila, sitce) in to je to
 
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Sem povprečen pivec kave. Recimo skodelica turške kave, naj bi bila po moji oceni 2 espressa. Takšna doza bi meni ustrezala.
smile-1.gif

kakšno kavo pa recimo piješ. Mislim znamok, vrsto kave. Ker recimo Ita kave so namenjene espressu in znajo biti kar močne. Tko da recimo en mali espresso, če je kava dost močna zna biti lhk tiste 2 tvoji turški dozi. recimo Mattioni rjava pakunga, 100 % arabaciba je kar orng močan, tko da recimo 1 skodelica te zadeve je lahk 2 tvoji turški. seveda z dozirnajem količine kave in vide v kafetiero narediš močnejšo oz šibkješo kavo, pač po okusu. Eni celo več vrst kav med seboj zmešajo in s tako prilagodijo okus, jakost kave. To recimo prakticira moja mama pa nekaj njenih kolegic. Nakupijo različne vrste kav (znamka, okusi, itd) in jih potem med seboj v razmerjih ki so njim povšeči, zmešajo in tako dobijo kavo (okus, jakost) ki je njim najbolj vešč
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Nimam svoje najljubše kave, saj kavo v glavnem pijem po kafičih. Zelo mi je všeč Illy in pa recimo Lavazza. Doma zaenkrat kuham od Barcaffe-ja tisto Black&Easy,. Vendar kot sem že napisal, okoli mene in v službi se kuha turška, ki meni zaradi zoca ni všeč. Včasih sem doma pil filter kavo in zajtrkoval.. Tam si lahko popil večje količine. Zadnje čase pa doma za zajtrk pijem čaj, zato si želim imeti tudi kafetiero, da si skuham kakšen dober espresso.
 
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Nimam svoje najljubše kave, saj kavo v glavnem pijem po kafičih. Zelo mi je všeč Illy in pa recimo Lavazza. Doma zaenkrat kuham od Barcaffe-ja tisto Black&Easy,. Vendar kot sem že napisal, okoli mene in v službi se kuha turška, ki meni zaradi zoca ni všeč. Včasih sem doma pil filter kavo in zajtrkoval.. Tam si lahko popil večje količine. Zadnje čase pa doma za zajtrk pijem čaj, zato si želim imeti tudi kafetiero, da si skuham kakšen dober espresso.

filter je ponavadi šibkejša. Dobiš tud električne kafetiere - isto kt tisti kuhalniki za turško kavo, za tam , kjer nimaš kuhalnika (plin, elektrika). če ti ugaja Illy al pa Lavazza se ti mogoče splača pogledat kavomate na kapsule, ki uporabljajo njihovo kavo. Recimo Illy kavomati, hotpoint ariston pa verjento še kako čudo bi se našlo. Kavomati načeloma niso dragi, kapsule pa moraš malo kataloge (mogoče njihove spletne strani, kake trgovske verige ala coop, itd. )spremljat in takrat ko so kake akcije jih nabavt. magari ti jih kdo iz foruma nabavi in po pošti pošlje. Pazi različne trgovine znotraj iste verige majo različno ponudbo akcijskih izdelkov. Ipercoop v vilesah bo mel drug nabor izdelkov pod akcijo kt npr coop v gradiški,

Če hočeš, v moji bližini, ima lavazza svojo trgvino, majo pa samo vkapsulirano kavo (kapsule, blazinice, itd) in njihove kavomate, vprašam za ceno kapsul, blazinic, mogoče za najem, nakup kavomata (cene in podobno). vem da so bile kaspule pred časom 26 centov po komadu. Lahk da se je cena kaj spremenila.

teh zadev maš v Ita nebroj. lahk ti posredujem kataloge različnih trgovskih verig, kake trgovine, ki se s tem bavijo, da vidiš potem cene, ponudbo itd. Ker recimo hotpoint aristona boš pri nas bolj s težavo našel, jaz ga vidim pa vsakič ko grem čez mejo po fasungo. pa isto glede Bialetija. Ko grem v Villesse, v Ipercoop ga mam pred nosom, tko da za vržt kako uče na kafetiere, kavomate, kavo , tud čaje mojo itd... ni panike.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Torej okus turške ti je všeč, samo zoc ne? Zakaj ne kupiš finega cedila in bo problem rešen? Ali pa poskusi s francoskim načinom priprave.

Moka kava iz kafetiere ni espresso. Je bolj močna, bolj grenka, manj sladkasta in nima toliko arome.