Kafetiera

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Kafetjero se napolni z vodo do "ventila" ob strani ... kavo pa napolneš v sito do vrha ... pač da je polna posodica, ne sme pa se tlačit noter.
Po robu paziš da ostane čisto, da potem ne pušča pri tesnilu. In to je to ...

Kafetjero vedno kupimo v Trstu, ker je pač blizu, pa večja izbira kot pri nas ... je pa tako da ko enkrat kupiš kafetjero jo imaš "za vedno"
smile-1.gif


Sej dzezva iz bascarsije je tudi vecna.
smile-1.gif

Zdej me pa zanima o pranju dzezve. Samo z vodo? Drgnenje oksida?
Kot primorec. Kava iz kafetiere skoraj obvezno rabi mleko. Turska kava je super. Turska s prevec vode je se kar OK, vendar vseeno ni to to. Iz esressa so lahi naredili znanost in pri nas se lahko na glavo postavis dobrega ne dobis.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Če kupuješ novo pa imaš namen uporabljat samo na indukciji že v osnovi kupiš kafetiero za indukcijo, ki ima spodnji del iz nerjavnega jekla.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Bialetti dvomim da boš našel kakšno akcijo. Jaz sem kupil eno pred par meseci in v trgovini niso hoteli slišati o kakšnem popustu :). Pa tud izbire ni bilo velike...v moji želeni velikosti le ena rdeča.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Če jo boš slučajno kupoval preko interneta, pazi na velikost. Kafetiera za 2 osebi ima volumen za naprstnik kave. :evil: Še tista za 6 oseb nima za pošteno skodelico.
Tudi mi smo, ko smo bili na Primorskem nabavili eno in je res tista za 6 oseb meni ravno za eno solidno kavo. Te pa potem tista kava res dobro drži :)
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in mr_
Ko tole berem 6 kafetier na 1 osebo...

tisto kar prakticira danie je tko kt če bi energijske pijače pil.....hard, res hard...nekajkrat tum sam probal ko je blo treba biti buden ob 4 zjutraj, in kot je napisal, fajn drži. Ko je popustilo pa kinkanje...

pa če maš probleme s pritiskom to ni najbolj zdravo

šoferji so pavčasih prakticriali koreto... v kavo zlili štamprle alkohola (šnopc, vinjak, rum, itd)....tisto te zbudi da je veselje
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
tisto kar prakticira danie je tko kt če bi energijske pijače pil.....hard, res hard...nekajkrat tum sam probal ko je blo treba biti buden ob 4 zjutraj, in kot je napisal, fajn drži. Ko je popustilo pa kinkanje...

pa če maš probleme s pritiskom to ni najbolj zdravo

šoferji so pavčasih prakticriali koreto... v kavo zlili štamprle alkohola (šnopc, vinjak, rum, itd)....tisto te zbudi da je veselje
Meni je enkrat leta nazaj šofer avtobusa razlagal, da je najboljša kava za budnico tista, ki jo skuhaš s Coca Colo. Nisem preverjal.

Sicer iz kafetiere redko pijem kavo tako, kot sem napisal a vseeno tudi drugače popijem kar precej kave čez dan, tam 3 do 4.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Je kdo pomisli, da ni govora o količini, temveč o mešanju kofeta s kokakolo - kavica in posebej kokakola?
Probajte. Skupaj z merilnikom srčenega utripa in tlaka :). Lahko pred/med vožnjo avta :)
''SARFASM OFF??