Kafetiera

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Plin ali indukcija je bila pa verjetno na full prižgana??Zmanjšaj moč. Pri pretiranem vretju je možno, da kaplja.
 
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Danes sem v Italiji v Bialettijevi trgovini kupil kafetijero za 3 skodelice. Pravkar sem jo testiral in skuhal 3 kave in jih vrgel stran. Sem pa opazil, da ko začne voda v kafetijeri vreti, mi pri navoju, kjer je združen spodnji in zgornji del spušča kapljice vode. To se mi je zgodilo 2x, prvikrat in tretjič. Lahko da sem prvikrat kafetijero premalo zategnil, vendar drugič in tretjič je bila zategnjena sigurno dovolj. In v tretje mi je spet spuščalo kapljice vode. Verjetno to ni normalno, zato sem takoj pomislil, da sem dobil škart robo, ki ne tesni dobro. Prosim za mnenja, kaj lahko storim, oziroma, ali je kafetijera škart?

Lep večer

koliko vode daš? koliko kave daš in kašno kavo? lahko je preveč vode, preveč kave, sploh če je (pre)fino mleta. gre kava tud po navojih (recimo če prenapolniš)? to potem slabše tesni ni to bi lahk tud bil vzrok za puščanje. ker drugače kafetiera nima kaj puščat, sploh ne nova
 
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Plošča na elektriko. Torej je to normalno, da kaplja pri navoju?

nope sme kapljati. Glej moj prejšnji post (sem enega tvojih citiral, potem pa še odgovoru forumašu stop)

me pa zanima to kapljaje oz kapljice...si pri vse 3 kavah ki si jih skuhal uporabljal isto kavo? kako je pa kava ven prihajala? je lepo tekla ali je kafetiera "pljuvala"? ker recimo illy mokka je primer kave, da ti zna majčkn nagajat, če jo daš malce preveč. Kava je kar fino mleta in če je je preveč nekako gre voda skozi njo zlo težko . In potem kafetiera "pljuva" kavo. V takem primeru si lahk pomagaš da kafetiero odmakneš z ognja in obrneš za 180 stopinj. Tako bo kava malce lažje ven pritkela. Seveda to narediš na šalčko, lončkom, pač nad posodo, v katero zlivaš skuhano kavo
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
. V stanovanju, kjer sem trenutno (še nekaj dni) je električni štedilnik z dvema kuhalnima ploščama, ki imata tri stopnji. Včeraj sem kuhal na 2 in 3 in je kapljalo pri navoju. Danes sem po nasvetu Barvice kuhal na 1,5 in se je kava skuhala lepo in brez kapljanja.
Včeraj sem bil v Tiare shoping v Villeseju, kjer sem v Bialettijevi trgovini kupil kafetiero in dve skodelici v setu, v Intercoopu pa še kavo. Za začetek sem vzel Segafredo INTERMEZZO in Caffe Lavazza Creme Gusto Classico. Kafetiera je za 3 skodelice in ,ko sem kavo nalival v Bialettijeve skodelice, sem eno skodelico napolnil do vrha, drugo pa samo do polovice. Torej, kot kaže mora biti skodelica napolnjena do polovice. Sam sem popil polno skodelico in me je kar malce zadelo. Res pa je da sem že dopoldan popil 4 macchiate.
tongue-1.gif

Zaenkrat sem navdušen,upam pa, da kava ni premočna zame in da mi bo odgovarjala.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Vidim da je bialetti skoraj 200% cene noname kaf. mislim da je bil Pedrini v Mercatorju za 15€ (6 šalc)
 
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Vidim da je bialetti skoraj 200% cene noname kaf. mislim da je bil Pedrini v Mercatorju za 15€ (6 šalc)

bialetti ima nekako 3 rajnge kakovosti in posledično cen. Bialetti made in italy. Ta je top. temu primerna je tud cena. Sledi Bialetti narejen nekje v vzhodni EU. Cenejši od oriđinale bialetija, ampak boljše od nekih noname zadev. Najnižji rajng je njihova blagovna znamka (ne vem točno kako se kliče), delana v vzhodni EU, tam kjer delajo cenejšgea bialetija.

bialeti ni poceni, ampak tud nadomestne dele (gumice, sitca itd) dobiš tud za predpotopne kafetiere. V bistvu so njihovi izdelki, ne sam iz vidika kakovosti, tudi iz vidika vzdrževanja, večni
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Imam zanzibar kaf. letnik 1981.. kupil na bolšjaku v študentskih časih za 200 tolarjev , kupil nove vložke in tesnila ( (standardne ) v merkurju.... dela še vedno bp samo premajhna je
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Interspar zadar ma bialleti 6 šalc za 300 kn. Država izvora: china.... na sami kaf. pa piše made in italy
 
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Interspar zadar ma bialleti 6 šalc za 300 kn. Država izvora: china.... na sami kaf. pa piše made in italy

vem da bialetti dela precej na Kitajskem (tja je preselil proizvodnjo posode, ker doma v Ita menda nima zadostnih kapacitet. dela pa tud druge zadeve tam doli), Samo ta tvoj primer....opcija ena je da so stvar kinesi naredili na 3/4 finiširano v ita, Samo dvomim da bi šli tko eksperimentirat . Drugo da je embalaža od neorgininal kafetiere.Oz da so določen model štancali na Kitajskem, potem pa so proizvodnjo le-tega preselili v Ita.

ne vem no, če piše na kafetieri made in italy se jaz ne bi tolk sekiral, kaj piše na embalaži ker verjento glih neka leva jajca niso.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Po nekaj skuhanih in popitih kavah, lahko rečem samo to, da je kava odlična in mi je zelo všeč.
Nič več mi ne kaplja pri navoju. Izgleda, da sem dal preveč kave in previsoka temperatura. Zato je bila kava tudi močna,. da se bil zadet kot popipsana muha.
smile-1.gif

Sedaj dam v filter 2 čajni žlički kave (s kupom) in mi je kava top. Žal mi je samo, da to nisem kupil že pred časom.
Zelo so mi všeč tudi različne Bialetti skodelice in verjamem, da jih bom redno dokupoval.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Bialetti Moka Express je najbolj klasična, tista "ta prava" kafetiera, made in Italy. Drži, na barvanih se barva začne luščiti in izgleda precej grdo.

To je tista "ta prava" Bialetti kafetiera:



Obstaja še Bialetti Junior, katera pa je cenejša in nrejena drugod.

Vsekakor pa se splača z zunanje strani malo obliti z vodo, da ustavimo vretje vode, še preden kompletno vodo iz spodnje posode porine v zgornji del. Okus je veliko boljši.
cheer.gif
Ko začne grgrati, je že prepozno in napitek smo praktično že uničili.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Ima oz. jih je imel tudi Mercator vsaj v juniju letos, po ceni 14€ (ena oseba), 16€ (dve osebi), 18€ (tri osebe)...

Praviš, da imaš za 3 osebe. Bi nam zaupal, po kakšni ceni si jo dobil v Bialetti trgovini?

Res je, ne smeš je prati z detergenti, ne sme se je drgniti, pač pa samo splahneš z vodo. Bialetti navodila so, vsaj do pred kratkim, bila precej skopa. Nalije se vode točno do ventila. V tisto dozirno posodico se natrese kavo, a NE SME biti natlačeno. Naj pa bi bilo polnjeno vedno do vrha. Baje. Torej, ne-natlačeno, do vrha.
Priporoča se tudi, da se na robu pusti nekaj prostora, na sredini pa, na račun praznega roba, napolniš malo več. Torej v stožec, zato da na robu ne pride kavni prah na naležno površino, na kateri potem stisne tesnilo. Posledica je puščanje, kar je verjetno bil primer pri tebi.

Sam okus kave pa naj bi, od teh Bialetti kafetjer, dala njihova s keramiko prevlečena kafetjera:

z0Utsyw.jpg


Lahko se jo pere BP, ne oddaja aluminija itd... A se jo težko dobi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Če naložim kavo do roba, je zame absolutno premočna kava. Sedaj pazim in dam maksimalno 2 čajni žlici, pa še ta kava je močna.
Kupil sem jo v Bialettijevi trgovini v Tiare Shop-u v Villeseju.
Zanjo sem plačal 22,99€. Kafetiera za 3 skodelice.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kafetjero se napolni z vodo do "ventila" ob strani ... kavo pa napolneš v sito do vrha ... pač da je polna posodica, ne sme pa se tlačit noter.
Po robu paziš da ostane čisto, da potem ne pušča pri tesnilu. In to je to ...

Kafetjero vedno kupimo v Trstu, ker je pač blizu, pa večja izbira kot pri nas ... je pa tako da ko enkrat kupiš kafetjero jo imaš "za vedno"
smile-1.gif