Štromči na izletu v dalmaciji...

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Leščurje sem že prerasel, čeprav jedel jih pa nikoli nisem.
confused-1.gif
Kako jih pa pripraviš? Kot vse druge školjke?

Je pa bila slovenska obala skoraj boljši teren za leščurje kot hrvaška. Posebej v Ankaranu jih je mrgolelo. Če je pa situacija še zmerom taka pa ne vem.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Mi smo jih jedli pripravljenje z jajcem... žal ti o receptu ne morem kaj dost povedat, ker sem antitalent za kuhinjo - imam pa rad morske dobrote
grin1.gif


Mi smo jih "lovili" v paškem zalivu (v bistvu je ena redkih zadev, ki jih tam sploh lahko ujameš). Je pa mal jeba, ker je treba it kar precej globoko - tam 6m+.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:
100 ALT-ov bi dobil, če bi hobotnico držal nekoliko nižje, da bi se ga še v frizurco vidl
wink-1.gif

frizuro ma tako kot hobotnica
grin1.gif


drugačl bi pa jst bil rajš kak dan lačen, kot da bi jedu hobotnico. nasploh mi morski sadeži ne dišijo.
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
jst znam tauhat edin te školjke, ostalih se še nisem imel časa naučit
smile-1.gif


Naredim jih pa vedno na žaru in so res odlične.
zmaga.gif


 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Porcelanke obožujejo tudi hobotnice. Z večjimi si čez dan celo zadelajo luknjo. Mimogrede, če mi verjamete ali ne sem letos našel eno, ki si je luknjo zakrila s steklenico od piva, druga pa s pločevinko od red bull-a.
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Leščurje sem že prerasel, čeprav jedel jih pa nikoli nisem.
confused-1.gif
Kako jih pa pripraviš? Kot vse druge školjke?

Je pa bila slovenska obala skoraj boljši teren za leščurje kot hrvaška. Posebej v Ankaranu jih je mrgolelo. Če je pa situacija še zmerom taka pa ne vem.

Priprava leščurja ni nič kompliciranega.
Iz školjke postrgaš meso, spanairaš in ocvreš tako, kot lignje v olju.
Super zadeva.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Tele porcelanke pa tudi jaz "tauham", domačini jim pravijo "konjina", so v peščenih tleh, skrite pod peskom, lociraš jo po izboklini v pesku in luknjici na "hribčku".
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
So ja, osebno jih ne nabiram, odkar me je pred parimi leti napizdil en od domačinov, takrat še nisem vedel, da so zaščiteni.