Kadilski zakon na novo

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
dan zdravljenja na intenzivni negi stane cca 1500€..... vir. med. sestra ki dela na intenzivni

A to je postal moderno?

Da vsak, ki ne najde vira, reče, da mu je povedala med. sestra?

Poišči verodostojne podatke o tej ceni....in poišči konkretno povezavo med intenzivno nego in rakom zaradi kajenja....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.113
753
113
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
stem motis sosede, s cim pa motis ce se v lokalu kadi? je kar boljsa primerjava ce se nebi smel vozit zaradi cpp.

predvidevam, da motiš nekadilca za sosednjo mizo, ki se mu dim vali v obraz. če ga to ne bi motilo, tega zakona ne bi bilo
smirk-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
dan zdravljenja na intenzivni negi stane cca 1500€..... vir. med. sestra ki dela na intenzivni

A to je postal moderno?

Da vsak, ki ne najde vira, reče, da mu je povedala med. sestra?

Poišči verodostojne podatke o tej ceni....in poišči konkretno povezavo med intenzivno nego in rakom zaradi kajenja....

Za začetek en citat nekega uporabnika s strani finance.si:
Citat:
Stroški zdravljenja rakavega bolnika znašajo od 10.000 do 100.000 EUR letno. Povprečen kadilec z davščinami prinese okoli 10.000 EUR v proračun v vsem življenju. To v povprečju zadošča za kake tri mesece zdravljenja na onkologiji (samo biloška zdravila stanejo tipično 2000 USD mesečno in običajno se jemljejo ves čas).

Pa še en splošen cenik, ki sicer ne pomeni točno to ceno ki je tam navedena, ti da pa vsaj približno sliko. Aja, pa ne mislit da so cene v SIT, so kar v EUR!
CENIK ZDRAVSTVENIH STORITEV KC


Pa še tole iz strani vecer.si

Citat:
Leta 1996 je znašal izgubljeni dohodek države zaradi prezgodnje smrti kadilcev 306 milijonov dolarjev, stroški bolnišničnega zdravljenja so bili 22,5 milijona dolarjev, stroški odsotnosti z dela zaradi zdravstvenih težav pa 23 milijonov dolarjev. Koristi države zaradi davščin so na drugi strani manj kot 100 milijonov dolarjev.



O točnem strošku zdravljenja za kadilca z rakom na pljučih zaenkrat še nisem našel podatka, smo pa lahko vsi prepričani da ni nizek.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.928
3.041
113
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:

Citat:
Uporabnik Floki pravi:

dan zdravljenja na intenzivni negi stane cca 1500€..... vir. med. sestra ki dela na intenzivni




A to je postal moderno?







Da vsak, ki ne najde vira, reče, da mu je povedala med. sestra?



Poišči verodostojne podatke o tej ceni....in poišči konkretno povezavo med intenzivno nego in rakom zaradi kajenja....




202 110 Z999 AKUTNA BOLN OBRAVNAVA S TERC 1.666,11€ velja za KC na onkološkem pa stane 1.135,54 €



vir:http://www.zzzs.si/zzzs/pao/izvajalci.nsf/o/5AD55296E4A24635C12573130011AF6A (kot je že zgoraj napisal)



v to je všteto :

- sprejem in namestitev bolnika ( oskrba - sestra) ter zdravniški pregled ( terciarna obravnava), vse ostalo se DODATNO PLAČA!!!!! ( vir :samo zate Burek sem poklical eno ki tam dela, njene cifte ti pa ne dam)



glede na prejšne podatke pa lahko vidiš da je vir kar precej verodostojen
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
mislim da si s tem BureKim-u in doctorz in še komu zdaj zaprl gofljo ko tako nabijajo da hočejo vire.
priden.gif








Najbolj všečna mi je bila tale postavka:



TRANSPLANTACIJA PLJUČ 102.888,25 EUR



torej zgolj simboličen primer, če gre 1eur od vsake škatlice za zdravljenje, bi morali pokaditi 103.000 škatlic v življenju, kar znaša ob predpostavki 1škatlica/dan = 282 let
aplauz.gif
(brez stroškov drugega zdravljenja, diagnosticiranja in nege).

Sicer izvajajo te transplantacije zelo redko in še to verjetno ne preveč kadilcem. Ampak simbolična primerjava mi je simpatitična
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Torej so zakoni za lažje izvajanja diktature nad narodom?
smirk-1.gif


Peezda, če si ***** ti ne morem pomagat - v nacistični nemčiji so z ZAKONOM prepovedal židom sedet na klopcah v parku, pa ti meni razloži kako ne more bit zakon protiustaven!

Kolk ***** moraš bit, da ti ne pride v trdo betico da zakon je v postopku pred ustavnim sodiščem ker naj bi bil NEUSTAVEN! No, in če zakon bo padel, to pomeni zelo lepe denarce za gostince - odškodninske tožbe.

Potem bomo pa najbrž moral prenašat spet tvoje izpade kolk je država glupa ker je sprejela tak zakon
bonk.gif




Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Daj ... razloži mi... Kako NEfunkcionalno NEpismen sem
hysterical-1.gif
prosim!!!


še dobro da nimaš nič drugega kakor se obešat na slovnične napake, ki jih je malo morje tudi pri tebi



Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Pa pojasni še kako si si ti predstavljal diktaturo, ko si jo omenjal. Mogoče bodo strokovnjaki na podlagi tvojih trditev popravili določene definicije
smirk-1.gif


Če ti verjameš da so v wiki pisali strokovnjaki...
hysterical-1.gif
še bolj si ...... kakor sem mislu...
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Torej so zakoni za lažje izvajanja diktature nad narodom?
smirk-1.gif
Peezda, če si ***** ti ne morem pomagat - v nacistični nemčiji so z ZAKONOM prepovedal židom sedet na klopcah v parku, pa ti meni razloži kako ne more bit zakon protiustaven!
Kolk ***** moraš bit, da ti ne pride v trdo betico da zakon je v postopku pred ustavnim sodiščem ker naj bi bil NEUSTAVEN! No, in če zakon bo padel, to pomeni zelo lepe denarce za gostince - odškodninske tožbe.
Potem bomo pa najbrž moral prenašat spet tvoje izpade kolk je država glupa ker je sprejela tak zakon
bonk.gif


Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Daj ... razloži mi... Kako NEfunkcionalno NEpismen sem
hysterical-1.gif
prosim!!!
še dobro da nimaš nič drugega kakor se obešat na slovnične napake, ki jih je malo morje tudi pri tebi

Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Pa pojasni še kako si si ti predstavljal diktaturo, ko si jo omenjal. Mogoče bodo strokovnjaki na podlagi tvojih trditev popravili določene definicije
smirk-1.gif
Če ti verjameš da so v wiki pisali strokovnjaki...
hysterical-1.gif
še bolj si ...... kakor sem mislu...

So ti mal žiučki popustil
grims-1.gif


Za začetek... da primerjaš zakone v nacistični nemčiji z zakoni v demokratični državi pove zelo veliko o tvojem razmišljanju
smirk-1.gif


Nisem rekel, da zakon ne more biti protiustaven... samo po tvoji logiki je vsak drugi zakon, ki državljanom kaj omejuje, neustaven. To sklepam glede na tvoje mišljenje glede prepovedi kajenja.
wink-1.gif


Če je zakon v postopku pred sodiščem to še popolnoma nič ne pove o njegovi "protiustavnosti". Na srečo v naši državi velja, da si nedolžen, dokler sodišče ne odloči drugače. Kakor je meni znano sodišče ni še nič odločilo... popravi me, če se motim
wink-1.gif


Če bo državi dokazano, da je res kršila ustavo, bodo vsi odškodninski zahtevki upravičeni in jih bom tudi podprl. Jaz nisem tak strokovnjak (za kakršnega se imaš ti), da bi sodil kaj ni v skladu z ustavo
wink-1.gif


Na tvoje slovnične napake (čeprav sumim, da imaš težave z razumevanjem in še vedno premlevaš kaj je narobe z nefunkcionalno nepismenostjo) se nebi obesil, če se ti nebi obesil na mojo domnevno funkcionalno nepismenost in še v istem stavku dokazal, kako zelo pismen si sam
smirk-1.gif


Ne govorim samo glede wikipedije... če si pa pričakoval, da ti bom knjige po pošti pošiljal, da boš lahko dopolnil tvoje bogo znanje, si se pa malo zmotil
wink-1.gif
Sicer pa če ne "verjameš" wikipediji, pojdi v knjižnico in primerjaj "definicije" iz stokovnih knjig, z "definicijami" na wikipediji.


Nasploh si se z napačne strani lotil "rušenja" tega zakona... če bi začel z druge strani bi te še nekako zastopil ampak tile poskusi so pa prav patetični
smirk-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Za začetek... da primerjaš zakone v nacistični nemčiji z zakoni v demokratični državi pove zelo veliko o tvojem razmišljanju
smirk-1.gif


lahko jih primerjam saj je bil hitler izvoljen demokratično - torej? kje imaš problem?

še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje...



Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Nisem rekel, da zakon ne more biti protiustaven... samo po tvoji logiki je vsak drugi zakon, ki državljanom kaj omejuje, neustaven. To sklepam glede na tvoje mišljenje glede prepovedi kajenja.


ne polagaj tvojih izrodkov domišljije (sklepanj) v moja usta.... kar ti sklepaš je tvoj problem - jaz tega nisem trdil.



odgovori na vprašanje - dokler boš pa samo buče kotalil pa lepo adijo...
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Za začetek... da primerjaš zakone v nacistični nemčiji z zakoni v demokratični državi pove zelo veliko o tvojem razmišljanju
smirk-1.gif
lahko jih primerjam saj je bil hitler izvoljen demokratično - torej? kje imaš problem?
še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje...

Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Nisem rekel, da zakon ne more biti protiustaven... samo po tvoji logiki je vsak drugi zakon, ki državljanom kaj omejuje, neustaven. To sklepam glede na tvoje mišljenje glede prepovedi kajenja.
ne polagaj tvojih izrodkov domišljije (sklepanj) v moja usta.... kar ti sklepaš je tvoj problem - jaz tega nisem trdil.

odgovori na vprašanje - dokler boš pa samo buče kotalil pa lepo adijo...

Ko bodo v naši državi zakoni, kateri bodo ljudi razdvojevali (v negativnem smislu) glede na veroizpoved, raso ipd. (torej v nasprotju z ustavo) boš lahko primerjal zakone z nacionalistične nemčije, z zakoni v demokratični državi. Do takrat pa so tele tvoje bučke samo patetični poizkusi... žal. Sem ti že napisal - če bi se lotil kampanje proti zakonu o prepovedi kajenja v lokalih z druge strani, bi te lahko jemal resno... s takimi neutemeljenimi in v osnovi sfalenimi primerjavami pa te pač ne morem. Spustil si se na raven unih revežev, ki zdajšne levičarje primerjajo oziroma jih skoraj obtožujejo pobojev po 2. svetovni vojni
wink-1.gif


Pa še odgovor na uprašanje (katero to sploh ni
wink-1.gif
): "pa ti meni razloži kako ne more bit zakon protiustaven!"
Torej... zakon ni protiustaven, če v njem ni kršena ustava. Bo šlo?
smirk-1.gif


Lahko še kakšno uprašanje postaviš... ti rad pomagam, ker vidim, da imaš resne težave pri razumevanju določenih zadev;)
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ja, ja...no pa dajva drugače: zakon še ni spoznan za protiustavnega - ti ga tretiraš kot nedolžnega (malo smešno, glede na to, da nedolžen dokler ti ni dokazana krivda velja izključno za osebe), jaz pa ga tretiram kot utemeljeno napačnega.

zakaj utemeljeno pa si ga preberi in boš videl (hint: zaposlovanje). In bo tudi padel.

Potem pa se pripravi da boš plačeval za odškodnine.



in ja, zakon razdvaja in omejuje. če bi bil pismen bi to lahko prebral že v imenu zakona, zato mi ne prodajaj buč da to ni res.



no, lepo od tebe da si zraven potegnil še poboje po drugi svetovni vojni in levičarje
crazy1.gif






zdej sem off, sem ti že povedal da prepričal me ne boš. pač navijaš za populistično omejevalni zakon, ki bo lepo padel po 2 letih, če ne bo spremenjen.

 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Dal sem ti primerjavo, ki je podobna nabloda, kot tvoje primerjave... sej nisem pričakoval, da boš s svojim """liberalnim""" razmišljanjem to zastopu.
smirk-1.gif


Utemeljeno?
hysterical-1.gif
A zate so utemeljitve, da primerjaš zakone ki jih je sprejel Hitler z zakoni, ki jih je sprejela naša država? Pa ti nimaš pet čistih v glav. Ti kar tretiraj zakon kot utemeljeno (v tvoji glavi) napačen, samo o tem bo odločilo sodišče. Lahko da se motim... prepričali me bodo argumenti sodišča, ne pa enga brihtneža na internetu, ki še dobro ne loči med diktaturo in demokracijo.


Zdaj imam pa jst eno uprašanje zate. Ali je po tvojem mnenju zakon, ki prepoveduje preprodajo marihuane v nasprotju z ustavo?
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
stem motis sosede, s cim pa motis ce se v lokalu kadi? je kar boljsa primerjava ce se nebi smel vozit zaradi cpp.

predvidevam, da motiš nekadilca za sosednjo mizo, ki se mu dim vali v obraz. če ga to ne bi motilo, tega zakona ne bi bilo
smirk-1.gif

pa si pomislil da zahajanje v lokal temu nekadilcu ni nujno? sam se je odlocil da bo vohal dim. zivljenje v svoji bajti pa nekako je ''nujno''.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:



pa si pomislil da zahajanje v lokal temu nekadilcu ni nujno? sam se je odlocil da bo vohal dim.




Po tej logiki ne vem kaj se potem tako bunite glede tega da ne smete kaditi v lokalu. Tudi vam ni nujno iti v lokal na kufe, kjer je prepovedano kaditi. Pač kadite doma, ali pa zunaj.





Lahko pa gledamo še iz druge perspektive:

Nekadilci imamo pravico do čistega zraka in posledično pravico da gremo na pijačo v čist lokal. AMpak na drugi strani ste še vi kadilci ki imate prav tako pravico do kajenja. Prav. Problem je rešen tako da vi kadite zunaj (na mrazu) in ko pokadite pridete notri. Mi smo pa ta cajt lepo na toplem in pijemo vročo čokolado (ker tega ne moremo pač početi zunaj).



Problem rešen
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
sej nism reku da majo kadilci PRAVICO do kadilskih lokalov, moti me samo to da lastnik lokala nima pravice do kadilskega lokala.

sem ze prej omenil, da se nubem kadilc nikol ni bunil zato ker nesme kadit v mcdonaldsu npr.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:

moti me samo to da lastnik lokala nima pravice do kadilskega lokala.




Jah tako pač to je, life is a bitch, zakoni so in vedno bodo obstajali zaradi vseh nas, če nočemo imeti kaosa.

Konec koncev ti pa država daje pravico da imaš lahko lokal in te pravice lahko tudi omeji če se ji zljubi, pa če je tebi prav ali ne. Če ti pa kaj ni všeč pa zapri lokal in ga prodaj. Se bo že našel nekdo tretji ki ga bo odprl in koristil te pravice dalje na podlagi teh omejitev.



Lastniki lokalov bi lahko namesto da bi samo jokcali, raje razmišljali inovativno in poskušali kaj pozitivnega potegniti iz tega, mogoče kako novo smernico lokalov, kako inovacijo ki je še ni na trgu. Seveda je najlažje pljuvati po državi in se cmeriti
priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
hehe, pomojm so naredili nekaj slabega in se niti pojokat na forumu nesmem? ja, oni dolocajo zakone, sem kje rekel da jih ne? rekel sem da niso posteni, vsaj zame ne i v nasprotno me boste stezka preprical. poglejte iz strani gostincev, lokali so v koncni fazi njihovi.

imam kar nekaj idej o novih smernic lokalov, sem pa malo premlad da bi karkoli uresnicil. me pa prav zanima kaj vse si ti naredil, da kle meni govoris da je najlazje pljuvat in se cmerit.


''ce ti kaj ni vsec pa zapri lokal''

ja, in ko mi nebo vsec da sem dobil neumno kazen naj se ne vozim vec z avtom, ko pa soseda ki me je zastihal nebojo obsodili za poskus umora naj se kar sam ubijem, ce mi kaj ne pase..
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Načelno mi paše, da se ne kadi v lokalu, čeprav sam kadim. Ni mi problem zdržat nekaj ur brez cigareta. Problem vidim nekje drugje in ga je tudi Bulič danes izpostavil na TV. Poraba energije za ogrevanje teras. En primer: terasa s šestimi mizami (24 oseb) se ogreva z devetimi električnimi grelci po 1,2 kW. Ogreva se še s pečjo na kurilno olje, ki porabi 2l/h + 80W elektike (zanemarljivo). Lokal dela od 6.30 do 23.00 ure. Če sem prav izračunal je poraba električne energije 156,6 kWh in 29l kurilnega olja. Plus tega se notranjost ogreva na normalno temperaturo, gostje pa vsi zunaj, kadilci in nekadilci. Koliko je zaradi tega več CO2ja v zraku ne znam izračunat. Če zadevo razširimo na celo "kurilno" sezono, od oktobra do februarja, se izračunane količine povečajo za okoli 150x. 4350 l kurilnega olja in 22.500 kWh električne energije. Samo za en lokal. Koliko je takšnih lokalov v Sloveniji? Grozljive cifre!

Koliko bo še prehladnih oboljenj zaposlenih in tudi gostov, ki pri 0 st. pijejo vroč čaj? Tu je zakonodajalec popolnoma brcnil v temo. Rešuje zaposlene, da ne bodo umirali zaradi raka, bodo pa zato še pogosteje zaradi pljučnice.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ah sem ze nekaj lokalov dal skozi, pa nikjer nimajo toliko ogrevanja. Vecinoma imajo nekaj majhnih grelcev, ampak se to redkokje.
Meni tudi ta zakon malo pase, gremo lepo "skupinsko" na cigaret pa je. Vcasih se je v sluzbi vsak po svoje zaprl v sobo pa kadil. Ne pase mi edino da se ne kadi v diskotekah alpa tko ce se napijes da nesmes enga prizgat zreaven, ampak tko je. Imamo se veliko glupih zakonov nimas kaj. Pa se manj je cigaretnega macka drugi dan.

LP