Kadilski zakon na novo

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
@jernej:
Prejšnji sistem je bil ravno tako pravica večine (dokler je bilo več kadilcev) in potem manjšine. Sem kje rekel, da je bilo to ok?

In odgovor pri katerem kažeš na to, kako je bilo prej, da bi opravičeval to kar je zdaj, je precej....neum(est)en.

Nekih tvojih ekstremnih psiho-analitičnih teorij se mi ne da komentrati...odgovor si lahko poiščeš v prejšnjih postih...

@kiri & co.
Lokali, kjer so preuredili zunanje prostore in jih tudi ogrevajo so nabito polni.... kljub podražitvam... ti da to kaj za misliti?
Moralo bi ti, se pa bojim, da si z razmišljanjem zaključil za danes....

@Steve: Obstoječi zakon je političen. Ravno tako bo ta popravek zakona (verjami, da bo do njega prišlo) političen.

@wacko: Imaš probleme z osnovami. V prvem stavku napišeš trditev, ki jo demantiraš z naslednjim. Talent!
aplauz.gif


Ker ti tvoja "širina" tega očitno ne dopušča ti bom namignil:
"Jokcanje" kadilcev --> manj gostov v gostilnah --> izpad dohodkov.

Torej če bi med 1 in 1 dal plus vmes, bi ugotovil, da to ni 11.

@spirit: Si zaposlen ali imaš svoje podjetje?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
ksz: Pa še močno naj zaostrijo inšpekcijske preglede ter jih striktno in vestno kaznujejo zaradi utaje davkov in podobnih zadev. Me zanima koliko bi še potem lahko jokcali čez nepravičnost kadilskega zakona?
Npr. vsak dan naključna kontrola, redne dnevne kontrole po končanem delavniku, plombirane blagajne, promet se takoj prenese na varni strežnik...

Sem prepričan da bi propadla vsaj 1/2 malih kafičev. Čisto upravičeno...
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Predlagaš, da njih ja, drugih pa ne?



Zakaj že?



Po kakšni logiki trdiš, da 50% kafičev utaja davke in podobnih zadev?



Ajaaaaa....samo nestrpen si proti kadilcem. Pol pa ni problem, vse ti je opravičeno...join the club...



Sem se že ustrašil, da imaš neke hude travme.....



EDIT: typo
 
Nazadnje urejeno:

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.125
55
48
122
To v zvezi z davki ima davčna v planu v bližnji prihodnosti. Vsak lokal svoj "blackbox" na povezavi računalnik-printer. Vse kar bo sprintano bo zabeleženo. Tak sistem že nekaj časa teče v Srbiji.
Se bo pa promet večine lokalov enormno povečal, iz 0 na (približno)realno.

LP
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Dejstvo je, da je kajenje passe. V mojem sporočilu ni nobene psihoanalize, samo žalostno dejstvo, da kajenje JE zasvojenost in mora kot tako biti ustrezno stigmatizirano.

Novi zakon je evolucija starega in približevanje moderni družbi, ki počasi obračunava s smrdečimi okostnjaki v omari. Veliko jih sicer v tem vidi državno represijo in omejevanje osebne svobode, ampak dejstvo je, da je to samo mali člen v verigi, ki zagotavlja odsotnost anarhije.

Seveda je novi zakon političen. Kateri pa ni? Dejstvo je, da obstaja vseevropska tendenca po nekadilskih javnih prostorih in zaenkrat sem ponosen, da smo Slovenci med prvimi stopili po tej poti. Prepričan sem, da je v političnem smislu s to potezo vlada več pridobila kot izgubila.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Seveda je tudi vlada računala, da bo s tem zakonom več pridobila kot izgubila...zato ga je tudi sprejela...kar pa še ne pomeni, da je zakon dober.

Veliko je zasvojenosti, ki niso nedolžne. Po tvoje bi morali torej vse te zasvojence "ustrezno" stigmatizirati?

Citat:
Novi zakon je evolucija starega in približevanje moderni družbi, ki počasi obračunava s smrdečimi okostnjaki v omari. Veliko jih sicer v tem vidi državno represijo in omejevanje osebne svobode, ampak dejstvo je, da je to samo mali člen v verigi, ki zagotavlja odsotnost anarhije.

Zanimivo razmišljanje. A žal tudi nevarno razmišljanje. Po tvoje imenovanih "smrdečih okostnjakov" je še ogromno, mogoče celo neskončno. Če bo oblast opravljala z njimi tako kot je s tem zakonom s kadilci bomo res čisto izkoreninili odsotnost anarhije, pa še marsikaj zraven....posameznika, njegovo svobodno odločanje.

Tako je razmišljal že nekdo v preteklosti: plan je bil izkoreniniti anarhijo....najprej pa je "ustrezno" stigmatiziral ljudi....vse v imenu modernosti in napredka.

Si se pridružil klubu ljudi, ki ne poznajo pomena besedne zveze javni_prostor. Čestitam!
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Po kakšni logiki trdiš, da 50% kafičev utaja davke...

Jaz tudi ne vem, kje je prišel do takšnega procenta...






























...ker kolikor jaz vem, jih utaja velikoveč. V bistvu kogarkoli poznam, da ima lokal, dela to.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Po kakšni logiki trdiš, da 50% kafičev utaja davke...

Jaz tudi ne vem, kje je prišel do takšnega procenta...






























...ker kolikor jaz vem, jih utaja velikoveč. V bistvu kogarkoli poznam, da ima lokal, dela to.


Taki se ponavadi potem najbolj pritožujejo čez zakone in državo
stupid-1.gif
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Za to je verjetno vec razlogov.
Prvi je ta, da so zunanji prostori verjetno manjsi kot notranji in daje pac obcutek, da je veliko ljudi, ceprav jih ni.
Drugi razlog, ki pa verjetno drzi v se vecji meri, pa je ta, da druzba v kateri je eden ali dva kadilca, gre pac sedet na teraso, ker ce ne so kadilci "uzaljeni", ker morajo med pijacom vstajat in it ven na svojo smrdeco palcko pozelenja.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:

@wacko: Imaš probleme z osnovami. V prvem stavku napišeš trditev, ki jo demantiraš z naslednjim. Talent!
aplauz.gif


Ker ti tvoja "širina" tega očitno ne dopušča ti bom namignil:
"Jokcanje" kadilcev --> manj gostov v gostilnah --> izpad dohodkov.

Torej če bi med 1 in 1 dal plus vmes, bi ugotovil, da to ni 11.

Mam jst osnove čist razčiščene... jokcanje kadilcev je mišljeno glede "kao" omejevanja njihove svobode.. nekateri pametnjakoviči ala Ares celo sanjajo o protiustavnosti zakona.
crazy1.gif


Kot sem že večkrat napisal... naj spremenijo zakon, pod pogojem, da se poostri nadzor nad prezračevanjem in ločevanjem med prostori za kadilce in prostori za nekadilce. Samo se bodo spet našli gostinci, ki bodo nasprotovali strogim standardom ...

Pa še davek na cigarete naj občutno povečajo... nekdo (se ne spomnim točno kdo) je pred časom na tablo napisal nekaj v smislu "mi (kadilci) imamo denar". Ok... potem pa plačajte za svoj luksuz. Pomoje bi to še najbolj odvrnilo folk od kajenja... Kadilcev bi bilo manj, denarja od cigaretov pa isto
grin1.gif
Idealno...
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
ksz

Danes sem debatiral z lastnikom manjšega lokala. Pravi, da ima prometa med 300 in 350 € dnevno. Kavo z mlekom ima po en evro. Do sedaj je posloval z dobičkom in državi plačeval 20% davka od dobička. Ker ga po novem ogrevanje terase stane 40 € dnevno, bo seveda na zgubi, oz. na pozitivni nuli. Kadilci so zadovoljni z ogrevano teraso, ne vem pa kako bo zadovoljna država, ker od njega ne bo več dobila davka od dobička. Ko bo zakonodajalec pogruntal, da bo v proračunu zaradi tega manj denarja, bo moral pobrati nekje drugje. Takrat pa ne bo več važno ali si kadilec ali ne. Plačali bomo vsi.

Pa še to: nekje sem zasledil podatek, da je bila v času tolarja proizvajalčeva cena škatlice cigared od 70 do 100 SIT. Ostalo so bile trošarine in davki. Po tej logiki država pobere preko 80% cene zavojčka cigaret.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Pa še to: nekje sem zasledil podatek, da je bila v času tolarja proizvajalčeva cena škatlice cigared od 70 do 100 SIT. Ostalo so bile trošarine in davki. Po tej logiki država pobere preko 80% cene zavojčka cigaret.

Pozabil si da so tukaj še vmesni členi, posredniki ki poberejo svoje marže, prav tako so stroški transporta ipd. Končna cena je pač taka kakršna je. Moral bi vprašati prodajalca po kakšni ceni on dobi zavojček ne pa proizvajalca.

Sej proizvajalčeva cena BMWja je tudi lahko (banalno rečeno) 8.000 eur, v trgovini se pa prodaja po 25.000eur. Kam pa gre potem tukaj preostanek?Tudi državi?
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Z novim letom se spet dvignejo trošarine. Če ne bom pozabil, bom poskusil dobit in poskenirat cenik, iz katerega bo točno razvidno, kako je sestavljena cena.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.682
1.601
113
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
ksz

Danes sem debatiral z lastnikom manjšega lokala. Pravi, da ima prometa med 300 in 350 € dnevno. Kavo z mlekom ima po en evro. Do sedaj je posloval z dobičkom in državi plačeval 20% davka od dobička. Ker ga po novem ogrevanje terase stane 40 € dnevno, bo seveda na zgubi, oz. na pozitivni nuli. Kadilci so zadovoljni z ogrevano teraso, ne vem pa kako bo zadovoljna država, ker od njega ne bo več dobila davka od dobička. Ko bo zakonodajalec pogruntal, da bo v proračunu zaradi tega manj denarja, bo moral pobrati nekje drugje. Takrat pa ne bo več važno ali si kadilec ali ne. Plačali bomo vsi.

Pa še to: nekje sem zasledil podatek, da je bila v času tolarja proizvajalčeva cena škatlice cigared od 70 do 100 SIT. Ostalo so bile trošarine in davki. Po tej logiki država pobere preko 80% cene zavojčka cigaret.

se pravi po domače povedano, tvoj znanec ima malo zakotno rupo, ki jih srečaš za vsakim vogalom, jih je vsaj 60% preveč, ki se večinoma ukvarjajo z utajo davkov?
Imaš prav, take bo nov zakon pokopal...ja in? Veš koliko podjetij, spjev,..., je pokopal kak drug zakon, ki je več nosil v državno blagajno kot zakotne rupe, pa si videl ki kako jokcanje v javnosti? Kdor ni konkurenčen, ga žal odnese, takšen je kapitalizem
rolleyes-1.gif


burek...mene res zanima če kadilci razvijate kake posebne možganske sposobnosti, ko se greste neke umotvorne primerjave, kaj vse je škodljivo in kaj ni? To je isto kot ukrep ki čaka nemčijo, za zmanjšanje izpustov co2 - omejitev hitosti na ac. Pa jokcajo vsi kaj vse še polek ac onesnažuje okolje, pa je vlada hladno krvno dejala: to je najenostavnejši in najcenejši ukrep. Isto je pri cigaretih...nekje je treba začet
cheer.gif


aja, ministrica za zdravje vam je žal pokopala upanje. Da bi se vlada blamirala pred opozicijo in slovensko javnostjo? da bi se slovenija blamirala pred evropo, da popušča pušačkim pritiskom? malo morgen
smirk-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sem, ja, nestrpen do kadilcev, ker me terorizirajo s svojimi izpusti...
Ne pozabi, svoboda posameznika se neha natančno tam kjer se začne moja. Tudi ustavna pravica in vse o čemer trobezljate kadilci.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bo že davčna poskrbela, da bo dobila svoje, bodi prepričan (in tu jih podpiram)...
Mi pa da misliti, da bo poračunala tudi za nazaj in bo kar nekaj takih rupčag prisiljeno zapreti vrata, ker bodo postali last davčne in šli na boben... BTW a veste od kod izraz priti na boben? Ja, zaplemba in javna dražba (boben) premoženja...
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
@Soulman, steve: A lahko s čim podkrepiš te obtožbe o utaji davkov? Da ne bo spet preveč nakladanja v prazno...
rolleyes-1.gif


@Kiri
Citat:
Drugi razlog, ki pa verjetno drzi v se vecji meri, pa je ta, da druzba v kateri je eden ali dva kadilca, gre pac sedet na teraso, ker ce ne so kadilci "uzaljeni", ker morajo med pijacom vstajat in it ven na svojo smrdeco palcko pozelenja.
Sam delam obratno. Če maš zajebane kolege oz. nimaš jajc, da poveš svoje mnenje ti ne morem pomagati....sicer se pa ne čudim....
grin1.gif


Aja, sory. Torej, ko grem mimo Mačka v LJ, je le optična varka, da je zunaj več ljudi kot noter.

@Spirit in ostali: Da ne boste slučajno odkrival tople vode...
17758-icon_confused.gif
Trošarina = 43%


@steve: Za začetek si razčisti osnovne pojme....posebne možganske sposobnosti boš pa težko razvijal, če še do povprečnih ne boš prilezel...
Od kdaj je CO2 škodljiv?
confused-1.gif

+ ta gonja proti Co2 je itak eno enormno metanje denarja skozi okno....boš mogoče še kje zasledil, če boš bral še kaj drugega kot 24kur ipd.

Ja, ja Roberto...sem slišal že n-krat glede svobode....se strinjam ja....tako da ni treba špilat papagaja in poskusi raje napisat nekaj novega...
priden.gif
 

Blimpe

Pripravnik
31. jul 2007
51
0
6
ksz.

Kadilec sem 11let (1-2 škatle na dan). Odkar je začel veljati zakon in je postalo mrzlo, hodim zelo poredko v gostilne - terase. Moram priznati da se mi pozna na računu. Prišparam od 100 do 200eur na mesec. Zakon je super in upam da bo tak ostal.

Drgač pa če že gremo ven žurat, gremo itak od nekdaj na metelkovo, tam pa lahko kadiš kjer hočeš in kar hočeš...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
Jest sn tud kadilec, pa me cisto malo, sam res malo, moti da se ne kadi v lokalih. Edina stvar, ki me moti je npr. v Tivoliju na koncertu, da ne mores kaksnega prizgat. Ah jebat ga, se gre pa v ilegalo
evil.gif