Kadilski zakon na novo

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Davek na cigarete je ze VEC kot 1 euro, tako da vse patrie in se marsikaj so kupili kadilci sami. Ze sedaj bi sel lahko velik del tega denarja za zdravstvo, ampak je vojaska oprema bolj pomembna.

PA ne bluzite, koliko stane zdravljenje bollnika z rakom na pljucih??? Pojma nimate pa kar nekaj govorite v 3 dni eden bolj pameten kot drugi. Kdor ima raka na pljucih umre zelo hitro, skoraj nihce ne zivi dlje kot 1 leto. Ta cas dobi nekaj kemoterapij pol je pa fertik. Ves ta cas so doma, nobene nege ne rabijo. Veliko jih umre 14dni po diagnozi. To pa par krvnih slik in RTG pokazeta. Rak na crevesju in podobni, ki so dragi, pa niso zaradi cigaret. Ze sami cigareti ne povzrocajo raka na pljucih, kvecjemu priopomorejo k temu. Nisem videl kmeta z rakom, sami delavci v raznih tovarnah so to.
Najvec bremenijo proracun travme - poskodbe, ki so dolgotrajne pa kaksne stare mame lezijo po 6 mesecev v bolnicah...

PA kar se denarja glede zdravstva tice - urgentne primere placuje OBCINA - DRZAVA, vse ostalo pa ZAVAROVALNICE! Drzava ne da niti centa za zdravljenje, samo za nujne primere, ki pa so ZELO poceni.

LP

Al si globoko iz mesta doma, al si neumn al pa se takšnega delaš. Oba moja dedeka sta umrla z diagnozo rak, oba s kmetov, stara 47 in 53 let strastna kadilca. Pa še en podatek malo za orentacijo brat je bil en teden v bolnici, nobenih slikanj, operacij,... nekaj zdravil in ležanje na postelji, raæun: malo manj kot 4000€. Pa ne mi govort o tem kako ne rabijo ljudje z rakom nobene nege, sploh, če je na požiralniku,pljučih,... Boš še že videl kako boš neodvisen brez polovice pljuč, ali pa z zjeba..m žrelom, itd.

Upam da se zakon ne bo spreminjal, kvečjemo sem za to da poostrijo nadzor, ker se tako ali tako skoraj noben gostinec tega ne drži. Ko se napolni lepo zaklenejo, in že se kadi ko k...a.
Saj posvoje se mi kadilci smilite, ker ste taki ubogi oodvisniki,ki pa si tega al ne upate priznati, ali pa si zatiskate oči z tem kako je to kul,neškodljivo, zdravo,..._ _ _ _ _(vstavi karkoli)
priden.gif
. No seveda so tudi izjeme, ampak hudo redke.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Pa še nekaj, bifejčkov, gostiln,... je tako ali tako vsaj 2x preveč. Kdor se bo znašel bo že preživel. Itak, če bi se obratovalo pošteno, bi nekateri propadli že prej, ali pa vsaj malo manj obogateli. Tolk svinjarije, kot se v gostinstvu dogaja se je malo kje, neplačevanje zaposlenih, oziroma trgnje od plače, če je kao minus(tudi če niso krivi zaposleni), tudi študentom trgajo, storniranje računov na ukaz lastnika, pranje denarja.... Vem kako je, sem dolgo delal v gostinstvu
bonk.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
@Ares: Do uvedbe zakona ni bilo lokala kjer bi lahko spil kavo,brez da bi potem ves smrdel po cigaretih.Pa sem poklicni voznik in sem na poti od LJ pa do MS.Pa nikjer ni bilo nekadilskih lokalov-če sem hotel spit kavo sem moral pol smrdet po cigaretih enostavno nisem imel druge izbire.sedaj je pač stvar obrnjena in kadilci pač če hočejo spiti kavo ali pa kaj drugega v lokalu pač tisti čas ne smejo kaditi.
Sem pa včeraj po dolgem času srečal kolegico-strastno kadilko in mi pove daj grema v Nabucco na kavo tam majo prostor za kadilce.Imajo ločeno zaprto sobo na vratih piše PRIVAT.Sma vzela kavo pri šanku in si jo nesla v to sobo.Tam je lahko pokadila cigaret v miru.
Jaz sem pa spet smrdel in po 15 minutah sem moral iti ven saj so se mi začele solziti oči doma sem moral dati oblačila vsa v pranje,tako da sem se odločil da več ne stopim tja not.
In ko smo z šefico debatirali ta zakon je rekla da jim je fejst promet upadel.Pa sem jo vprašal a mogoče vpliva kaj na upad prometa tudi to da je pred enim letom stala pri njih skodelica kave 130 sit sedaj pa je cena 1 evro pa me je samo glup gledala.
Ah ja,ta prijateljica moja mi je rekla da doma več ne kadi,ker pol celo stanovanje smrdi.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Se sploh ne trudi replicirat na Aresa... mu je zmankalo glupih argumentov in zdaj na srečo ne kokodajsa tukaj s primerjavami demokracije in diktature
smirk-1.gif


Sicer pa...zakaj si pa hodil v lokale kavo pit? Doma bi bil, če ti ne sede cigaretni dim... zakaj bi omejeval pravico kadilcem, da smrdijo
wink-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Sej kadilci lahko doma pokadijo 15 cigaret preden grejo na kavo, tko da jim pol ne bo treba.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kdaj je pa bil tvoj dedek v bolnici? A so sploh imeli rentgen takrat?
grims-1.gif
Nisem neumen, samo 3 leta sem delal z takimi pacienti, danes sem pa tudi skoraj vsak dan na onkoloskmu.

LP
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
ksz

opazil sem, da mi kot kadilcu novi zakon ustreza.

Drugače pa na vse, ki omenjajo/predlagajo poostren nadzor inšpekcij: pozabite na to, to se ne bo zgodilo. Bi bilo lepo, če bi se, vendar se ne bo. Dokler je država v takem razsulu, že ne.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Današnja oddaja Trenja je na temo kajenja in sprememb zakona .Zanimivo za pogledat. Utrinki ;
-Gojc pravi Tofu" a daj ti si stalinist"
-Kokoši iz ministerstev sta čist podn
- 75 % držav nima zakona tega tipa
-73 % državljanov podpira obstoječi kadilski zakon
confused-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Čeprav sem nekadilec že skoraj leto in pol zakona ne morem podpirati ker še nisem pozabil kako izgleda biti kadilec.
Zasvojenost je res huda in država bi res lahko delila brezplačne nadomestke za tobak.
Če nisi kadil tega ne moreš razumet, ali pa si "ozdravljen kadilec" brez spomina
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zakaj bi pa država morala tebi pomagati brezplačno odvaditi se od lastne razvade? Ni država nobenega prisilila naj začne kaditi.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Čeprav sem nekadilec že skoraj leto in pol zakona ne morem podpirati ker še nisem pozabil kako izgleda biti kadilec.
Zasvojenost je res huda in država bi res lahko delila brezplačne nadomestke za tobak.
Če nisi kadil tega ne moreš razumet, ali pa si "ozdravljen kadilec" brez spomina

Še dobro, da ne prosiš države, naj ti za čike plača, ker si odvisen in jih rabiš več, pa nimaš denarja. Kake bolane izgovore slišiš, prav očitno je, da vam zmanjkuje pametnih argumetov in uporabite vsako neumnost, ki se vam pojavi v mislih. Daj, preden kaj napišeš, malo premisli, malo.
Za sebe in ostale zastrupljat si mel denar, za ozdravljenje in svoje zdravje ga pa ne bi dal. Pa kaj je z vami ljudje?
17758-icon_confused.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
A se mogoče metadon plača?
To da je kajenje odvisnost jaz ne verjamem. To vi prodajajte otrokom v vrtcu. Jaz sem kadil 17 let po dve škatle filter57 na dan in vem da je bila to samo neumna vendar za tisti čas moderna navada. Celo v vojski so nas nekako prisilili, da smo kadili, ker so kadilci lahko imeli več pavz. Ko puši nek pripali, so rekli. Logično da boš pol raj kadil kot delal.
Ko sem spoznal da je to početje zelo nezdravo in primitivno me je bilo sram, da me kdo vidi s čikom v zobeh. Noben me nebo prepričal da se zaradi NEkajenja slabše počuti.
In priznam, prav zato smo mi bivši kadilci najbolj proti kajenju. Mi smo se zavestno in z namenom živeti bolj zdravo odločili, da nebomo sami sebe zastrupljali, pol pa prideš ti in me zastrupljaš. S kakšno pravico bi ti mene rad v trugo spravil prej kot mi pripada?
To je isto, kot bi kmet svoje kokoši zaprl v kokošnjak, da mu nebodo po dvorišču srale, potem bi pa sosed svoje kokoši zagnal na moje dvorišče.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
A se mogoče metadon plača?
To da je kajenje odvisnost jaz ne verjamem. To vi prodajajte otrokom v vrtcu. Jaz sem kadil 17 let po dve škatle filter57 na dan in vem da je bila to samo neumna vendar za tisti čas moderna navada. Celo v vojski so nas nekako prisilili, da smo kadili, ker so kadilci lahko imeli več pavz. Ko puši nek pripali, so rekli. Logično da boš pol raj kadil kot delal.
Ko sem spoznal da je to početje zelo nezdravo in primitivno me je bilo sram, da me kdo vidi s čikom v zobeh. Noben me nebo prepričal da se zaradi NEkajenja slabše počuti.
In priznam, prav zato smo mi bivši kadilci najbolj proti kajenju. Mi smo se zavestno in z namenom živeti bolj zdravo odločili, da nebomo sami sebe zastrupljali, pol pa prideš ti in me zastrupljaš. S kakšno pravico bi ti mene rad v trugo spravil prej kot mi pripada?
To je isto, kot bi kmet svoje kokoši zaprl v kokošnjak, da mu nebodo po dvorišču srale, potem bi pa sosed svoje kokoši zagnal na moje dvorišče.

V kaj ti verjameš je tvoja stvar!
Sam s premori (vsako leto vsaj en mesec) kadim kakih 20 let, ampak tudi med mojim najdaljšim premorom (3 leta) kadilcem nisem težil! Ne zgovarjaj, da težiš naokoli zaradi zavedanja o zdravju, zastrupljanju itd. Težiš in tečnariš zato, ker tak pač si - težak.
S kakšno pravico mi odrekaš možnost izbire kadilskega lokala?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
V kaj ti verjameš je tvoja stvar!
Ne da verjamem, jaz to vem, ker sem sam na svoji koži probal.
Edino kar ti kajenje otežuje je to, da bi brez njega težje kašljal.
Citat:
S kakšno pravico mi odrekaš možnost izbire kadilskega lokala?
Ko bodo ti lokali brez kelnarjev si ga izvoli in privošči. Ti nimaš pravice nikogar zastrupljat, tud tistih bogih kelnarc, ki za šankom delajo prek študenta ne in koneckoncev nimaš pravice zastrupljat tudi tistega, ki bo poleg tebe kadil.
To je enako kot, če bi šel jaz na eno pivo, ti bi pa prišel zraven in v moj pir zlil še tvoj šnopc.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Kar se mene tiče - natakarjev in natakaric ne rabim.
Dovolj mi je avtomat za kavo in časopis poleg njega - ampak tudi v tem primeru mi je prepovedano.

Ne pijem piva, niti žganih pijač, zato o primernosti primerjave ne morem soditi. V tem primeru ti verjamem, verjetno si ekspert na področju.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Dovolj mi je avtomat za kavo in časopis poleg njega - ampak tudi v tem primeru mi je prepovedano.


To imaš pa lahko doma al pa zunaj. To ni prepovedano. Zakaj bi ti moral nekdo lokal naredit?

Aja, ti pa nebi pri sebi doma v dnevni kadil, ti bi raje nekje drugje smradil, ker to potem tebi doma zavese smrdijo itd...



Ker si me že izzval z alkoholom...veš, meni pa paše ob sedmih zjutraj en šnopc ruknit pa časopis "kmečki glas" preštudirat v enem ogretem in prezračenem lokalu. Pa mi je to onemogočeno. Le zakaj država ne pusti točit alkohola že ob 6ih zjutraj? Nimam možnosti izbire. A ni to krivica?



PS: Ej, pa kdo tebi prepoveduje kavni avtomat in časopis?
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Dovolj mi je avtomat za kavo in časopis poleg njega - ampak tudi v tem primeru mi je prepovedano.
To imaš pa lahko doma al pa zunaj. To ni prepovedano. Zakaj bi ti moral nekdo lokal naredit?
Aja, ti pa nebi pri sebi doma v dnevni kadil, ti bi raje nekje drugje smradil, ker to potem tebi doma zavese smrdijo itd...

Ker si me že izzval z alkoholom...veš, meni pa paše ob sedmih zjutraj en šnopc ruknit pa časopis "kmečki glas" preštudirat v enem ogretem in prezračenem lokalu. Pa mi je to onemogočeno. Le zakaj država ne pusti točit alkohola že ob 6ih zjutraj? Nimam možnosti izbire. A ni to krivica?

Od nikogar ne zahtevam, da mi to naredi! Kaj ti tu ni jasno? Nekaj takega bo naredil tisti, ki presodi, da se mu to splača - ampak ne sme. Še vedno nočešrazumeti?

Prepovedano je res, onemogočeno pa ni, ker tega nihče ne upošteva. Ker je alkoholizem družbeno sprejemljiv, ker "ne kvari mojih jeter":
1. z lučjo pri belem dnevu boš iskal gostilno,kjer ti ne bodo postregli z alkoholom ob poljubni uri (pa tudi, če si pijan ali mladoleten)
2. nihče od ne-pijancev se ne bo zaganjal vate in sproščal svojih frustracij

Zakon prepoveduje tudi prodajo cigaret v gostilnah, tudi če imajo teraso! Zakaj je potem za šankom pred 10:00 dovoljeno imeti žgane pijače?