Kače na parceli - kako se jih znebit?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Hej.

Lani proti koncu septembra smo se preselili na parcelo (na kateri stoji tudi hiška, v kateri živimo), na kateri je tudi vinograd. Ker je bila parcela v precej slabem stanju (trava ni bila pokošena po mojem vsaj eno leto), smo jo lani v jeseni enkrat v grobem pokosili.

Toti teden sem imel dopust in sem si malce porihtal parcelo (pokosil travo, izkoreninil trnje, razne grmičke, izsekal nekaj trsov in podobno). No, za razliko od lanske košnje sem ta teden videl 3 kače na parceli in ena ja bila precejšnja - dolga po mojem slab meter. Pa ne pretiravam! Čeprav se načeloma ne bojim kač (saj sem prej živel ob jezeru in sem kačo videl parkrat na leto), pa mi je vseeno začelo srce hitreje biti, ko sem jo zagledal - in to kakšnih 15 metrov od hiše... Celotna parcela je velika okoli 7200 m2. Tista tavelika kača se me je vstrašila in je odšla na sosednjo parcelo proti gozdu. Sledil sem ji pač do konca naše parcele, da sem videl, da je resnično odšla..

Saj vem, da so kače del narave, samo vseeno jih ne bi rad videval v neposredni bližini hiše (še sploh, ker imamo malega otroka, starega 10 mesecev in bo kmalu shodila). Čeprav tudi mislim, da bodo sedaj, ko bomo več delali po parceli in bo prisotnega več hrupa okoli hiše, bo teh golazni vedno manj po parceli, ker sta parcela in hiša samevali zadnje 2-3 leta...

Obstaja kakšna rešitev, ki odganja kače čimdalje od hiše? Jih lahko na kakšen drug način preženem iz parcele? Vsak predlog je zelo dobrodošel...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Kače bodo odšle same ko bo ves čas dogajanje okrog hiše.
Tista velika kača je bil po mojem mnenju zelo koristni gož - jaz bi ga poskusil zadržati na parceli, gož je namreč edina stvar ki ti zares pomaga v boju proti voluharjem
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Lani je bilo mišje leto letos bo pa kačje. Pokliči Kačofon
smile-1.gif
https://sites.google.com/site/plazilcislovenijejihpoznamo/kacofon
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Iz lastnih izkušenj ti povem, da jih hrup ne prežene. Cel teden smo rogovilili s kombinirko in traktorjem, pa sem našel goža par metrov stran pod kupom strešne opeke.

Slepci so pa sploh prilagodljivi. Ob cesti sem imel kup zemlje in sem 3 tedne nazaj našel celo gnezdo, ko sem lopatal.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
No pri meni so pa vse šle (razen slepcev seveda)
Je pa res da je bilo potrebno več kot leto. En teden ali štirinajst dni kači sploh ni potrebno pomoliti nosu iz svoje luknje.
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Slepec ni kača, je pa zelo koristen na vrtu, saj poje mnogo golazni.
Problem nastane, če ti na parceli domuje kakšen modras ali gad. Ob bolj intenzivnem košenju in delu okoli bajte, se ti bodo tudi te živali umaknile.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko bo parcela pospravljena, ne bo več miši in tudi kače bodo šle.

Ko sem bil mulc, je oče imel žago in v tistem žaganju so se zaredile miši in posledično kače. Potem je oče popizdil in kpl. žaganje sproti vozil stran. Problem je bil v trenutku rešen.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Kače bodo odšle same ko bo ves čas dogajanje okrog hiše.
Tista velika kača je bil po mojem mnenju zelo koristni gož - jaz bi ga poskusil zadržati na parceli, gož je namreč edina stvar ki ti zares pomaga v boju proti voluharjem

467716-post_slo.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Hej.

Sicer malo pozno, ampak sem pogledal malo po netu za kače in tista velika je očitno res bila navaden gož. Sploh pa nisem vedel, da lahko zrastejo tudi čez 2 metra...??? Torej me ni oko varalo in v bistvu niti nisem videl TAKO ZELO velike kače
frown-1.gif


Glede kač pa je tako, kot sem rekel... Načeloma se jih ne bojim, ampak ko vidiš, da je v neposredni bližini tvoje hiše, se to malce spremeni...

Bom pa sedaj pač malo bolj pozoren, ko bom hodil po parceli...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Dokler bodo na parceli miši in podgane, bodo tudi kače. Če si tam stalno prisoten si omisli mačko. Tako bo podgan prej zmanjkalo in kače bodo same odšle.

PS- in kače niso golazen!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Kje ti živiš?!

Sam goža ki je imel POD 1m nisem videl že dolgo!
grims-1.gif


Kar se tiče kač in lovljenja miši je to bolj tako tako, recimo da iz trte izvito. Maček ti na dan lahko ulovi 10 miši iz čistega veselja, tudi pes če je dober ... en odrasel gož pa poje eno miš na 2 tedna!
tongue-1.gif


Torej koristnost kač ni ravno na visokem nivoju, so pa kače zaščitene in najbolje da se jih pusti pri miru. Kače niso vsiljive in se bodo vedno umaknile, pa zelo redko zaidejo dirketno v bivališča ljudi tako da se nimaš kaj bat.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Najlaže kači ubežiš, da tečeš prečno po hribu.
zmaga.gif
Ta prekleta golazen, ki kravam pije mleko direktno iz vimen. Al pa pride v hišo, se skrije v temo in te zahrbtno napade ponoči medtem ko spiš.

Vse je treba potolčt, ker napadajo v skupinah.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Najlaže kači ubežiš, da tečeš prečno po hribu.
zmaga.gif
Ta prekleta golazen, ki kravam pije mleko direktno iz vimen. Al pa pride v hišo, se skrije v temo in te zahrbtno napade ponoči medtem ko spiš.

Vse je treba potolčt, ker napadajo v skupinah.

zdaj pa že pretiravaš ,
uf-1.gif
z tvojimi izjavami glede kač .
ti se jih očitno bojiš ,kot hudič križa ,naj te ne bo strah ,saj bodo pred tabo tako ali tako umaknile da še vedel ne boš ---- brez panike prijatelj
priden.gif


pozdrav.gif
 

TheMan

Pripravnik
6. mar 2008
376
0
16
Kače so res golazen. Vedno delajo v parih. Kolegu je zadnjič med košnjo prišla pod noge in med tem ko jo je podil, mu je druga denarnico cuknila. So bile pa dve divji kači, Nijaz in Elvedin.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik TheMan pravi:
Kače so res golazen. Vedno delajo v parih. Kolegu je zadnjič med košnjo prišla pod noge in med tem ko jo je podil, mu je druga denarnico cuknila. So bile pa dve divji kači, Nijaz in Elvedin.

mu je kera razširila noge
confused-1.gif


pozdrav.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Jaz imam zelo rad kače.
zmaga.gif
Sam zajebaval sem se.

Sem napisal par "ljudskih modrosti" o kačah. Ne moreš verjet kako je ta strah pred njimi prisoten pri starejših ljudeh.