Naklon strehe večji kot 45 stopinj?

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Sem v fazi nakupa parcele, na kateri bi želel postaviti malo bolj nevsakdanjo hišo, ki bi bila pokrita z dvokapnico, z visokim naklonom (60 stopinj).

Parcelo iščem v okolici Ljubljane oz. v osrednji Sloveniji. Kolikor sem do sedaj pregledoval zadeve, ima večina občin na tem območju v OPN-jih določen kot strehe med 35° - 45°. Eno izmed izjem, ki sem ga zasledil, je Zaplana pri Vrhniki, pa še tam so dovoljene le strehe do 45°, jaz bi pa želel še več. Mogoče kdo ve še za kakšno drugo območje, kjer so omejitve bolj ohlapne in bi bila gradnja strehe s tako visokim naklonom dovoljena?

Hvala za pomoč.
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Kolikor mi je uspelo ugotoviti do sedaj, je gradnja hiše s tako streho možna na območju MOL (SS Območja označena z NA), v občini Brezovica (počitniški objekti - naklon 60°), v občini Borovnica (območja SSg ) in nekaj malega parcel v centru Moravč. V ostalih občinah okoli Ljubljane je naklon strehe večinoma omejen na 35-45°.
 

majc

Zelenc'
9. okt 2019
2
0
1
Kolikor mi je uspelo ugotoviti do sedaj, je gradnja hiše s tako streho možna na območju MOL (SS Območja označena z NA), v občini Brezovica (počitniški objekti - naklon 60°), v občini Borovnica (območja SSg ) in nekaj malega parcel v centru Moravč. V ostalih občinah okoli Ljubljane je naklon strehe večinoma omejen na 35-45°.

Ste za te podatke poklicali na Občino, ali so kje objavljeni? V OPN MOL ne najdem dovoljenega naklona strehe, na drugih portalih pa niti. Zanima me za Rudnik, oznaka EUP RN-485, SSse. Najlepša hvala za odgovor in lep dan
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Če dovoljen naklon strehe ni podan, pomeni, da ni omejitev in lahko narediš streho po svoji želji.
 

majc

Zelenc'
9. okt 2019
2
0
1
S tem sem seznanjena, zanima me kje ste dobili podatke, da je v SS območjih, označenih z NA v območju MOL, dovoljen naklon strehe 60°, ker tega nikjer ne piše.
Hvala
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Tega nisem napisal.

60 stopinj se nanaša na občino Brezovica, kjer so dovoljeni počitniški objekti s takšnim naklonom.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drugače so takšni podatki zapisani v OPPN občin in bere naj jih projektant, oz. svetovalec iz foha - da ne bo pol jokanja v stilu - pa jaz sem to drugače bral. ;)