Je kdo koristil asistenco Sava

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Zanimajo me vaše izkušnje z asistenco Sava, ali avto odpeljejo na najbližji servis ali na željo stranke domov. Sprašujem izključno za področje Slovenije.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113

2.VLEKA VOZILA

(1) Če zavarovanega vozila ni možno popraviti na kraju asistenčnega primera v roku ene ure, bo zavarovalnica organizirala pomoč in krila stroške vleke zavarovanega vozila do ene izmed v nadaljevanju navedenih lokacij:

1) najbližje pooblaščene delavnice ali v istem znesku do katerekoli ustrezne servisne delavnice;
2) najbližje polnilne postaje;
3) naslova zavarovanca;

4) na željo zavarovanca kamorkoli v R Slovenijo.

(2) Zavarovalnica ne krije stroškov dodatne vleke zavarovanega vozila v istem asistenčnem primeru. Izjemoma, če tako odloči zavarovalnica in pod pogojem, da na izbranem servisu ni možno odpraviti napake ali izvesti popravila, zavarovalnica organizira pomoč in krije stroške dodatne vleke vozila v okviru limita te storitve, zmanjšane za strošek opravljene prve vleke. Če zavarovanec sam izbere servisno delavnico, zavarovalnica ne krije stroškov morebitne dodatne vleke v istem asistenčnem primeru.

(3) Storitev vleke vozila iz 4) tč. (1) odst. je omejena na eno vleko na leto, če se vleka zavarovanega vozila opravi iz tujine v R Slovenijo, ter na dve vleki na leto, če se vleka zavarovanega vozila izvrši v R Sloveniji.

(4) Zavarovalnica ne krije prevoza tovora v zavarovanem vozilu, razen če je to v Posebnih pogojih za zavarovanje pomoči na cesti, ki veljajo za posamezno zavarovano vozilo drugače opredeljeno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Zanimajo me vaše izkušnje z asistenco Sava, ali avto odpeljejo na najbližji servis ali na željo stranke domov. Sprašujem izključno za področje Slovenije.

Na najbližji servis, na domači naslov ali na željo zavarovanca ( 2x letno) ampak če ima na kartici zvestobe dovolj deadpixlov ;)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Nimam kaj dosti. Vem edino da imajo vsi omejitev starosti kripe razen AMZS. Tak da tam od 15 let naprej no go.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Avtor teme sprašuje, če ga morajo pripeljati domov. Kdor ve, kje je on doma ... mislim, da ga ne bodo hoteli peljati domov, ker pogoji veljajo v Sloveniji le do 1500m nadmorske višine.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Jaz imamo izkušnjo iz prejšnjega tedna.

Crknila je turbina. Žena je avto ustavila na bencinski na AC v Kozini. Poklicali asistenco, vleka prišla, naložil, odpeljal v Ljubljano na servis. Potem so klicali serviserja, ki je povedal, da bo to malo več dela in poklicali nazaj, kam gre lahko po nadomestno vozilo za dva dni, kolikor ga pokriva ta asistenčni paket. Avto bi lahko z rent a carja tudi pripeljali, samo smo se ravno peljali mimo Rudnika in ga sami prevzeli. Iskat so ga prišli sami.

Vse korektno, kar se mene tiče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Mzi

Pripravnik
2. nov 2010
109
1
18
Mislim, da ti 2x na leto pripada prevoz na željeno lokacijo ostalo do najbližjega servisa. Vsaj tako je bilo meni razloženo 1 leto nazaj.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Letos imel sam več primerov koriščenja, z različnimi avti...

1x crknil akumulator, povedal da sem v garaži in da avtovleka notri ne bo mogla prit, poslali nekoga z berliongom da mi je štartal avto,
že prej sem se zmenil z serviserjem da je pripravil novo baterijo, tako da sem šel direktno do njega

1x avto ni vžgal, preskočil jermen, prišla avtovleka, odpeljala avto do mojega serviserja, čez 3 dni ko je bil avto zrihtan, sem, poklical asistenco
in so mi poslali taxi, da sem šel po popravljen avto (vmes sem uporabljaj svoj avto)

1x natankal napačno gorivo, avtovleka odpeljala avto do mojega serviserja, ki je naslednji dan spraznil rezervoar, plačal sem praznenje rezervoarja
serviserju in poslal račun na sistenco, ki mi je refundirala stroške praznenja

1x se zlomila vzmet, avtovleka pride do službe, odpelje avto na servis se skoordinira z serviserjem koliko časa bodo potrebovali za popravilo vozila,
rentacar mi dostavi nadometno vozilo za 24 ur, oz. če bo trajalo dlje, mi bo asistenca podaljšala nadomestno vozilo

Vse z odličnim pristopom asistenčnega centra, hitra odzivnost in pripravljenost, seveda z rezervo, da nadometno vozilo ne bodo kar za đabe dali 3 dni ipd...

p.s. ko dobim avto od rent-a-car vedno doplačam 10€ na dan za odkup franšize, ki je običajno okrog 800€, tako da se izognem plačilu takega stroška
tudi za primer poškodbe na parkirišču ipd...


Ampak pri primeru Alpine, verjetno stvari nebi šle gladko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Letos imel sam več primerov koriščenja, z različnimi avti...

1x crknil akumulator, povedal da sem v garaži in da avtovleka notri ne bo mogla prit, poslali nekoga z berliongom da mi je štartal avto,
že prej sem se zmenil z serviserjem da je pripravil novo baterijo, tako da sem šel direktno do njega

1x avto ni vžgal, preskočil jermen, prišla avtovleka, odpeljala avto do mojega serviserja, čez 3 dni ko je bil avto zrihtan, sem, poklical asistenco
in so mi poslali taxi, da sem šel po popravljen avto (vmes sem uporabljaj svoj avto)

1x natankal napačno gorivo, avtovleka odpeljala avto do mojega serviserja, ki je naslednji dan spraznil rezervoar, plačal sem praznenje rezervoarja
serviserju in poslal račun na sistenco, ki mi je refundirala stroške praznenja

1x se zlomila vzmet, avtovleka pride do službe, odpelje avto na servis se skoordinira z serviserjem koliko časa bodo potrebovali za popravilo vozila,
rentacar mi dostavi nadometno vozilo za 24 ur, oz. če bo trajalo dlje, mi bo asistenca podaljšala nadomestno vozilo

Vse z odličnim pristopom asistenčnega centra, hitra odzivnost in pripravljenost, seveda z rezervo, da nadometno vozilo ne bodo kar za đabe dali 3 dni ipd...

p.s. ko dobim avto od rent-a-car vedno doplačam 10€ na dan za odkup franšize, ki je običajno okrog 800€, tako da se izognem plačilu takega stroška
tudi za primer poškodbe na parkirišču ipd...


Ampak pri primeru Alpine, verjetno stvari nebi šle gladko...

A pol pravis, da še nebos menjal avta? :)

Ne bi blo boljše napisat, da poznaš zgodbo, da je kolegica baje natočila napačno gorivo? ;)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
A pol pravis, da še nebos menjal avta? :)

Ne bi blo boljše napisat, da poznaš zgodbo, da je kolegica baje natočila napačno gorivo? ;)

ne ne bom, se sedaj tolk navezan nanj (finančno :valjamse:) da se mi ne splača, pa še nimam prve alternative za ta gokart :confused:

hehehe, pa saj veš da nisem dober lažnivec :rolleyes:
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Jaz vedno doplačal, koristil nikoli. Letos bom nažalost to prekinil, ker me je vse minilo, ko sem prebral kaj ljudje pišejo na profil zavarovalnice Sava na facebooku. Vredno branja.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Jaz vedno doplačal, koristil nikoli. Letos bom nažalost to prekinil, ker me je vse minilo, ko sem prebral kaj ljudje pišejo na profil zavarovalnice Sava na facebooku. Vredno branja.

Hja, to so sigurno najbolj kredibilna mnenja, zaradi katerih je treba nujno zemenjat/skenslat zadevo :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
NO jaz sem imel asistenco Sava za avtodom. Mi crkne guma na hitri cesti v Ukrajini in kličem njihov asistenčni center TBS 24 d.o.o.. Dam jim vse podatke, vključno s koordinatami.
V roku čakanja 5 ur (cca) pa sem bil cca 20 km od Lvova na glavni cesti E471 so me klicali še trikrat iz TBS in trikrat Ukrajinci - vsi z enakimi vprašanji: kaj je narobe in kje sem.
Če nebi že tretjič mimo pripeljal oglednik ceste in me napizdil ker stojim na tretjini voznega pasu, ter potem on klical njihovo asistenco in izvajalca ter ga napizdil (prišel v 15 minutah pol) bi verjetno še danes tam čakal.

Račun za po njihovi šlampariji uporabo telefona 100€, ki so mi ga na Savi gladko zavrnili, ker naj oni nebi imeli nič z asistenco, ter so me napotili na TBS 24 s katerimi pa jaz nisem imel nič - premijo sem plačal Savi. No pol sem jim en "neprijeten" dopis poslal in so na koncu vse vrnili.

Preden se kdo zapiči v "sončka", ki ne zmore sam menjat gume, naj v svojo obrambo povem, da je to bila tretja guma tisti dan (vmes sem jih uspešno rihtal tudi pri vulkanizerjih), je bila leva, avto dober meter v vozni pas kjer so mimo na mm vozili šleperji. Ko sta prišla "mojstra" sta šraufala, jaz pa 50m prej mahal z odsevnim jopičem voznikom, da ju ni kdo zgazil. Aja pa gume so bile dve leti stare. ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj ne, niso bile kitajske. :p

Kriva je bila neprilagojena hitrost dobrih 3.000 km prej. ;)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Wait what? V enem dnevu so ti šle 3 gume od 4ih po gobe? Hudo.