Javni sektor...

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Mam od dans eno boljso, cez pol mio skode, 40 kaznivih dejanj, eno leto dela, materialnih dokazov za popenit, tajna opazovanja, ni da ni. Za vsako dejanje bi slo do 5 ali 8 let. Kumulative po sodni praksi bi lahko bilo tam cca 9-10 let.

V bistvu je ta tvoj zadnji stavek eden najhujših problemov naše zakonodaje. Stek namesto seštevanja. Pol se pa "splača" pogajet Pri seštevanju se ne bi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:Vloga oddana januar 2016. Julij 2016 poslan odgovor za dopolnitev (6 mesecev čakanja) - čas za dopolnitev 8 dni ali pa vloga roma v koš.

Tole je pa drugi problem. Roki za vse stranke v postopku bi morali biti enaki. Torej max. 14 dni za vsa dejanja. In seveda odogovrnost za zamudnike na strani države.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Sicer nismo javni sektor ampak imamo za obračun plač ca. 100 ljudi zaposleno (dobro dela še nekaj drugih malenkosti). Zato da vsak mesec sprinta 100 listov z izračunom plač pič.. ji m... jaz pa do zadnjega na šihtu ker je preveč dela.

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
floki... poleg obračuna plač je tam še par zadev. (najbrž izpolnjuje še kreditne pole itd itd itd).. ja pri 100 zaposlenih ni tak enostavno računat plače (da vse štima. to je le najbolj "občutljiva" zadeva za vsakega zaposlenega... predstavli si da "excell" narobe sešteje in dobiš 10€ manjšo plačo... 2 leti...)

Očitno smo pri nas med tačudnimi. Seveda privat sektor...200+ zaposlenih, velika večina s kakšnimi individualnimi določili v pogodbi o zaposlitvi, ki seveda vplivajo na izračun plače, plače pa obračunavata 2 (dve) osebi, 1 (ena) pa skrbi za pravilnost potnih nalogov. Pa je do sedaj še vse štimalo...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.257
2.495
113
v lokalni ostariji
soulman torej, pri vas je 200 zaposlenih 2 osebi, tam je 100 zaposlenih 1 oseba. sej pol je že kar prav a ne? pa če sem malo zloben, sej tudi policaji so bli zihr da so plače prav obračunaval pol so mogl pa vračat;)

0,11 ure ni enako 11 minut
wink-1.gif


je pa tako, da je tudi odvisno od podjetja do podjetja kako dobro ima informacijsko podprt obračun plač... ali je "digitalizirano" ali bolj handgetribe...

je težava če je režije več kot produkcije...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
My bad...iz "Sicer nismo javni sektor ampak imamo za obračun plač ca. 100 ljudi zaposleno (dobro dela še nekaj drugih malenkosti). Zato da vsak mesec sprinta 100 listov z izračunom plač pič.. ji m... jaz pa do zadnjega na šihtu ker je preveč dela. " sem sklepal, da pač imajo 100 ljudi zaposlenih za obračun plač...
smile-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.257
2.495
113
v lokalni ostariji
vem za firmo kjer za 250 zaposlenih plače obračuna 1 sama oseba... tako da ste vi še "požrešni"
wink-1.gif
)))

je pa tako, da pri 100 ljudeh ima že dosti dela da vse skalkulira. vsaj če so še kakšne posebnosti (nočne ure, nadure... pri 100 je takoj x ljudi na bolniški Y dlje kot 30 dni, Z na dopustu...)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri nas je tudi za 250 redno zaposlenih in nekaj 10 delno zaposlenih, plače in vse v zvezi s plačami delala ena oseba in moram priznati, da je bila pridna kot mravljica. Sedaj je šla v penzijo in me prav zanima, koliko jih bodo namesto nje zaposlili.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:Vloga oddana januar 2016. Julij 2016 poslan odgovor za dopolnitev (6 mesecev čakanja) - čas za dopolnitev 8 dni ali pa vloga roma v koš.

Tole je pa drugi problem. Roki za vse stranke v postopku bi morali biti enaki. Torej max. 14 dni za vsa dejanja. In seveda odogovrnost za zamudnike na strani države.

Ja vmes pa lahko, kar se njih tiče, crkneš...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:Vloga oddana januar 2016. Julij 2016 poslan odgovor za dopolnitev (6 mesecev čakanja) - čas za dopolnitev 8 dni ali pa vloga roma v koš.

Tole je pa drugi problem. Roki za vse stranke v postopku bi morali biti enaki. Torej max. 14 dni za vsa dejanja. In seveda odogovrnost za zamudnike na strani države.

Ja vmes pa lahko, kar se njih tiče, crkneš...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Na srečo je inšpektor vedel, kako izgleda situacija, ker imajo praktično vsi probleme s tem...
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.779
264
83
Največja slovenska vas
ksz

Vem, da tema ni direktno povezana z mojim vprašanjem, pa vseeno.

Celo življenje že delam v realnem sektorju (gospodarstvu) in si ne znam predstavljati kakšne so plače v JS?

Zanimajo me plače za uradnike z V. oz VI. stopnjo izobrazbe, ki delajo 8h na dan od 8 do 16?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.705
5.667
113
Na splošno ne vem, pravnik po starem brez pravosodnega izpita (to ti je neka 7. Stopnja al koliko) na občini z nekimi nazivi svetovalca ipd 800€ neto. Mi je plačo pokazal. Imel je pa lepo in prostorno pisarno, če se najde tolažba v tem...

Koliko je to bruto se pa lahko izračuna. Brez otrok ali kakih drugih olajšav.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Lepo sanjaš.... tako plačo maš ti na Generaliju pa ku*m ne mrdneš. Pa še vinjeto so ti šenkali. Hahaha
Jaz sem na minimalki, tako kot večina "one man" espejčkov.
d055.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.705
5.667
113
Pol pa več ostane. S.p. Ima kar nekaj manevrskega prostora okoli tega. Ko se začnejo pa socialni transferji za otroke, so pa še drugič na boljšem. Edino kredit je hudič...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.834
6.440
113
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
ksz

Vem, da tema ni direktno povezana z mojim vprašanjem, pa vseeno.

Celo življenje že delam v realnem sektorju (gospodarstvu) in si ne znam predstavljati kakšne so plače v JS?

Zanimajo me plače za uradnike z V. oz VI. stopnjo izobrazbe, ki delajo 8h na dan od 8 do 16?
Če delajo 8-16 potem nimajo nobenih (resnih) dodatkov. Zdej pa odvisno kaj počnejo, recimo administratorka (tajnica po domače) na policijski postaji (torej dejansko nek uradnik - policisti imajo višje izhodišče ker so pooblaščeni) začne v 19 plačnem razredu in lahko napreduje (skozi celotno kariero) tam do cca 31 plačnega razreda. Torej začne z 892,130 EUR bruto, kar bi glede na izracun na racunodovja.com za mesec december 2016 zneslo 627,81 EUR plus malica in prevoz. Največ kar lahko doseže (če gre vse po normalnem ritmu je to cca 15-20 let do plafona) pa je 1.428,340 EUR bruto, kar bi glede na izracun na racunodovja.com za mesec december 2016 zneslo 960,10 EUR plus malica in prevoz.

Ce si na delovnem mestu s VI stopnjo izobrazbe pa se vse skupaj premakne za cca 5 placnih razredov navzgor. Upostevaj, da bolj ko razredi rastejo, vecja je razlika med njimi. Naprimer, ce jaz danes napredujem za en placni razred, je to financno toliko, kot da bi na zacetku kariere napredoval za dva naenkrat. Pogoji za napredovanja pa so enaki.

Tebe je zanimalo za cisto navadnbo uradnisko delovno mesto. Policisti, medicinske sestre (in verjetno se kdo) imajo visja izhodisca, policisti so imeli recimo 21 PR (danes imajo 23PR na podlagi stavke, leta 2018 pa bo izhodisce 25PR ker bodo vsa delovna mesta policistov tretirana kot delovna mesta z zahtevano VI stopnjo izobrazbe). Poleg tega ti poklici dobijo se dodatke glede na delo ponoci in v nedeljo (itd) tako da njihovih realnih prihodkov ne mores rpeprosto izracunati. Da si bos lazje predstavljal - jaz zase nikoli ne vem kako placo bom dobil 5. v mesecu. Ker je izracun enostavno prezakompliciran in ker je toliko faktorjev.

Upam da sem ti orisal.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.779
264
83
Največja slovenska vas
Hvala Apollo8 in Jabe. Nekaj takega sem si predstavljal... Ce prav zastopim je tako rigidno,da brez neke izobrazbe tezko dobis kaj vec kot minimalno placo (razred J) in da je potrebno imeti vsaj 6/2 izobrazbo,da prides cez par let na 1000€.

Skratka cist kontra kt v gospodarstvu.