Javna UPRAVA - orientacijski plačilni razredi

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Ok, probajmo drugače. Če čistiš WCje in imaš 8. stopnjo, si še vedno zaslužiš plačo primerno izobrazbi, ali misliš da je biti bolje plačan po delu, ki ga opravljaš? Mogoče ti bo zdaj bolj jasno, da stopnja izobrazbe ni ravno najbolj pomembni faktor pri odmeri plače.

Pa to hočem dopovedati, da je v gospodarstvu plačano delovno mesto in ne izobrazba, ki je vstopnica v JAVNI upravi pa temu NI TAKO.

Prav tako pa ni pravično da ima kot smo se pogovarjali npr. zobar večjo plačo od uni.dipl. inž., po izobrazbi sta enaka, delovno mesta sta pri obeh zahtevna (spet odvisno kje in kako ) ampak oba poklica sta spoštovanja vredna v Franciji je npr. dober inženir bolje cenjen od zdravnika...

Nikjer pa ne boš našel črno na belem napisano, zakaj je en poklic boljši in več vreden od drugega, ker je to prišlo kar iz neba ob gostilniških debatah in se nato razširilo naprej. Kako pa ti veš, da je delo enega poklica več vredno od drugega in bolj zahtevno ?
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Sploh ne vem, a bi se ti trudil razlagat karkoli, ko pa sem očitno 6 let hodil na faks čist brezveze, ker so tiste vaje neki lagano sportskega in v bistvu ne predstavljajo nobenega napora.

A hočeš dopovedati kaj da je poklic zobarja bolj zahteven in težaven od uni.dipl. inž. strojništva ? Ali kaj, sej zobarji in medicinci nam že med študijem ubijajo v glavo kak smo "oh in sploh" .
bonk.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Kako pa ti veš?

Ne vem, saj to je to.. NE VEM, tako kot ostali nekaj predvidevam in kar sem slišal od drugih in kot sem zgoraj napisal je to prišlo iz ne ve kje....in tako je, ne zdi se mi pa pravično a tebi se zdi ? Nikjer ni ničesar zapisano, razlike v plačah, dopustih pa so... ZAKAJ ?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tudi v javni upravi je važno delo, ki ga opravljaš. Kuhar z 8. stopnjo ne bo imel 40. plačnega razreda, kot bi ga imel z opravljanjem drugega dela.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Tudi v javni upravi je važno delo, ki ga opravljaš. Kuhar z 8. stopnjo ne bo imel 40. plačnega razreda, kot bi ga imel z opravljanjem drugega dela.

Govorili smo o primerljivih poklicih z enako stopnjo izobrazbe in ne mešaj hrušk z jabolki ...
ne-ne-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Kako pa ti veš?

Ne vem, saj to je to.. NE VEM, tako kot ostali nekaj predvidevam in kar sem slišal od drugih in kot sem zgoraj napisal je to prišlo iz ne ve kje....in tako je, ne zdi se mi pa pravično a tebi se zdi ? Nikjer ni ničesar zapisano, razlike v plačah, dopustih pa so... ZAKAJ ?

Pravično?
cry12bpy.gif


Pa si ti 12 let star?

Za moje in sestrino delo dobi zdravstveni dom na leto od ZZZSja 100000+ eurov. Zdaj pa ti meni razloži, da si še manj denarja zaslužim, ker ga tudi ti, z na papirju enako izobrazbo in zahtevnim delom.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.411
113
Pri inženirju pa firma dobi razliko 30k direkt v nemčiji dobi inženir 50k na leto, tukaj pa mogoče 20k€.

Pa še niso konkurenčni
hysterical-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
V nemčiji tud zobozdravniki niso v "40 plačnem razredu".

inženirji pa tudi ne.. Govorimo za Slovenijo, kaj dobi končni delavec IN ne koliko obrne delodajalec denarja ima tebe in kak profit ima od tebe.
priden.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Lej, pač si si napačn faks izbral, nisi pa dost sposoben, da bi si zrihtal boljše pogoje dela. Zdaj pa v jok in na drevo, kako je svet nepravičen
hysterical-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Lej, pač si si napačn faks izbral, nisi pa dost sposoben, da bi si zrihtal boljše pogoje dela. Zdaj pa v jok in na drevo, kako je svet nepravičen
hysterical-1.gif

Zakaj le? Nisem eden od tistih, ki se grebe za sebe, očitno nisi doumel o čem teče debata oz. razprava -> ne gre se za mene
stupid-1.gif


Naj ostali vidijo kaj in kako je
grims-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.411
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Lej, pač si si napačn faks izbral, nisi pa dost sposoben, da bi si zrihtal boljše pogoje dela. Zdaj pa v jok in na drevo, kako je svet nepravičen
hysterical-1.gif

Zakaj le? Nisem eden od tistih, ki se grebe za sebe, očitno nisi doumel o čem teče debata oz. razprava -> ne gre se za mene
stupid-1.gif


Naj ostali vidijo kaj in kako je
grims-1.gif

Pejt s sprejem popisat FS, ko bo informativni. Kaj boš tule pisal.

Jst jo grem le oscat kadar grem mimo.
tongue-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Lej, pač si si napačn faks izbral, nisi pa dost sposoben, da bi si zrihtal boljše pogoje dela. Zdaj pa v jok in na drevo, kako je svet nepravičen
hysterical-1.gif

Zakaj le? Nisem eden od tistih, ki se grebe za sebe, očitno nisi doumel o čem teče debata oz. razprava -> ne gre se za mene
stupid-1.gif


Naj ostali vidijo kaj in kako je
grims-1.gif

Tebi se gre predvsem za to, da tisti naziv, ki jih država popredalčka v ogromne razrede, pomeni več, kot delo, ki ga opravljaš. Takoj ko prineseš stopnjo izobrazbe v debato o višini plače, si že pokazal nivo na katerem si sposoben komunicirat.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.411
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Se pravi, je FS kriva za vajino karierno stanje, sama nimata nič pri tem in se nista sama odločila za to pot?
13.gif

Sorry, ker nisem imel takrat interneta, ko sem se vpisoval... in sem na besedo verjel. Pa, da nisem izbiral faksa glede na kakovost posameznih sindikatov. Da nam bo šlo gospodarstvo v pizdu mater pa tudi nisem mogel vedet pred 10 leti.

Pa tudi nisem vedel, da sedaj ko se gospodarstvo krči so še skoraj podvojili število vpisnih mest, da je še večja konkurenca. Potem se pa meni za pošteno plačo.
hysterical-1.gif


Citat:
a koji [cenzura] torej nekdo trobezlja o tem, kako je treba povecati vpis na naravoslovne fakultete? Kaksno “usklajevanje s trgom delovne sile” neki? Kdo laze, da se splaca biti strojnik ali elektrotehnik? In najpomembnejse vprasanje, komu vsa ta umazana propaganda najbolj koristi?

V prvi vrsti bi vecji vpis koristil profesorjem na faksih. Njihovo financiranje je odvisno od stevila vpisanih in njihovo napredovanje od stevila publikacij in diplom. Torej jim v bistvu ne morem zameriti, da se obnasajo racionalno in skusajo v naravoslovje zvabiti cimvec mladih ljudi, da jim bojo zastonj pisali diplome in potem bili mladi raziskovalci, ki jih itak placa drzava, ne pa oni. Pa ceprav se tem mladim ljudem to glede na razmerje trud/nagrada pac ne splaca. Ce bi bile zadeve take kot v ZDA, bi bilo veliko financiranja Univerze odvisno od prostovoljnih prispevkoh bivsih diplomantov (alumni). V interesu bivsih diplomantov pa je, da studij koncajo samo kvalitetni studentje in da studija ne konca ravno vsak aberveznik. Veliko stevilo diplomantov namrec zbija ceno na trgu delovne sile, ljudje, ki imajo diplomo in slabo znanje pa zmanjsujejo ugled poklica. Zaradi nacina financiranja, ko je denar za Univerzo kar na silo potegnjen iz zepa davkoplacevalcev, pa interes profesorjev in interes studentov ter diplomantov ni eno in isto. Namesto, da bi profesorji delovali tako, da bi njihovi diplomanti imeli cimboljso moznost zasluzka, da bi lahko del le-tega dali nazaj svoji fakulteti, povecujejo ponudbo na trgu delovne sile z vedno blazjimi pogoji prehoda v naslednji letnik in podobnimi sranji.
Seveda od vecjega stevila diplomantov profitirajo tudi delodajalci. Najlazje je jamrati, kako da je malo inzenirjev, ob tem pa jim izplacevati bagatelne place. Slisim, da je zacetna placa univ. dipl. inz. strojnistva 130 jurjev in da se ne veca ravno strmo. Zadnjic sem slisal za primer diplomantke naravoslovne fakultete, ki je poslala 60 prosenj za sluzbo (mater, se dobra je, da je nasla toliko firm) in dobila odgovor od ene. Ponudili so ji 70 jurjev neto pa se nek strokovni izpit na Gospodarski Zbornici bi si morala sama placati. Izpit stane 300 jurjev. Pa to ni vec smesno, [cenzura]. Dokler smo inzenirji na trgu tako slabo placani, nas ni premalo, zato naj na ministrstvu za solstvo in znanost nehajo zganjati svojo perverzno propagando in se rajsi posvetijo resnim pedagoskim in raziskovalnim problemom. Naloga solstva ni uravnavanje trga delovne sile, ampak izobrazevanje. Ljudje naj studirajo tisto, kar jim pase, trg pa bo s placami in delovnimi mesti ze poskrbel za to, kateri poklic bo bolj zazeljen.
Bralca bosta mogoce mislila, da Crni tukaj jamra. Ne, meni je vsec to, kar delam. Svoj poklic sem izbral, ker me to zanima. I’ve seen things you people wouldn’t beleive in vse to… Na jetra pa mi gre, da se mladim ljudem laze. Tako imam za bodoce maturante en nasvet- pojdite studirat kar vas zanima. Ze pred 10 leti so nam govorili, da bo manjkalo kemikov, danes pa zapirajo razvoj v Leku (umm, tukaj sem se zmotil). Zato ne verjemite raznim drekmesalcem.
Crnijev nasvet studentom naravoslovja in tehnike je, da naj pac poskrbijo za svojo rit. Ce je treba, pa v tujino. Odjebi patriotizem. Dokler nas ne bojo cenili tudi na papirju od denarja namesto samo na casopisnem papirju, je brez veze. Saj trg deluje, nekaj ljudi na faksih in na institutih dela tisto, kar jim je vsec, nekaj nas je pa spizdilo v tujino, nekaj se jih svaljka v drzavnih sluzbicah. Se vec nas mora pobegniti, da bo res primankljaj inzenirjev. Potem pa naj nehajo jamrati, shut the [cenzura] up and show us the money. [cenzura] ga, vcasih je treba staro bajto porusiti, preden se lahko zgradi nova. Tako, Ata Crni je govoril.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Lej, pač si si napačn faks izbral, nisi pa dost sposoben, da bi si zrihtal boljše pogoje dela. Zdaj pa v jok in na drevo, kako je svet nepravičen
hysterical-1.gif

Zakaj le? Nisem eden od tistih, ki se grebe za sebe, očitno nisi doumel o čem teče debata oz. razprava -> ne gre se za mene
stupid-1.gif


Naj ostali vidijo kaj in kako je
grims-1.gif

Tebi se gre predvsem za to, da tisti naziv, ki jih država popredalčka v ogromne razrede, pomeni več, kot delo, ki ga opravljaš. Takoj ko prineseš stopnjo izobrazbe v debato o višini plače, si že pokazal nivo na katerem si sposoben komunicirat.

Ne ravno obratno, ravno ti si bil tisti ki je popi***
evil.gif
pa še enkrat bi poudaril to je le eden izmed primerov, kjer je zahtevnost in izobrazba na višjem nivoju, so pa denarne in ostale razmere. Ker se vsi "spotikate" ravno v te dva/tri poklice.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Začel si ti, razpizdil pa si me, ker trosiš okrog LAŽI. To da se ne štempljamo je enostavno LAŽ.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Začel si ti, razpizdil pa si me, ker trosiš okrog LAŽI. To da se ne štempljamo je enostavno LAŽ.

No no nisem se zlagal, prav tako sem napisal da ni tako povsod ! Je pa resnica, da se marsikje NE "štempljajo" govorim za zobozdravnike po zdravstvenih domovih (ne povsod), pa za asistente, profesorje...
nahrung002.gif
pa če verjameš ali ne, ni moj problem, verjemi da govorim resnico.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
V nemčiji tud zobozdravniki niso v "40 plačnem razredu".

inženirji pa tudi ne.. Govorimo za Slovenijo, kaj dobi končni delavec IN ne koliko obrne delodajalec denarja ima tebe in kak profit ima od tebe.
priden.gif

Navadno je ravno od profita odvisno, kako visoko plačo si izpogajaš...
Če pa si delodajalcu v breme, potem pa si delovnega mesta itak ne zaslužiš.