Javna UPRAVA - orientacijski plačilni razredi

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Moj je bil, da ne bom več podpiral parazitov v JU.


Zdaj samo čakam, da me kakšen jodlar pokliče.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Moj je bil, da ne bom več podpiral parazitov v JU.


Zdaj samo čakam, da me kakšen jodlar pokliče.

zmaga.gif


+ bi še dopisal nagraditi uspešne in delovne !
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Razponi plač v JS so zelo različni, tako, da nekdo, ki ima 7/1 izobrazbo lahko pristane na minimalno 25 plačni ali maksimalno na 30. Poglej si kolk je 25 plačni razred pa pol pametuj kok je to velik. Po pravilih noben začetnik v JS z npr. 7/1 stopnjo izobrazbe ne more pridt čez 900€ NETO, kvečjem manj. To da se pa pogodbe sklepa na lepe oči, brez preverjanja papirjev, torej primerne izobrazbe, umetnimi napredovanji in izkušnjami, raznimi dodatki, ki ti ne pripadajo, pa ni več problem plačilne lestvice in sistematizacije delavnih mest, ampak KORUPCIJE in KLIENALIZMA!

lp
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Razponi plač v JS so zelo različni, tako, da nekdo, ki ima 7/1 izobrazbo lahko pristane na minimalno 25 plačni ali maksimalno na 30. Poglej si kolk je 25 plačni razred pa pol pametuj kok je to velik. Po pravilih noben začetnik v JS z npr. 7/1 stopnjo izobrazbe ne more pridt čez 900€ NETO, kvečjem manj. To da se pa pogodbe sklepa na lepe oči, brez preverjanja papirjev, torej primerne izobrazbe, umetnimi napredovanji in izkušnjami, raznimi dodatki, ki ti ne pripadajo, pa ni več problem plačilne lestvice in sistematizacije delavnih mest, ampak KORUPCIJE in KLIENALIZMA!

lp

Glej napisal sem samo 2 primera kaj naj ti še enkrat napišem ?? Oba imata 7 stopnjo izobrazbe in nobeden od njiju nima 30 plačilnega razreda kot ti praviš da bi naj imela na začetku ampak krepko več 35-40 ! Kaj delata pa sem tudi napisal
10.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Torej mladi raziskovalec in zobozdravnik? Če google še kaj velja, ima mladi raziskovalec 30. plačilni razred. Za zobozdravnika pa lahko v zgornji tabeli vidiš, da je 35. razred. Tako da tvojih 35-40 je kar malo prenapihnjenih.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
No zdaj mi pa povej kje ima mladi raziskovalec, ki na faxu opravlja doktorat 22 dni z recimo 1-2 leti delovne dobe med opravljanjem doktorata), ima krepko več. Trenutna stopnja izobrazbe 7! -> SE NE ŠTEMPLJAJO !!!
Potem mi najdi zobozdravnika, ki je ravnokar končal fakulteto, ki ima 22 dni dopusta kot praviš za začetnike. Plača 2k€+ za začetek. Stopnja izobrazbe 7. -> recimo zdravstveni dom -> SE NE ŠTEMPLJA

ITD...

Potem pa to vse skupaj primerjaj z nekom, ki je pravtako začel v gospodarstvu z 7 stopnjo izobrazbe (uni. dipl.inž. strojništva), dobi 20 dni dopusta + max 2/3 dni za izobrazbo, plačo pa okol 1k€. -> SE ŠTEMPLJA

Mladi raziskovalec ima 24 dni dopusta. To je res krepko več kot 22
rolleyes-1.gif

In ne, delovna doba ne vpliva na dopust. Si lahko pri koncu in boš imel še vedno enako.

Glede štemplanja... marsikdo bi se pa rad štepljal, pa se ne more. Ni ga lepšega se po 8 urah odštemplat in iti domov. Nadur itak ni, torej zakaj bi ostajal dlje kot je treba.

A dej no dej, na faxih hodijo na kosilo ven kadar se jih zahoče, po 1uro lepo vsak dan v gostilno, medetem ko velika večina v gospodarstvu je "gnilo" menzo hrano...

In zate npr. 2 dni nista nič ?? Nekomu pa 2 dneva veliko pomenita in če ima nekdo enako izobrazbo bi moralo biti pravično da imata enako število dni dopusta pa če je razlika samo en dan je to razlika
467716-post_slo.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Torej mladi raziskovalec in zobozdravnik? Če google še kaj velja, ima mladi raziskovalec 30. plačilni razred. Za zobozdravnika pa lahko v zgornji tabeli vidiš, da je 35. razred. Tako da tvojih 35-40 je kar malo prenapihnjenih.

Pa tudi če to drži, recimo še 3ji primer ko smo ravno te dva poklica izbrali, primerov je še malo morje še več pa nepravičnosti.

Recimo da po tvoje začetnik dr.dent.med (torej zobar po domače) zasluži 35ti razred z 7 stopnjo, zakaj hudiča potem dobi učitelj ali profesor zdravstvene vzgoje (imaš zgoraj v tabeli) 30ti plačilni razred ko prične z delom, enako z 7mo stopnjo izobrazbe ???

Pa ne mi sedaj začeti z butastimi izjavami ala on "dela" s pacienti in ne vem kaj ...

Še vedno pa iščem kje v kolektivni pogodbi najdem npr. KRITERIJ za določitev letnega dopusta v javni upravi (kolektivna pogodba je na voljo tukaj + vse spremembe, ker so se pri nekaterih povečali plačilni razredi je potrebno gledati v anekse : http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200857&stevilka=2429 )
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
in če ima nekdo enako izobrazbo bi moralo biti pravično da imata enako število dni dopusta pa če je razlika samo en dan je to razlika
467716-post_slo.gif

Čaki kaj? Izobrazbo? A smo spet pri tej neumnosti ... Se pravi če nekdo z doktorsko specializacijo teoretično dela na Snagi in pometa ceste mora imet isto dopusta kot možganski kirurg na UKC?
cheer.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
in če ima nekdo enako izobrazbo bi moralo biti pravično da imata enako število dni dopusta pa če je razlika samo en dan je to razlika
467716-post_slo.gif

Čaki kaj? Izobrazbo? A smo spet pri tej neumnosti ... Se pravi če nekdo z doktorsko specializacijo teoretično dela na Snagi in pometa ceste mora imet isto dopusta kot možganski kirurg na UKC?
cheer.gif

Se strinjam s tabo, ne more biti pa razlika 5 razredov IN kje je objavljeno KATERI POKLIC je IN ZAKAJ je le ta tako "cenjen" da bi moral biti v štartu plačan 5-10 razredov bolje ?

To je ena stvar, po drugi strani pa hočeš povedati da npr. univ.dipl.inž. strojništva, elektrotehnike, računalništva je manj vreden kot npr. zobozdravnik oz. je njegovo delovno mesto manj cenjeno in naj ima zato že v štartu manj dni dopusta in manjšo plačo ???
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Dej mulo najdi si prvo sluzbo pa potem pametuj
smirk-1.gif

Jaz sem 25 placilni razred pa dobim 850eur z nocnimi vikendi in vsemi dodatki zraven. Ce bi pa delal samo zjutraj bi imel 650eur.
Delam v zdravstvu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
No zdaj mi pa povej kje ima mladi raziskovalec, ki na faxu opravlja doktorat 22 dni z recimo 1-2 leti delovne dobe med opravljanjem doktorata), ima krepko več. Trenutna stopnja izobrazbe 7! -> SE NE ŠTEMPLJAJO !!!
Potem mi najdi zobozdravnika, ki je ravnokar končal fakulteto, ki ima 22 dni dopusta kot praviš za začetnike. Plača 2k€+ za začetek. Stopnja izobrazbe 7. -> recimo zdravstveni dom -> SE NE ŠTEMPLJA.

In koji [cenzura] si ti, da misliš, da se ta dva našteta primera ne štempljata?
rolleyes-1.gif
Faking zadrtež.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
aja pa zobar je v 35 razredu ko začne in ne 40em

Ko začneš s samostojnim delom si 40.

Kot sem že neštetokrat povedal (pa nobeden ne verjame) in to pridobi ko opravi vse obveznosti oz. zaključni "izpit" in nato licenco. In to je 7ma stopnja izobrazbe !
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
No zdaj mi pa povej kje ima mladi raziskovalec, ki na faxu opravlja doktorat 22 dni z recimo 1-2 leti delovne dobe med opravljanjem doktorata), ima krepko več. Trenutna stopnja izobrazbe 7! -> SE NE ŠTEMPLJAJO !!!
Potem mi najdi zobozdravnika, ki je ravnokar končal fakulteto, ki ima 22 dni dopusta kot praviš za začetnike. Plača 2k€+ za začetek. Stopnja izobrazbe 7. -> recimo zdravstveni dom -> SE NE ŠTEMPLJA.

In koji [cenzura] si ti, da misliš, da se ta dva našteta primera ne štempljata?
rolleyes-1.gif
Faking zadrtež.

Kaj koji [cenzura] ??? Vem, ker sem sam na tem ! Pa se mi ne zdi pravično do drugih ane ...

Ne vem kaj se nekateri "pizdite" tukaj, ko vidite kako vas "farbajo" ostali in potem mislite da je bolje da ničesar ne slišite kako vaš sodelavec ali kolega iz sosednje ustanove, službe (javne) zasluži več kot vi za podobno ali enako delo
bonk.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne vem kako je pri zobarjih, ampak ko dr. med. zaključi specializacijo dobi 8. stopnjo izobrazbe.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne. Mešaš hruške in jabolke. 7 stopnjo izobrazbe pridobiš s končanim faksom, takrat pridobiš tudi naziv dr.dent.med. Po tem moraš 1 leto krožit pa nisi v 35 razredu ampak nekje v 27 ali 30. Ko to končaš imaš potem šele pravico, da pristopiš k strokovnemu izpitu. Ko tega opraviš pa dobiš licenco za opravljanje dela na področju dentalne medicine, ki jo moraš vsakih 7 let obnovit, pogoji za to pa se spreminjajo ampak načeloma zajemajo kar nekaj strokovnih izobraževanj v tem času. In to je vse PO tem, ko že pridobiš tvojo, tako čislano 7. stopnjo izobrazbe.

Zdaj pa še lahko še malo razkuriš, zakaj je to 7. stopnja izobrazbe, če pa že sam program faksa traja 2 leti več kot ostali faksi.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Ne vem kako je pri zobarjih, ampak ko dr. med. zaključi specializacijo dobi 8. stopnjo izobrazbe.

Govorili smo o dr.dent.med brez specializacije torej 7ma stopnjakar pomeni da opravlja delo normalno kot zobozdravnik (ko pridobi licenco) kar sem napisal večkrat in še enkrat poudarim da je to le eden izmed primerov !!!
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ne. Mešaš hruške in jabolke. 7 stopnjo izobrazbe pridobiš s končanim faksom, takrat pridobiš tudi naziv dr.dent.med. Po tem moraš 1 leto krožit pa nisi v 35 razredu ampak nekje v 27 ali 30. Ko to končaš imaš potem šele pravico, da pristopiš k strokovnemu izpitu. Ko tega opraviš pa dobiš licenco za opravljanje dela na področju dentalne medicine, ki jo moraš vsakih 7 let obnovit, pogoji za to pa se spreminjajo ampak načeloma zajemajo kar nekaj strokovnih izobraževanj v tem času. In to je vse PO tem, ko že pridobiš tvojo, tako čislano 7. stopnjo izobrazbe.

Zdaj pa še lahko še malo razkuriš, zakaj je to 7. stopnja izobrazbe, če pa že sam program faksa traja 2 leti več kot ostali faksi.

Dej no dej a si zobar ali kaj se tako repenčiš ?
Program traja 6 let od tega je vsaj 1-2 leti vaj če združiš vse skupaj skozi študij + tega to kar si napisal kar drži ko krožiš in nato izpit in licenca, nato lahko začneš s samostojnim delom.

Npr. UNI: dipl. inženir storjništva, elektrotehnike je bil stari program 5 let ali novi 3+2 leti, da pridobiš 7 stopnjo. Po faxu in diplomi, ki jo tam nimaš greš v firmo in si vsaj pol leta do 1 na pripravništvu z mizerno plačo -> v principu je po letih tam tam s tem da inženir opravlja marikatero delo, ki ga med faxom se ni učil niti ni imel za 1-2 vaj kot zobar, ki opravlja v končni fazi za to kar se je šolal in kar se je učil na vajah....ITD... poglej malo ŠIRŠE na vse skupaj in ne ščititi samo svoj teritorij -> ravno to je ta problem o čemer se pogovarjamo TUKAJ. In kje so tukaj po tvoje 2 leti več izobrazbe ??
bonk.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ok, probajmo drugače. Če čistiš WCje in imaš 8. stopnjo, si še vedno zaslužiš plačo primerno izobrazbi, ali misliš da je biti bolje plačan po delu, ki ga opravljaš? Mogoče ti bo zdaj bolj jasno, da stopnja izobrazbe ni ravno najbolj pomembni faktor pri odmeri plače.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pa kake neumnosti pa ti pišeš? A prebereš malo post za sabo? Da ne omenim, da je popolnoma nepovezan in nestrukturiran.

Sploh ne vem, a bi se ti trudil razlagat karkoli, ko pa sem očitno 6 let hodil na faks čist brezveze, ker so tiste vaje neki lagano sportskega in v bistvu ne predstavljajo nobenega napora.