[J*beš RTV] Plačevanje RTV prispevka

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Drugače pa tisti, ki imate več nepremičnin in slučajno plačujete enako število RTV prispevkov... vam ni treba. Izpolniš izjavo pa napišeš, da plačuješ RTV na enem naslovu, ostala stanovanja so pa prazna.

Me pa bega nekaj drugega. Glede na to, da je RTV edina, kjer si prisiljen plačevati prispevek, me zanima zakaj qrca imajo komercialne reklame?? Nimajo kaj vrteti reklam enako kot ostale komericalne tv dokler pobirajo naročnino. To je lopovščina. Vzamejo prispevek dodatno pa mastno služijo še z reklamami, nam pa prodajajo bučke da ni denarja. Naj raje zaposleni začnejo delat, ne pa fikusarit po pisarnah. Namesto komercialnih reklam pa naj dajo več programa. Ker 1/3 je itak reklam. Fino nas nategujejo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Drugače pa tisti, ki imate več nepremičnin in slučajno plačujete enako število RTV prispevkov... vam ni treba. Izpolniš izjavo pa napišeš, da plačuješ RTV na enem naslovu, ostala stanovanja so pa prazna.
Pa so prazna?
Me pa bega nekaj drugega. Glede na to, da je RTV edina, kjer si prisiljen plačevati prispevek, me zanima zakaj qrca imajo komercialne reklame?? Nimajo kaj vrteti reklam enako kot ostale komericalne tv dokler pobirajo naročnino. To je lopovščina. Vzamejo prispevek dodatno pa mastno služijo še z reklamami, nam pa prodajajo bučke da ni denarja. Naj raje zaposleni začnejo delat, ne pa fikusarit po pisarnah. Namesto komercialnih reklam pa naj dajo več programa. Ker 1/3 je itak reklam. Fino nas nategujejo.
Reklame ti nižajo prispevek za skoraj 2€. Da je tretjina reklam, kar nekoliko dvomim.

In RTV ima še cel kup (zakonsko določenih) nalog, ki se morda ne vidijo v prvi vrsti. RTV prispevek je davek na to, da želimo kot narod s svojim jezikom obstati še par let. POP/Planet/Nova tega ne zagotavljajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Pa so prazna?

Reklame ti nižajo prispevek za skoraj 2€. Da je tretjina reklam, kar nekoliko dvomim.

In RTV ima še cel kup (zakonsko določenih) nalog, ki se morda ne vidijo v prvi vrsti. RTV prispevek je davek na to, da želimo kot narod s svojim jezikom obstati še par let. POP/Planet/Nova tega ne zagotavljajo.
Lahko da kdo plačuje večkrat pa ima stanovanje prazno.

Vem, da naloga RTV ni zgolj radio in televizija, temveč ima tudi marsikaj "za narediti", da ohranjamo kulturo v nekem celostnem pomenu. Imel sem pa v mislih tudi, da bi s tem prispevkom (in niti centa več!) morali brez dodatnih reklam narediti vse to kar delajo in še več. Po mojem mnenju je na RTV zaposlenih bistveno preveč pa še učinkovitost ni na ravni kot v marsikaterem v gospodarstvu. Zato bi morali število zaposlenih konkretno porezati. Pa seveda take, ki so tam v službi in vzporedno "furajo" še svoj s.p. in ta istemu delodajalcu izdajajo račune za opravljeno delo (ki bi ga moral opraviti kot zaposleni na RTV!!) kazensko ovaditi za goljufanje podjetja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Splošno mnenje je, da je RTV (ekonomsko) neučinkovit in bi svoje poslanstvo lahko opravil bolj odgovorno do <demagogija>ljudi, ki si od minimalca mesečno odtrgajo teh 13€</demagogija>. Ampak to je precej nepovezano z oglasi in prispevki. Tudi v sedanjem stanju bi morali ta Avgijev hlev sčistiti, ampak namesto tega nalagamo nove plasti gnoja.

RTV prispevek naj bi zagotavljal tudi neodvisnost medija. Pa vidim, kako to gre. To se mi zdi bistveno večja težava kot prispevek in oglasi skupaj. (Res pa je, da nisem na minimalcu.)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Drugače pa tisti, ki imate več nepremičnin in slučajno plačujete enako število RTV prispevkov... vam ni treba. Izpolniš izjavo pa napišeš, da plačuješ RTV na enem naslovu, ostala stanovanja so pa prazna.

Me pa bega nekaj drugega. Glede na to, da je RTV edina, kjer si prisiljen plačevati prispevek, me zanima zakaj qrca imajo komercialne reklame?? Nimajo kaj vrteti reklam enako kot ostale komericalne tv dokler pobirajo naročnino. To je lopovščina. Vzamejo prispevek dodatno pa mastno služijo še z reklamami, nam pa prodajajo bučke da ni denarja. Naj raje zaposleni začnejo delat, ne pa fikusarit po pisarnah. Namesto komercialnih reklam pa naj dajo več programa. Ker 1/3 je itak reklam. Fino nas nategujejo.
Če bi imel ti 12 let isto plačo, bi si tudi verjetno našel kako dodatno delo, ali ne?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
Če bi imel ti 12 let isto plačo, bi si tudi verjetno našel kako dodatno delo, ali ne?

In od kdaj imajo 12 let enake plače na RTV?
A daš napitnino pavšalno, ali si ocenil, da si jo kelnar(!) zasluži. Mimo grede, pohvala je največkrat na strani hrane - kvaliteta količina, NE PA TO, da je prst v maki ali 30min čakanje namesto 40 min.
Bi bil program v redu, ni problema naročnina. Tako pa sami komunajzerji in levaki. Pa da o migrantih ne govorimo!