Izpoved enega tridesetletnika

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Citat:
Uporabnik punca pravi:
Samo včasih so ljudje hodili prej domov. Okoli 14:30. Danes pa so službe malo daljše, in ko prideš domov skuhaš, poješ in je že tema. Ni časa za sprehode...

Včasih so ljudje hodil domov ob 14.00 ker se je začel šiht ob 6.00. V dosti tovarnah je še danes isto.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ksz
Ste pa tepci okol 30tih res najbolj butasta generacija od vseh. Kake probleme imate ....pižama pa gate pa čeveljčki in torbice ,zdaj vam pa še tehnologija narobe hodi. Če si tak bebec da si raj suženj tehnike ,ko da tehnika služi tebi , pol ugasn telefon , zapri računalnik ,fukn tv skoz okn ,prodajalcu pa daj 550DEM ,da ti bo avto prodal šele čez 1leto in ne takoj (pa še s kislino ga polij da bo že nov zrostan ,pol se pa z njim v A po pralni prašek pelji.
Kak bi jst take tepce zmerjal če ne bi blo neta?.....v vojski so me na vojni sud tiščali , v fabriki na disciplinske devali ,v gostilni me je pa špicl zajebal ,da sem pri sodniku za prekrške plačal
jezen.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Samo eno napišem.

Od kolega 11 letni sin je bil virtualni prvak v keglanju.(ne vem kateri PS ali podoben stroj za igrice omogoča "dejansko" metanje kugle, aja pa "zavca" je pretepel)
smile-1.gif


Pa grejo v RL, bowling center, pa puba sploh kugle ni mogel zdignit. Sem mislil, da crknem od smeha ko je to razlagal.

Nekdaj nam je mati vsak dan trenirke ven kuhala, da je blato in travo ven spravla, zdaj pa deca v "gvantih" v šolo hodijo, pa ne vedo kaj je to rabutanje.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Ta je dobr.
Včasih ni blo nič fajn. Ni blo dnarja, če je bil nisi mogel nič kupit... Ti cajti so tapravi. Imaš nešteto možnosti za delo, za igro, za hrano, za spored, .... celo za vreme.
Moja družina je na novo v bloku. Šele sedaj vidim, kako je v bloku fajn živet. Lahko si cajt razporedim al za delo, net, film (tv), pospravljanje, training,delo. Kar čem.
Pa če grem na njivo, grem sicer s Ursusom 35 a še vedno bolje kot s konjem. Tudi to sem probal.
Familijo ne zanemarjam, niti službo, niti svoj čas. 10 let Ali več nazaj si ne predstavljam takega lajfa.
Tehnologija je zakon pri temu, ker 20 let tega posta nebi nikol prebral, kaj še, da bi ga napisal na telefonu.
Kako boste pa otroka vzgajal je pa vaš problem. Mi smo dost zunaj al pa skupaj kaj počnemo. Ja, želim si, da bi tamala kdaj za kako uro obmrvala pret tvjem, pa nam ne rata, ker ga ne mara. Tako je to.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Nekdaj nam je mati vsak dan trenirke ven kuhala, da je blato in travo ven spravla, zdaj pa deca v "gvantih" v šolo hodijo, pa ne vedo kaj je to rabutanje.
Starši so krivi. Zadnjič vidim enega od neštetih primerov na troli: punčka se spravi k oknu in se prime šipe z rokami. Mamica (taka napedenana milfica) pa, "pusti okno, pridi sem, je umazano, se boš umazala, tralala" ... Res, tak otrok res ne more drugače kot v gvantu hodit v šolo.

Ja jebeštrga, sistem res ni kriv, ampak starši.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
res je lepo, d anam sluzi tehnologija, ne mi njej. ampak

mi smo suznji gms, lcd, plazem..pa fanci druge elektronike.

ker prvo delamo ko nori da si kupimo, potem s epa ne odlepimo od nje, k mutav od telefona.

k sem bil jaz mlajsi, sem dal preserna v zep, punco pod roko, pa sva sla ob 22 k sipcu na dve kugli za 120 sit. ker s emu ni dal menajt dnarja je bilo zastonj. celo poeltje.

danes. danes se zna mulc znajd sam v wcraft 2, pa kaj vem kje, k unga ubija iz ofsajda. a k ga posljes na banko..nima pojma.

sem bil star enih..13 let, sem eno..25 letnico, k je zmankal stroma v sobi prjel za sise, je nagonsko uzgala modela zraven sebe, pride strom, luc se przge, una rdeca, un samar na licu, men pa toplo pri srcu. pa pride muca cez par dni nazaj, jo zagrabim za kolen pa prav, mali..lohk bi ti bila teta. ja stara res je, sam tet mam ze sedem, jest rabim neki druzga.

kaj zna pa dons mulc uspict..a ja..sosedovi metki poslat virus po mailu.

od 3 razreda sem hodil z mestnim busom v sosednje naselje v solo. 8 ur od doma. a s eje kdo bal. semafor sem poznal, pot tudi, prehod za pesce sem vedel cemu sluzi. danes..danes je mali v najtezjih letih, mama kupi mu mobi.

bolano. vsa ta tehnologija nas je podjarmila..pa nej prizna kdor hoce.

gremo na morje..a ma usran hotel bazen..serem se ti v morje na bazenu
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kaj ni cajta, sami blesavi izgovori. še ko sem ob 17:30 domov hodil sem si vsak večer vzel slabo uro za šetnjo. zdaj ko sem doma po dobrem starem yugo delovniku imam celo cajt za 2 ure na bajk

Če prideš ob 17.30 domov in imaš srečo, da ti ni treba v trgovino, boš skuhal tja do 18.30. Si vzel 20 minut za pojest in 10 minut za pospravit, pa je ura 19. 00. Ker je potrebno še cunje oprat, zlikat, pomivat, sesat, okna pomit, vodo iz radiatorjev dat, okrog hiše pokosit, avto oprat, otroke rihtat, otroke vzgajat, šola, služba, ....

Ne me basat noo. Ti si krasen primer, ko ti marsikaj nekdo drug dela. Zato pa je tko k je. Jaz bom pač čez teden poskušala čim več narest, da si lahko v nedeljo privoščim izlet, pa še to ne vsak vikend..
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Če prideš ob 17.30 domov in imaš srečo, da ti ni treba v trgovino, boš skuhal tja do 18.30. Si vzel 20 minut za pojest in 10 minut za pospravit, pa je ura 19. 00. Ker je potrebno še cunje oprat, zlikat, pomivat, sesat, okna pomit, vodo iz radiatorjev dat, okrog hiše pokosit, avto oprat, otroke rihtat, otroke vzgajat, šola, služba, ....

Ne me basat noo. Ti si krasen primer, ko ti marsikaj nekdo drug dela. Zato pa je tko k je. Jaz bom pač čez teden poskušala čim več narest, da si lahko v nedeljo privoščim izlet, pa še to ne vsak vikend..

467716-post_slo.gif


pozabila na pomemben dejavnik veze... sex
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
kaj ni cajta, sami blesavi izgovori. še ko sem ob 17:30 domov hodil sem si vsak večer vzel slabo uro za šetnjo. zdaj ko sem doma po dobrem starem yugo delovniku imam celo cajt za 2 ure na bajk

Če prideš ob 17.30 domov in imaš srečo, da ti ni treba v trgovino, boš skuhal tja do 18.30. Si vzel 20 minut za pojest in 10 minut za pospravit, pa je ura 19. 00. Ker je potrebno še cunje oprat, zlikat, pomivat, sesat, okna pomit, vodo iz radiatorjev dat, okrog hiše pokosit, avto oprat, otroke rihtat, otroke vzgajat, šola, služba, ....

Ne me basat noo. Ti si krasen primer, ko ti marsikaj nekdo drug dela. Zato pa je tko k je. Jaz bom pač čez teden poskušala čim več narest, da si lahko v nedeljo privoščim izlet, pa še to ne vsak vikend..

Sigurno nima družine ali kakih drugih obveznosti, da si lahko privošči 2 uri bajka na dan. Pri meni je že dovolj, da ima sestra froce, pa gre veliko časa na njun račun. Kaj šele če bi svoje imel...
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik capl pravi:
ksz
Ste pa tepci okol 30tih res najbolj butasta generacija od vseh. Kake probleme imate ....pižama pa gate pa čeveljčki in torbice ,zdaj vam pa še tehnologija narobe hodi. Če si tak bebec da si raj suženj tehnike ,ko da tehnika služi tebi , pol ugasn telefon , zapri računalnik ,fukn tv skoz okn ,prodajalcu pa daj 550DEM ,da ti bo avto prodal šele čez 1leto in ne takoj (pa še s kislino ga polij da bo že nov zrostan ,pol se pa z njim v A po pralni prašek pelji.
Kak bi jst take tepce zmerjal če ne bi blo neta?.....v vojski so me na vojni sud tiščali , v fabriki na disciplinske devali ,v gostilni me je pa špicl zajebal ,da sem pri sodniku za prekrške plačal
jezen.gif

Ja, starine ste pa zakon, ker ste služili tisto JLA in se je celo nostalgično spominjate ( samo bedak ima nostalgijo po časih, ko so ga nadirali brkati srbski oficirji), pa ker ste 20 let počitnikovali v Istri v isti prikolici.
hysterical-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Če prideš ob 17.30 domov in imaš srečo, da ti ni treba v trgovino, boš skuhal tja do 18.30. Si vzel 20 minut za pojest in 10 minut za pospravit, pa je ura 19. 00. Ker je potrebno še cunje oprat, zlikat, pomivat, sesat, okna pomit, vodo iz radiatorjev dat, okrog hiše pokosit, avto oprat, otroke rihtat, otroke vzgajat, šola, služba, ....

No, roko na srce, vsega naštetega ne počneš vsak dan, tko da maš časa več kot dovolj še za kaj drugega kot biti še eden izmed gospodinjskih aparatov. Otroci hodijo spat že ob 20h pa moža maš najbrž tudi in ga lahko uporabiš za kakšne stvari, kakšno stvar se da skuhat tudi za dva dni, tudi kosilo se brez problema naredi v pol ure ... ne vem kaj delaš eno uro.
To so za moje pojme sami izgovori, vsak ima na voljo pol ure časa dnevno, da počne kaj zase ali gre športat, samo treba si je ta čas vzet, ne pa celo življenje preživet kot neka služkinja.

lp
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Jaz se spomnim, da je moja mati veselo hodila vsaj 2-krat na teden k telovadbi s prijateljicami, ko sem bil froc.mene pa brata je pa pač ta cajt foter pedenal. Ko je imel on tenis ali pa kaj, pa sta zamenjala vlogi.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na delovnem mestu, da se prihrani čas.

ni moj sodelavec
grin1.gif


@Bitch_inside: predvidevam, da Maxi res ne dela VSEGA vsak dan, je pa deljeno na dneve. Daj nasvet za pol urno kosilo, danes pridem domov šele ob 19h, ker imam angleščino
grin1.gif

btw: vsak dan mi vzame dodaten čas, cirka 20 do 30 min, še priprava malice za oba za naslednji dan (solata, sendvič,.....)
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Danes te gledajo dobesedno kot zaostalega (mojčas smo takim rekli da so iz Ambrusa, ki je bil pojem zaostalosti v 70 in 80 letih prejšnjega stoeltja), če prijaviš da nimaš GSMja in da se ti zdi ta naprava nepotrebna...

Vsi zvečer bulimo v ekrane, nekateri jih imajo še v spalnici... Kdaj ste se nazadnje pogovarjali s svojim partnerjem o biločem namesto da bulite odtujeno v ekran? Kdaj ste se nazadnje s svojimi otroki namesto da bi buljili Big Bruh igrali družabne igre (Enka, Monopoli, Človek ne jezi se). S tem mislim prave igre, ne na konzolah/računalnikih?
Kdaj ste v nedeljo (ali soboto ali prostem dnevu) po kosilu namesto da kavč peglate pred televizorjem raje odšli na sprehod v bližnji gozd, park, skratka bili na svežem zraku? Kdaj ste nazadnje namesto v šoping center šli zapravljat prosti čas na izlet (ogledati grad, soline in podobno)?
Bogami, ko sem bil otrok smo to počeli. Sedaj nas imajo sosedje za neprilagojene, ker to še zmeraj poizkušam prakticirati...

ti odgovorim...kake 14 dni nazaj
smile-1.gif
priznam, tok sproscenga vikenda ze dolgo ne!