Izpoved enega tridesetletnika

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
niti ne, boli mene kak ti živiš. samo zanimivo se mi zdi koliko se ti da "dealin' with pussy", pa baje nisi 15 star
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
KSZ.


Pa zakaj vsi nabijate, kak je fajn blo včasih in oh in sploh? Pa da se otroci neznajo igrat?


Pridem v prvi razred po nečaka, pa je njihova igra identična moji izpred 20ih let, in sestra pravi da so se tudi oni podobno igrali,
30 let nazaj. Ravnotako se lovijo, igrajo gnilo jajce, skratka isto je kot je bilo.


Edina razlika je, da naš tamali pri 7mih letih pošlje babici email in sms, mi smo jih pač poklicali po telefonu,
naši starši pa jih niti niso marali če smo realni.


Nič ni blo včasih boljše, ni blo klime in si celo poletje hiral kot opica, če si hotel kolko tolko dobro in zanimivo jest, si moral
po špecerijo v avstrijo in jo od tam švercat, tut če si mel dnar do novega avta nisi mogo prit, nakup hiše je bila cela kolobocija,
v bolnici se je vsem jebalo (kot danes, ampak barem lahko daš koga v cajtnge, al pa mu daš kak focn), v starih cajtih te bi
zato pretepla milica. Hodimo na dopuste, mamo po 3 avte, motor, vikend, mamo nekaj dnarja, kupimo si kaj nam je volja, ne
pa tako včasih ko si za televizijo šparal 3 mesece in prodal še eno kravo.

Danes greš v trgovino in kupiš/naročiš preko ebaya; včasih je pa bil nakup radia zahteven kot ekspedicija na severni pol.


In tisti ko piše da dela ranch partyje, pa ima mestne otroke zgubljene,... Naši niso nič kaj zgubljeni, smo praznovali
nečakov RD na kmetiji pustili otroke da se prvo svobodno igrajo, pa ni blo neke panike, naš je prec našel mrtvo podgano
in začel z njo strašit ostale
smile-1.gif



Nevem zakaj vsi jočete po 80ih, ko ste peš hodli v službo (ki je dans mimogrede več nimate, ker so vam tovarno zaprli),
čakali na 101-ko po pol leta in niti barve niste morali zbirat, nakoncu ere pa so še vam malo straha z vojno vzeli.

Ne pogrešam svojega otroštva niti malo, pa sem bil izredno srečen otrok usred blokovskega naselja.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ja itak smo ljudje tako naravnani in hvala bogu da smo. Čez nekaj časa se za nazaj spomniš samo dobrih stvari slave pa pozabiš.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Veš kaj, malo si brezvezen. Kr nekaj nabijaš. Moja skupina "ignor " se bo povečala za 1 člana, tako da mi ne rabiš več odgovarjat, ker ne bom videl tvojih replik.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
si bom vzel minuto

mene motijo gsm. prej sem se zmenil za en teden v naprej in je bilo kot je bilo dogovorjeno. danes je najmanj 5 klicev v dnevih pred..in se trije pol ure pred srečanjem.
prej si se vrgel na bus, sel ven polnoč domov, ke rje bil zadnji bus. danes gsm..oči pridi..al pa colat taksi
prej sem gonu koli, se zajabaval na korzu..danes tv, ps2,3,4 in kaj vem kaj

prej smo otroc bili zdravi, giubčni, iznajdljivi..danes.. mi smo se cel dan po naselju drl..pav,pav..ratatatata...mrtu mrtu..jest sem tebe prje..in vse to z eno plasticno pistolco, al pa kako vejico. danes..brez airopsft, in ne vem česa ne gre.
smo skalal ristanc, se frnikulal..dons je treba pilates pa aerobiko, da si lahko superge zavezes.
smo igral basket na igriscih, se dč ke do trde noci. danes..se fiksajo, igrisca pa prazna. ker so vrednote vse prej kot pa na mestu. vrednote za tehnologijo.

leta nazaj..mi ne, zal..se je delal 8 ur, vsedl v ficota, stoenko, spizdil na morje za dva tedna, 3..za male <pare..za ljubljanco pekl cevape..in se uzival. visi so ziveli svobodno
danes..delamo, mamo boljse place..ampak kam gredo. za gsm, tv, vse igrace tehnologije..in za kredite za besne avte, nepremicnine.

ce bi pred 30 leti rekel, da 4 clanska druzina komaj shaja z 4000 dem, bi rekl, da si fuknjen. k bi ugotovil da nisi bi bil vprasanje a sam kaviar jes
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Kot otrok se spomnim,ko smo kosili travnik in je bilo portebno na hitro spravit krmo zaradi slabega vremena
je v pol ure prišlo na pomoč vsaj 10 vaščanov in je letina bila rešena!
Ljudje so cenili svoje in SOSEDOVE dobrine!
Tehnološke stvari so vredi in nam olajšajo delo,vendar ČLOVEŠKI odnosi se zgubljajo v nekem materialističnem svetu!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Danes te gledajo dobesedno kot zaostalega (mojčas smo takim rekli da so iz Ambrusa, ki je bil pojem zaostalosti v 70 in 80 letih prejšnjega stoeltja), če prijaviš da nimaš GSMja in da se ti zdi ta naprava nepotrebna...

Vsi zvečer bulimo v ekrane, nekateri jih imajo še v spalnici... Kdaj ste se nazadnje pogovarjali s svojim partnerjem o biločem namesto da bulite odtujeno v ekran? Kdaj ste se nazadnje s svojimi otroki namesto da bi buljili Big Bruh igrali družabne igre (Enka, Monopoli, Človek ne jezi se). S tem mislim prave igre, ne na konzolah/računalnikih?
Kdaj ste v nedeljo (ali soboto ali prostem dnevu) po kosilu namesto da kavč peglate pred televizorjem raje odšli na sprehod v bližnji gozd, park, skratka bili na svežem zraku? Kdaj ste nazadnje namesto v šoping center šli zapravljat prosti čas na izlet (ogledati grad, soline in podobno)?
Bogami, ko sem bil otrok smo to počeli. Sedaj nas imajo sosedje za neprilagojene, ker to še zmeraj poizkušam prakticirati...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Saj ne, da danes to ljudje nebi hoteli početi, ampak je služba (in šola) preveč stresna, da bi človek še našel voljo za psrehod, družabne igre ipd. Gledanje TV je pač postal nek način sprostitve.

Pišem seveda za tiste, ki so celi dan v službi, ne tiste, ki preživijo pred TV od jutra do večera.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj ravno zato...
Velika večina nas sedi cel dan za nekim računalom. Potem sediš doma... A si se kdaj pogledal, v kakšni meri si zaseden, kako imaš napete mišice...
Ma brez veze, vsakemu svoje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Danes te gledajo dobesedno kot zaostalega (mojčas smo takim rekli da so iz Ambrusa, ki je bil pojem zaostalosti v 70 in 80 letih prejšnjega stoeltja), če prijaviš da nimaš GSMja in da se ti zdi ta naprava nepotrebna...

Vsi zvečer bulimo v ekrane, nekateri jih imajo še v spalnici... Kdaj ste se nazadnje pogovarjali s svojim partnerjem o biločem namesto da bulite odtujeno v ekran? Kdaj ste se nazadnje s svojimi otroki namesto da bi buljili Big Bruh igrali družabne igre (Enka, Monopoli, Človek ne jezi se). S tem mislim prave igre, ne na konzolah/računalnikih?
Kdaj ste v nedeljo (ali soboto ali prostem dnevu) po kosilu namesto da kavč peglate pred televizorjem raje odšli na sprehod v bližnji gozd, park, skratka bili na svežem zraku? Kdaj ste nazadnje namesto v šoping center šli zapravljat prosti čas na izlet (ogledati grad, soline in podobno)?
Bogami, ko sem bil otrok smo to počeli. Sedaj nas imajo sosedje za neprilagojene, ker to še zmeraj poizkušam prakticirati...

GSM sicer imam in brez njega ne bi mogel, drugače pa (po vrsti, kar si spraševal): včeraj, včeraj (pred tem je sicer na iPadu igre igrala, ampak ima raje v živo), v soboto. Pa me nima nihče za neprilagojenega. Pa precej ljudi vidom na izletih/sprehodih.
Se mi kar zdi, da so naprilagojeni prej tisti, ki tega ne počjejo - ampak ker so tako izstopajoči, jih pač prej opaziš. V našem bloku so 4 familije z mulci, h komurkoli prdeš so tam kake družavbe igre, lego kocke ...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
kaj ni cajta, sami blesavi izgovori. še ko sem ob 17:30 domov hodil sem si vsak večer vzel slabo uro za šetnjo. zdaj ko sem doma po dobrem starem yugo delovniku imam celo cajt za 2 ure na bajk
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Jaz se pa tuki strinjam z Malcomom-x, in se nebi vrnu v 80-ta, pa čeprov mam čez 40. Je pa res da sem pred 2-ma letoma izklučil kabelsko, tako da televiijskega programa ne gledam sploh. Na teden pogledam 2 filma sposojena iz videoteke. Raje preberem kako knjigo, al grem pa zvečer na fitnes polet pa na kolo ko je še dalj časa dan.
Pri avtih se tudi skušam držat nazaj, tako da zaradi njih ni nobenih dolgov(krediti, lizing), viške pa raje zapravim za prosti čas, morje in podaljšani vikendi.
Življenje je sedaj mnogo bolj udobno, kot včasih. Res pa je da moram še marskaj narest okrog dela (preveč delam za to kar zaslužim). GSM je super, ker mi ni treba bit skos v pisarni (čeprav sem več kot 8 ur), internet je tut super, ker se da vse (95%) narest na daljavo.
 

punca

Zelenc'
18. maj 2010
11
0
1
Samo včasih so ljudje hodili prej domov. Okoli 14:30. Danes pa so službe malo daljše, in ko prideš domov skuhaš, poješ in je že tema. Ni časa za sprehode...
 

punca

Zelenc'
18. maj 2010
11
0
1
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Danes te gledajo dobesedno kot zaostalega (mojčas smo takim rekli da so iz Ambrusa, ki je bil pojem zaostalosti v 70 in 80 letih prejšnjega stoeltja), če prijaviš da nimaš GSMja in da se ti zdi ta naprava nepotrebna...

Vsi zvečer bulimo v ekrane, nekateri jih imajo še v spalnici... Kdaj ste se nazadnje pogovarjali s svojim partnerjem o biločem namesto da bulite odtujeno v ekran? Kdaj ste se nazadnje s svojimi otroki namesto da bi buljili Big Bruh igrali družabne igre (Enka, Monopoli, Človek ne jezi se). S tem mislim prave igre, ne na konzolah/računalnikih?
Kdaj ste v nedeljo (ali soboto ali prostem dnevu) po kosilu namesto da kavč peglate pred televizorjem raje odšli na sprehod v bližnji gozd, park, skratka bili na svežem zraku? Kdaj ste nazadnje namesto v šoping center šli zapravljat prosti čas na izlet (ogledati grad, soline in podobno)?
Bogami, ko sem bil otrok smo to počeli. Sedaj nas imajo sosedje za neprilagojene, ker to še zmeraj poizkušam prakticirati...

Pol maš pa res čudne sosede :))))
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vsi zvečer bulimo v ekrane, nekateri jih imajo še v spalnici... Kdaj ste se nazadnje pogovarjali s svojim partnerjem o biločem namesto da bulite odtujeno v ekran?
- ekran je samo v dnevni, je pa res da bulim malo več interneta

Citat:
Kdaj ste v nedeljo (ali soboto ali prostem dnevu) po kosilu namesto da kavč peglate pred televizorjem raje odšli na sprehod v bližnji gozd, park, skratka bili na svežem zraku?
- uf, redno. In ko potem spremljam vikend gužve, je v naravi precej več ljudi kot v Interšparu.

Citat:
Kdaj ste nazadnje namesto v šoping center šli zapravljat prosti čas na izlet (ogledati grad, soline in podobno)?
- v šoping center grem zapravljat samo denar, nikoli časa.

Pa se zato noben sosed ne sekira.
Ni tako hudo, kot se skuša prikazati, je pa res drugače kot v komunističnih časih. Verjemite, če bi imeli kapitalizem direkt po vojni, bi šoping centre obiskovali nekaj deset let prej. Ker pa ni bilo ne kave, ne banan, ne praška, smo pa šli v naravo. Oh, wait, kakšno naravo. Smučanje recimo smo si lahko privoščili samo za hribom, smučišča so bila samo za bogate meščane, ker je bilo tako ali tako predaleč, nastanitve pa cenovno izjemno drage. Morje? Dalmacija so bile samo sanje. In to v komunizmu, ki je "skrbel za malega človeka".

Drek je bilo bolje 30 let nazaj.
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Saj ravno zato...
Velika večina nas sedi cel dan za nekim računalom. Potem sediš doma... A si se kdaj pogledal, v kakšni meri si zaseden, kako imaš napete mišice...
Ma brez veze, vsakemu svoje.

Ne govorim o sebi (čeprav moje delo res pomeni precej časa za računalnikom), sam se igram z nečakom, v družini se veliko pogovarjamo med seboj... Sam hodim tečt, kolesarit, 3x tedensko trening badmintona... Ampak če bi imel še svojo družino, za katero bi moral skrbet, ne verjamem, da bi zmogel še vse to poleg službe. Pa tudi ostale recimo pri badmintonu gledam, da so vsi brez družin.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Danes te gledajo dobesedno kot zaostalega (mojčas smo takim rekli da so iz Ambrusa, ki je bil pojem zaostalosti v 70 in 80 letih prejšnjega stoeltja), če prijaviš da nimaš GSMja in da se ti zdi ta naprava nepotrebna...

Vsi zvečer bulimo v ekrane, nekateri jih imajo še v spalnici... Kdaj ste se nazadnje pogovarjali s svojim partnerjem o biločem namesto da bulite odtujeno v ekran? Kdaj ste se nazadnje s svojimi otroki namesto da bi buljili Big Bruh igrali družabne igre (Enka, Monopoli, Človek ne jezi se). S tem mislim prave igre, ne na konzolah/računalnikih?
Kdaj ste v nedeljo (ali soboto ali prostem dnevu) po kosilu namesto da kavč peglate pred televizorjem raje odšli na sprehod v bližnji gozd, park, skratka bili na svežem zraku? Kdaj ste nazadnje namesto v šoping center šli zapravljat prosti čas na izlet (ogledati grad, soline in podobno)?
Bogami, ko sem bil otrok smo to počeli. Sedaj nas imajo sosedje za neprilagojene, ker to še zmeraj poizkušam prakticirati...

To, kar tebe moti, ni problem modernizacije, to je tvoja življenjska izbira. Si se pač odločil, da boš živel povprečen slovenski lajf "žena, pes, otroci, pufi". Normalno, da ti za rekreacijo zmanjka časa.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Citat:
Uporabnik punca pravi:
Samo včasih so ljudje hodili prej domov. Okoli 14:30. Danes pa so službe malo daljše, in ko prideš domov skuhaš, poješ in je že tema. Ni časa za sprehode...

ko je tema ti noge odpovejo al kak?
stupid-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Si se pač odločil, da boš živel povprečen slovenski lajf "žena, pes, otroci, pufi". Normalno, da ti za rekreacijo zmanjka časa.


hmmm, zanimivo da ga meni ne. mogoče zato, ker sodeč po tvoji veleumni formuli nimam pufov
17758-icon_confused.gif