Izpit prve pomoči

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ko so ljudje enkrat res v situaciji da morajo uporabit vsaj kanček tega kvazi znanja niti Rešilca ne pokličejo.

so preveč presrani.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
To pa znajo, se preveckrat!
bonk.gif


5x klic zaradi ene prometne recimo
bonk.gif
Pa se raznorazne bedarije.

LP
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Sej jo baje tud če mu ne pomagaš?
Enkratna kazen. V primerjavi s kako odškodnino zanemarljivo nizka. Sicer pa lahko rečeš, da ti je ob pogledu na nesrečo ratalo slabo in nisi bil sposoben pomagat.

Resno: čas bi bil, da se to z zakonom uredi, ker se bo prej ali slej res kdo našel, ki ne bo hotel pomagat zaradi strahu pred morebitno tožbo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Poznam človeka ki je dobesedno konstantno na cesti, že več kot desetletje ker je njegov poklic in služba tako specifična da se pač mora vozakat naokoli, tako po slo kot po celi evropi po dogem in počez.

Ker je dobra duša se ustavi ob vsaki prometni nesreči in pomaga, v 10 letih je bil 7 krat na sodišču, 3x pa celo skasiral neko kazen, kljub temu da je bil ključni faktor za pomoč ravno on.

Zdaj pa si misli.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Saj pravim, greš zraven, par metrov stran rečeš men je slabo, se usedeš in se delaš bogega še ko policaji pridejo. Ziher ne bo kazni.
In upaš, da te ne bo pekla vest, če vmes kdo umre ...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Izpit lahko delaš tudi pri Rdečem križu Ljubljana:
Izpit prve pomoči za voznike motornih vozil

Naslednji termin je v sredo (24. januar 2008).

Tukaj sem jaz delal prvo pomoc, in je taka bedarija za crknit. 6 komadov sedi za eno mizo itak vsi prepisujemo. Potem pa nas vseh 50 dobi isti poseg za pokazat.
bonk.gif
Uglavnem, naredis z lahkoto.

LP

Sej si ti bil na sr. zdravstveni, tko da nevem zakaj si mogu it delat PP. Vsaj moj brat pa sestrična nista rabila.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Poznam človeka ki je dobesedno konstantno na cesti, že več kot desetletje ker je njegov poklic in služba tako specifična da se pač mora vozakat naokoli, tako po slo kot po celi evropi po dogem in počez.

Ker je dobra duša se ustavi ob vsaki prometni nesreči in pomaga, v 10 letih je bil 7 krat na sodišču, 3x pa celo skasiral neko kazen, kljub temu da je bil ključni faktor za pomoč ravno on.

Zdaj pa si misli.

Jaz pa tega skoraj ne verjamem. No ja, ne da skoraj ne verjamem, ampak sploh ne verjamem.
A to ti je on osebno povedal a je slo cez 20 ust pred teboj?

LP
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.368
269
83
34
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:

Tukaj sem jaz delal prvo pomoc, in je taka bedarija za crknit. 6 komadov sedi za eno mizo itak vsi prepisujemo. Potem pa nas vseh 50 dobi isti poseg za pokazat.
bonk.gif
Uglavnem, naredis z lahkoto.

LP

Kdaj pa si delal?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Poznam človeka ki je dobesedno konstantno na cesti, že več kot desetletje ker je njegov poklic in služba tako specifična da se pač mora vozakat naokoli, tako po slo kot po celi evropi po dogem in počez.

Ker je dobra duša se ustavi ob vsaki prometni nesreči in pomaga, v 10 letih je bil 7 krat na sodišču, 3x pa celo skasiral neko kazen, kljub temu da je bil ključni faktor za pomoč ravno on.

Zdaj pa si misli.

Jaz pa tega skoraj ne verjamem. No ja, ne da skoraj ne verjamem, ampak sploh ne verjamem.
A to ti je on osebno povedal a je slo cez 20 ust pred teboj?

LP
Če pomagaš in zaj..., kazensko sicer ne odgovarjaš, ampak civilno te pa lahko veselo tožijo ...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Vem da te lahko. Ampak nevem kaj lahko sploh tozis? Ampak tudi to verjamem da lahko.

Neverjamem pa, da so tega cloveka tozili kar 7x??? Tega ne verjamem.

LP
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:

Jaz pa tega skoraj ne verjamem. No ja, ne da skoraj ne verjamem, ampak sploh ne verjamem.
A to ti je on osebno povedal a je slo cez 20 ust pred teboj?

LP

prva in edina usta, starejši možakar, oče moje prijateljice.

Sicer se niti ne čudim, čudim se njemu da ob svojem delu sploh še sposoben vsega in ne popusti.

Po drugi strani pa se čudim "rulji" kako je posrana ko gre zares. O primerih raje nebi pisal ker mi je slabo ko pomislim na "slovensko" sebičnost.

PS: ni bil 7x tožen na sodišcu, ampak je bil 7x pozvan in zaslišan, večinoma kot glavni kriminalec kljub temu da je reševal življenja.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Pusti Dr.Zja.
Živi v svojih oblakih.

Jest tudi osebno poznam take, ki so se ultra zajebali pri reševanju in potem vlačugali po sodiščih.

Ne hvala - se 100% strinjam z SJTV1 in blackjacom. Naj porihtajo meje, do kje sem dolžna pomagat in če delam v dobri veri za to ne odgovarjam, od kje dalje pa več ne. In to naj naredijo na nivoju, da bo te meje vsaka 80. let stara teta razumela, pa se lahko pogovarjamo. Sicer pa ne hvala. Kličem že, ampak nimam pojma, kaj naredit. Nimam pojma, kako ravnat. Pa še slabo mi bo.
smirk-1.gif


Če pa se stara mama zgrudi v parku (ali pa narkič - mi je vseeno), ga grem pa z veseljem obračat na bok, tudi kaj trepljat, polivat z vodo,... kar koli. Ni panike.

PS: Dr z - ni treba brat. Itak si slep in neumen za vse, kar ne tuli v tvoj reševalni rog. Ni panike. Mi bomo delali po svoje, ne skrbi.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:

Jaz pa tega skoraj ne verjamem. No ja, ne da skoraj ne verjamem, ampak sploh ne verjamem.
A to ti je on osebno povedal a je slo cez 20 ust pred teboj?

LP

prva in edina usta, starejši možakar, oče moje prijateljice.

Sicer se niti ne čudim, čudim se njemu da ob svojem delu sploh še sposoben vsega in ne popusti.

Po drugi strani pa se čudim "rulji" kako je posrana ko gre zares. O primerih raje nebi pisal ker mi je slabo ko pomislim na "slovensko" sebičnost.

PS: ni bil 7x tožen na sodišcu, ampak je bil 7x pozvan in zaslišan, večinoma kot glavni kriminalec kljub temu da je reševal življenja.

Aja jaz sem razumel da je bil 7x tozen, 3x pa bil obtozen. Ja mozno da so ga klicali kaj glede pricanja pa tega?

Drugace pa samo reces policaju da nic neves pa nic nisi videl pa nimas opravka z nikomer
grims-1.gif



LP
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ponavadi ljudje ki iz srca pomagajo (tudi takšni obstajajo), brez problema pustijo podatke, saj je to neka osnovna kultura in dobra namera. Ampak pol pač izpadeš papak ker si pomagal. In iz pojasnjevanja okoliščin postaneš binladen na klopci.

Ljudje se rušijo v čakalnicah po ambulantah in bolnicah, folk pa medicinskemu osebju med nudenjem prve pomoči postavlja vprašanja "bom še dolgo čakal?"
bonk.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Nikomur nisi "dolzan" pomagati. To ti je isto kot krvodajalska akcija. Ce je pomanjkanje krvi in jo nujno rabijo, se od tebe "pricakuje" da gres dat 3dcl+.

Isto je pri prometni, ce nekdo krvavi in mu lahko samo ti pomagas, se to od tebe nekako "pricakuje". Ce si sposoben seveda.

PA se spet vracam k tistemu videu - na koncu se vidi, kako se tisti ki visi iz avta TRUDI zadihati, pa nemore. Ce bi ga kdo dal ven pa na bok, bi mogoce se ostal ziv (no mogoce je vseeno prezivel, verjetno pa ni).

In v tem je point mojega pisanja. Vsi samo sanjate da je najbolje obrniti glavo zaradi tozb pa zato ker je vreme oblacno
bonk.gif


Sebe si predstavljaj v avtu in rabis NUJNO pomoc, vsi pa hodijo mimo tebe kot da te ni
bonk.gif


LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Lepo, da vem, da je hotel dihati.
(imam sicer narejen cpp.press
smirk-1.gif
)

Torej - če prav razumem iz tvojega repenčenja - vedno zvečeš ponesrečence na plano in jih obračaš na bok?
Če je to VEDNO, potem ni panike in od mene boš vedno dobil tako pomoč. Ampak res VEDNO brez izjeme.
zmaga.gif

(če boš sfaširan do neraspoznavnosti seveda ne).
 
Nazadnje urejeno: