Izklop sovoznikovega airbag-a

recycler

Zelenc'
10. sep 2007
13
0
1
zanima me kje se pri audiju a3 L98 izklopi sovoznikov airbag. V navodilih piše, da airbag lahko izklopijo na pooblaščenem servisu .... Prosim za pomoč.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To potem ni v redu. Običajno je nekje na armaturi ključavnica z dvema pozicijama, z original ključem airbag vklopiš/izklopiš, seveda zaradi nameravanega prevoza otroka v otroškem sedežu na sovoznikovem sedežu, obrnjenega kontra smeri vožnje.

Dvomim da bi ti na servisu sploh hoteli izklopiti airbag
confused-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Na netu sem tole našel: ''we have a 5 door a3 and you can turn the passenger airbag off - the lock is inside the glovebox at the top right hand corner. ''

In tole: ''Your local Audi dealer should be able to deactivate the airbag....at a cost.''
 

recycler

Zelenc'
10. sep 2007
13
0
1
v navodilih piše da obstaja možnost izklopa airbag-a ( samo na pooblaščenem servisu).... v predalu pred voznikom pa ni nobene "klučavnice" ali tipke - sem ravnokar pregledal kompleten predal. Tukaj pa sprašujem zato, ker ne želim zopet pustiti celega premoženja na pooblaščenem servisu.

p.s.

Izklopil pa bi ba ga rad, ker nameravam voziti otroka v otroškem sedežu (nasprotno smeri vožnje)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ce ti v navodilih za uporabo pise tako, potem ti malo narobe gledas. sicer pa za klic na servis ne bo noben, razen telekoma (tusa, simobila) zaracunal. ce pa tega ne vejo, jih das pa na pop tv. tam imajo ravno prebavljajo kisle kumarice
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Greš do nekoga, ki ima profesionalni diagnostični tester in ti izklopi tole brez problema.
In potem pelješ ženo nekam in zopet na tester za vklop ali kaj?
confused-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik recycler pravi:
v navodilih piše da obstaja možnost izklopa airbag-a ( samo na pooblaščenem servisu).... v predalu pred voznikom pa ni nobene "klučavnice" ali tipke - sem ravnokar pregledal kompleten predal.
Potem pac prvi lastnik ni doplacal te zadeve. Pri VAGu je zal treba vse take malenkosti doplacat.
Se opozorilo za SW izklop airbaga: pri Golfu so sli iz tipke na fizicno kljucavnico, ker tipka ni delala in je par otrok umrlo. Tako da preveri se tole. Jaz bi ga na tvojem mestu vozi zadaj, itak je tam varneje.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Citat:
Jaz bi ga na tvojem mestu vozi zadaj, itak je tam varneje.

Tako je. Da je poleg tebe je samo razvada, pa še pozornost ti odvrača. Če imaš pa 3V potem pa so taka kola itak neuporabna za prevoz dečice...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Tako je. Da je poleg tebe je samo razvada, pa še pozornost ti odvrača.
Jup, zaradi tega sem mu napisal. Poleg tega je tudi statistično baje zadaj desno najvarneje. Babi pa zabičat, da če bo ta mali/a kaj jamral/a najprej ustavit, potem pa it gledat nazaj. Ne pa med vožnjo. Je že par jih tako šlo na streho
rolleyes-1.gif
.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Citat:
Jaz bi ga na tvojem mestu vozi zadaj, itak je tam varneje.

Tako je. Da je poleg tebe je samo razvada, pa še pozornost ti odvrača. Če imaš pa 3V potem pa so taka kola itak neuporabna za prevoz dečice...

O pa je-ena vozi v vrtec dete v 3 vratnem P-206.
grin1.gif


Meni se je ena zaletela v rit, ker je ravno takrat ko bi bilo treba bremzat pogledala k otroku.

Sicer pa jaz tudi nisem mogel izklopit airbaga in sem otroka vozil zadaj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik patriot pravi:O pa je-ena vozi v vrtec dete v 3 vratnem P-206.
grin1.gif
Pri nas ena vozi v trivratnem P-106. Prav zanimivo izgleda otroški sedež zadaj. Sicer bi lahko dala na desno stran, ne na levo.
Izgleda so francoski avtomobili dovolj prilagodljivi.
grin1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Greš do nekoga, ki ima profesionalni diagnostični tester in ti izklopi tole brez problema.
In potem pelješ ženo nekam in zopet na tester za vklop ali kaj?
confused-1.gif

Aja, slabo sem razumel. Torej ne gre za izklop za daljši čas. Tudi to se da rešiti. Stikalo + uporček za par evrov in stvar je rešena.
 

recycler

Zelenc'
10. sep 2007
13
0
1
No sej če ne bo druge opcije pol, bom pač zmontiral otroški sedež, zadaj ... kar se tiče velikosti pa mislim, da če moja sestra lahko prevaža otroka v 3 - vratnem peugeotu 206 pol bo audi tud ok.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Seveda, saj za prevažat otroka ne rabiš avtobusa. Čeprav se mi zdi, da eni tako mislijo. Dobijo prvega otroka in mora nujno k hiši enoprostorec. Nič ne rečem, če človek pač ima denar, naj kupi kar hoče. Trdim pa, da to za razvoj otroka niti malo ni nujno.
Moj nasvet je, da vozi otroka zadaj. Tudi če bo zraven na sedežu, mu med vožnjo težko še dudo v usta vtakneš, kaj šele, da bi kaj drugega naredil. Vse svoje otroke sva vozila zadaj, prvega v yugo 45, ki je pol manjši od A3 in 100-krat manj varen.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Seveda, saj za prevažat otroka ne rabiš avtobusa. Čeprav se mi zdi, da eni tako mislijo. Dobijo prvega otroka in mora nujno k hiši enoprostorec. Nič ne rečem, če človek pač ima denar, naj kupi kar hoče.
Kako da ne? Poglej koliko parov z enim otrokom ima recimo Espace-a. Ko dobiš otroka, rabiš velik avto, ne smeš več nikamor it, mu moraš vse prinašat k riti, itd.
cool-1.gif
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Na servisu s testerjem izklopijo airbag. Poleg tega ga izklopijo še fizično in nadomestijo z uporom (original audi part number). Koliko stane tak hec me ne sprašuj. Za A4 l.2002 je prišlo več kot 300€, ker taka varianta ne obstaja - tam je potrebno vgraditi kompletno vse: stikalo, lučko ...