Izgubljen Windows telefon - kako ga najti?

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Pozdravljeni,

Kolega je izgubil svoj telefon - dal ga je na streho avta in se odpeljal. Bil je v zaščitnem ovoju. Telefon je sedaj ugasnjen in ne verjame, da se je ugasnil sam od sebe - torej ga je nekdo našel (in po možnosti zamenjal SIM kartici)

Se da tak telefon kako najti, dostopati do njega ali karkoli? Imam samo IMEI kodo
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
lahko stopi do mobilnih operaterjev in prosi za sledenje (sledijo na podlagi IMEI) naj gre tudi na policijo kjer prijavi da ga je izgubil in v primeru da ga operaterji izsledijo obvestijo policijo in ta naprej prijavitelja

PS : stopiti mora da vsakega operaterja posebej, ce je sel telefon v tujino se lahko kar od njega poslovi
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ja, pa pozabil si povedat da če bo prijavil da ga je izgubil ga verjetno ne bo nihče iskal, če pa bo prijavil da je ukraden pa mislim da bo drugačna obravnava....
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ja, pa pozabil si povedat da če bo prijavil da ga je izgubil ga verjetno ne bo nihče iskal, če pa bo prijavil da je ukraden pa mislim da bo drugačna obravnava....
Pred leti so mi v bolnici ukradli telefon, sledila je prijava na policijo.
Po prihodu domov sem od operaterja pridobljene št. klica ( tudi po 2 min. ) posredoval policiji, ampak od tega ni bilo nič. Še zapisnik so mi poslali na napačen naslov.
Da prideš do svojega tel. se ti mora Marija prikazat, od policije verjetno ne bo haska.
jezen.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.419
113
Mislim, da največ kar lahko narediš ga lahko blokiral z IMEI kodo.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Jaz ga takrat nisem hotel blokirat, ker sem mislil, da bom tako lahko prišel do njega ( s pomočjo policije ), ker pa od tega ni bilo nič, bi bilo boljše blokirat in najditelj si z njim ne bi mogel pomagat.( parkrat mi je koristil moneto )
jezen.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Kaj pa če ni vse tako črno in ga je najditelj ugasnil in odnesel na policijo !?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Zaenkrat nič ne kaže na to, da bi ga odnesel na policijo. Torej, če je ugasnjen, je dejansko izgubljen.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ja, pa pozabil si povedat da če bo prijavil da ga je izgubil ga verjetno ne bo nihče iskal, če pa bo prijavil da je ukraden pa mislim da bo drugačna obravnava....
Druga obravnava, ja, spis gre v drug predal pod Ukradeni mobiteli namesto Izgubljeni. Končni rezultat je isti.
Been there, done that.
smirk-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Mislim, da največ kar lahko narediš ga lahko blokiral z IMEI kodo.
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Jaz ga takrat nisem hotel blokirat, ker sem mislil, da bom tako lahko prišel do njega ( s pomočjo policije ), ker pa od tega ni bilo nič, bi bilo boljše blokirat in najditelj si z njim ne bi mogel pomagat.( parkrat mi je koristil moneto )
jezen.gif
bonk.gif

Kaj ima imei koda veze z moneto?
 
Nazadnje uredil moderator:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Ni tako, da če operater blokira imei, ne more uporabljati telefona in če ga ne more uporabljati, tudi monete ne more koristi na tvoj račun?
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ne blokira se imei številka.Ravno po imei številki policija sledi telefonu.Blokira se sim kartica.