Dual Sim telefon

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Pozdravljeni, lepo bi prosil za eno informacijo. Počasi mi poteče razmerje in bom zamenjal telefonskega operaterja. Že sedaj imam Samsung dual sim (C5212), pa mi je nakj začel ugašati... Lepo bi prosil, če mi lahko kdo pove (razloži), kak telefon bi mi priporočili:
1 - rabim dve kartici Dual sim v standby (različnih operaterjev) ter da se lahko brez dodatnega "mučenja", samo z izbiro (tipko, kot je to sedaj) pokliče z ene ali druge številke
2 - gledam neke kitajske zadeve po Bolhi, precej ugodno, bi mi morda od tega kaj lahko priporočili ( Četrta izbira
3 - rabil bi pa še pregledovanje e-maila => a mi lahko kdo po domače pove, ali moram imeti v tem primeru zakupljen prostor (download) pri operaterju ali se da prejemati e-maile tudi na drug način. Vidim namreč (pri gornjih modelih), da imajo eni Wlan, pa Blutoth...

Najlepša hvala za vas čas, pa pardon, če je kako vprašanje nestrokovno zastavljeno. LP
 

Jamaican_Lion

Fizikalc
24. nov 2011
253
62
28
Kingston town
Kitajce pozabi! Ponavadi majo tako rešeno da nista obe kartici istočasno na standbayu ampak moraš posebej izbirat na katero si dosegljiv, vsaj kolikor sem jaz do sedaj videl. Da o kvaliteti izdelave, uporabniški izkušnji in drugem sploh ne govorim. Edini plus je da so poceni.
Nekih pametnih alternativ z dualsim sistemom ni. Mislim da ma poleg samsunga samo še nokija take aparate v ponudbi. Ampak so precej osnovni. Nečesa z androdiom ali kerim drugim OS-jem še ni (razen spet pri kitajcih). Se mi zdi samsung na tem področju še najboljši.
Glede maila pa lahko pregleduješ to tudi prek wlana. Se ne rabiš povezovat prek mobilnega omrežja.
 
Nazadnje urejeno:

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik kingo pravi:
Pozdravljeni, lepo bi prosil za eno informacijo. Počasi mi poteče razmerje in bom zamenjal telefonskega operaterja. Že sedaj imam Samsung dual sim (C5212), pa mi je nakj začel ugašati... Lepo bi prosil, če mi lahko kdo pove (razloži), kak telefon bi mi priporočili:
1 - rabim dve kartici Dual sim v standby (različnih operaterjev) ter da se lahko brez dodatnega "mučenja", samo z izbiro (tipko, kot je to sedaj) pokliče z ene ali druge številke
2 - gledam neke kitajske zadeve po Bolhi, precej ugodno, bi mi morda od tega kaj lahko priporočili ( Četrta izbira
3 - rabil bi pa še pregledovanje e-maila => a mi lahko kdo po domače pove, ali moram imeti v tem primeru zakupljen prostor (download) pri operaterju ali se da prejemati e-maile tudi na drug način. Vidim namreč (pri gornjih modelih), da imajo eni Wlan, pa Blutoth...

Najlepša hvala za vas čas, pa pardon, če je kako vprašanje nestrokovno zastavljeno. LP
Ne vem sicer, katerega operaterja boš zamenjal, ampak trenutno se dobi tole na Mobitelu za 100.- EUR
Samsung B7722

Cena je ugodna, ker tak telefon dobiš rabljen od 150.- do 200.- EUR. Ima pa vse kar rabiš, tudi wi-fi, je UMTS in najbolj pomembno, obe kartici sta stand by, kar pomeni da med dvema klicoma preklapljaš samo z eno tipko ob strani.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik alabaster pravi:
B7722 ima rezistivni zaslon - poglej, če ti ustreza model B5722 s kapacitivnim...

Že od nekdaj me je zanimala ta "fama" okoli vrste zaslona. Jaz se s tem sploh ne obremenjujem, sploh ne vem kakšnega imam. Zame je glavno, da skrolanje lepo teče, da se aplikacije lepo odpirajo in to je to. Je pa res, da uporabljam telefon za to čemur je namenjen (telefoniranje, pisanje SMSov, koledar, opomniki itd).

B5722 imam tudi sam, za moje potrebe odlična zadeva, ampak bi vseeno zamenjal za B7722 iz dveh razlogov. Moj ni UMTS in moj nima wi-fi. To je edino kar pogrešam.


Je pa Samsung dal na trg (pri nas še ne) androida z dual SIM, tako da to bo verjetno moj naslednji telefon, če bo le cena sprejemljiva.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Rezistivni je zanimiv samo puncam, da lahko z dolgimi nohti drgnejo po ekranu. Kapacitiven pa je dosti bolj odziven oz. se samo na rahlo dotakneš ekrana in deluje.

Glede B7722 - imata ga sestra in foter in je meni osebno grozno delat z njim, ker moraš prav pritiskat s prstom, da kaj narediš. Kapacitiven me je razvadil... Drugače pa obema dela brez problema.
 

iskalec

Pripravnik
30. avg 2007
78
1
8
Nokia C2. Mislim, da ima vse, kar si naštel. Pa še preveč drag ni (tudi v prosti prodaji - brez vezave na operaterja).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Citat:
Uporabnik iskalec pravi:
Nokia C2. Mislim, da ima vse, kar si naštel. Pa še preveč drag ni (tudi v prosti prodaji - brez vezave na operaterja).
Pozabi. Maile gledat na tem je no go...
Sicer imam sam C2-00 in je za klice in enkrat na teden kakšen SMS poslat odlična zadeva
zmaga.gif
. V glavnem jaz sem s to kišto zelo zadovoljen, za 60 EUR je top shit. Ob zgoraj zapisanih omejitvah seveda.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
V Sparu bo v akciji Nokia Asha 200 za 70 EUR. Žal tudi nima wlan-a.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Zaenkrat naj bi to bila samo verzija za China telecom, če se bo pa prodajal tudi drugje, bomo pa še videli.
Bi pa bilo lepo.
Ga je pa Samsung začel biksati s temi novimi Dual Sim telefoni. Poglavitno funkcijo (dual sim active) so spremenili v dual sim stand by. To pomeni, da ko se pogovarjaš preko ene kartice, si na drugi nedosegljiv.
Prejšnje serije dual sim telefonov (brez androida) imajo to perfektno narejeno (dual sim active) in tudi lepo služijo namenu, ki naj bi ga imel dual sim telefon.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Zakaj te pa to moti? To sicer tudi Nokia tako dela. Namreč na obeh se boš težko hkrati pogovarjal, hehe... Mene tudi najmanj ne moti. Pri Nokiji 2 sekundi po zaključku pogovora je druga kartica že aktivna.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Zakaj te pa to moti? To sicer tudi Nokia tako dela. Namreč na obeh se boš težko hkrati pogovarjal, hehe... Mene tudi najmanj ne moti. Pri Nokiji 2 sekundi po zaključku pogovora je druga kartica že aktivna.

Ne moreš se hkrati pogovarjati po obeh, to je res. Dobiš pa vmes signal za čakajoči klic. Lahko preklapljaš med obema, daš enega na čakanje, se zmeniš z drugim itd. Lahko imaš konferenčno zvezo. V glavnem, meni je to zelo pomembna funkcija. V nasprotnem primeru pa dobivaš SMSe, da nisi bil dosegljiv in moraš potem ti klicati nazaj.
Seveda vsak zase ve, kaj mu najbolj odgovarja.

Samo en neroden primer: Imaš dve kartici (številki), eno službeno in eno privat. Če imaš tako službo, kjer si veliko na telefonu, te potem vsi, ki te kličejo na privat številko, kolnejo, zakaj si non stop nedosegljiv, oz. zakaj imaš non stop izklopljen telefon. Ker oni ne vejo, da imaš ti DUAL sim Samsunga, ki je samo dual sim stand by (čeprav so starejši modeli prav vsi dual sim active).
To me je vedno fasciniralo, zakaj proizvajalci dajejo na trg novejše modele, in jim odvzemajo funkcije, ki so v preteklosti zelo dobro delovale in imele smisel.