Isti telefon, 2 sim kartici istega operaterja notri, različen signal

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Se še komu pojavlja to?
Torej imam dve A1 SIM kartici v istem telefonu (dual standby, Oneplus 7 Pro), paket je isti na obeh karticah (neomejeni klici, več kot 10GB prenosa podatkov, na obeh je enak poslovni paket skratka, nista povezani da bi kaj share-ali količine ali podobno). Je pa ena kartica stara cca 3-4 leta, druga pa cca 1-2 leti. Ne glede na to ali fizično vtaknem eno kartico v slot 1 in drugo v 2 ali obratno, imam v večini primerov različno jakost signala, ena ima približno polovični signal druge (starejša praviloma slabšega). Glede na prejšnji telefon mi ta prekinja na slabši kartici nenormalno, kar je verjetno posledica tega da je signal na eni sim-ki slabši. Kontakti sicer izgledajo ok na obeh, očistil z alkotom za vsak slučaj, ampak dvomim da ima oksidacija kakšno vezo z močjo signala, potem ne bi lovila sploh. Kakšna ideja kaj naj še poskusim ali grem kar zamenjat?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Samo če zamenjam sim slota je isto. Data imam oba na 4G, če preklopim data iz enega na drugega. Ne morem pa force-ati recimo 3G na eni... OxygenOS 10 (Android 10). Omogoča mi le data preferable 4G/3G/2G. Ima kdo idejo kako nastavit obe na 3G ali 4G?
p.s.: Zgaga ima prav: sem imel prvo SIMko za voice, drugo pa za Data (in poveže 4G). Takoj ko Data prestavim na prvo SIM kartico dobi poln signal, druga pa polovičen (preklopi na 3G očitno). Hvala Zgaga, to bo to. Imam sicer opcijo Dual 4G networks (enable 4G networks for both SIM cards when available) vključeno, ampak očitno "is not available", hehe. No, jutri preverim če voice na prvi SIMki dela kot mora, pa je to to.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Samo če zamenjam sim slota je isto. Data imam oba na 4G, če preklopim data iz enega na drugega. Ne morem pa force-ati recimo 3G na eni... OxygenOS 10 (Android 10). Omogoča mi le data preferable 4G/3G/2G. Ima kdo idejo kako nastavit obe na 3G ali 4G?
p.s.: Zgaga ima prav: sem imel prvo SIMko za voice, drugo pa za Data (in poveže 4G). Takoj ko Data prestavim na prvo SIM kartico dobi poln signal, druga pa polovičen (preklopi na 3G očitno). Hvala Zgaga, to bo to. Imam sicer opcijo Dual 4G networks (enable 4G networks for both SIM cards when available) vključeno, ampak očitno "is not available", hehe. No, jutri preverim če voice na prvi SIMki dela kot mora, pa je to to.
Za dato imaš lahko, kolikor vem, na tem telefonu itak samo eno SIM naenkrat, medtem ko voice čez 4G (VoLTE) ni podprt pri A1 in mora v vsakem primeru za klic preklopit na 3G. Torej nima smisla, da bi bila kartica, ki se ne uporablja za dato, kadarkoli na 4G, ker ga itak ne more uporabljat (voice gre preko 3G, data pa preko druge SIM). Kaj naj bi s tem sploh profitiral, če bi obe prisilil na 4G?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Nimam pojma, želel sem samo da mi tista ki jo uporabljam za voice nima slabšega signala, pa ga ima in so težave pri pogovoru (prekinja...).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nimam pojma, želel sem samo da mi tista ki jo uporabljam za voice nima slabšega signala, pa ga ima in so težave pri pogovoru (prekinja...).
Problem je samo, da brez VoLTE, ki ga A1 ne podpira, klic v nobenem primeru ne bo šel čez 4G (ki čisto možno, da v tvojem primeru lovi bolše kot 3G) in bo telefon tudi za tisto SIM, ki je na (kao boljšem) 4G signalu, v primeru klica ravno tako preklopil na 3G. V resnici tako tudi ta SIM ne bo nič na boljšem (ali druga na slabšem), ker bosta ob klicu na istem signalu.