Dual Sim telefon

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Aha, no sam teh potreb nimam, tako da nisem razmišljal o tem. Imaš pa prav...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
zakaj proizvajalci dajejo na trg novejše modele, in jim odvzemajo funkcije, ki so v preteklosti zelo dobro delovale in imele smisel.

Zato, ker ti raje prodajo 2 telefona kot enega.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
In tudi operaterji niso veseli (izvajajo pritisk nad proizvajalci telefonov), da ti uporabljaš še eno SIM kartico konkurence ter zato tudi raje zakomplicirajo vse skupaj.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Ne moreš se hkrati pogovarjati po obeh, to je res. Dobiš pa vmes signal za čakajoči klic. Lahko preklapljaš med obema, daš enega na čakanje, se zmeniš z drugim itd. Lahko imaš konferenčno zvezo. V glavnem, meni je to zelo pomembna funkcija. V nasprotnem primeru pa dobivaš SMSe, da nisi bil dosegljiv in moraš potem ti klicati nazaj.
Seveda vsak zase ve, kaj mu najbolj odgovarja.

Keri telefoni to omogočajo, predvsem konferenčno in preklapljanje, medtem, ko imaš obe liniji odprti. Točno to namreč rabim.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Samsung B5722 (tega imam sam), je pa nekdo na forumu nabavil tudi B7722 ki ima dodatno še UMTS in Wi-Fi. Mislim, da tudi na tem modelu deluje zadeva enako.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
THX, to rabim, UMTS me niti ne boli toliko, to bo telefon zgolj za telefoniranje, za podatke - net, mail... bo drug teden prišel iPAD. Telefoni so za mail in net v kombinaciji z mojimi očmi premajhni (prekratke roke).

Samsung B5722 roza, ta bo pravi.
aplauz.gif


B7722 ima daljše delovanje, samo piše, da je dual stand by. Klinc, vzel bom obe kartici in šel težit v trgovino in probal.
 
Nazadnje urejeno:

prisma

Pripravnik
27. jan 2008
33
0
6
Podobno kot B7722 deluje tudi GT-S6102. Ima pa operacijski sistem Android 2.3.6. Res pa je, da ima malce slabši fotoaparat kot B7722i. Android deluje odlično in tudi preklaplanje med karticami je ebostavo.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
THX, to rabim, UMTS me niti ne boli toliko, to bo telefon zgolj za telefoniranje, za podatke - net, mail... bo drug teden prišel iPAD. Telefoni so za mail in net v kombinaciji z mojimi očmi premajhni (prekratke roke).

Samsung B5722 roza, ta bo pravi.
aplauz.gif


B7722 ima daljše delovanje, samo piše, da je dual stand by. Klinc, vzel bom obe kartici in šel težit v trgovino in probal.

Uporabnik "kingo" je nabavil ta telefon (B7722). Ti bo iz prve roke povedal, če je dual active ali samo stand by. Čeprav, jaz verjamem samo sebi. Ko sem nabavljal B5722 sem vzel dve kartici in sprobal na licu mesta, tako kot ti nameravaš.

Glede daljšega delovanja sem pa malo skeptičen. B7722 ima večji displej, pa še UMTS omrežje baje malo hitreje prazni baterijo.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik prisma pravi:
Podobno kot B7722 deluje tudi GT-S6102. Ima pa operacijski sistem Android 2.3.6. Res pa je, da ima malce slabši fotoaparat kot B7722i. Android deluje odlično in tudi preklaplanje med karticami je ebostavo.

Tale Galaxy Y DUOS bi bil moj naslednji aparat, če bi imel dual active. Pa ga nima. Tako si vedno nedosegljiv na drugi številki, ko se pogovarjaš na prvi številki (in obratno). Meni je to pač zelo pomembno. Škoda, da je šel Samsung tukaj en korak nazaj.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Mah saj ravno to, nekje piše tako, drugje drugače. Res ni druge, kot kartici in v štacuno, če mi ga ne odprejo in zaženejo, grem pa drugam.

Lej, to o porabi sem na GSM Areni prebral, UMTS se da izklopit, za ekran pa tudi mene čudi.

Ajde, Kingo, lahko informacijo iz prve roke, prosim.