Izgubljen Toyota ključ

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Težave so za tebe ki nimaš pojma o teh zadevah. Za njih jih ni. Preprosto. Včasih ko so ble mehanska varovala pred krajo je mel vsaj delo.
Zdaj se v nekaterih okoliščinah samo vsede in odpelje, brez dela in truda.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Pozna kdo še koga iz Lj ki dela tovrstno kodiranje ključev? Temu v celju bi moral pripeljati cel avto na šleperju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Predvsem se mi zdi neodgovorno imeti samo en ključ. Se za kaselc imam dva ključa.
V življenju še nisem izgubil ključa, sem jih pa že nekajkrat iskal po hiši in sem raje rezervo pograbil in šel. In se je potem "čudežno" našel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zastonj ne, je pa najbrž ceneje mehanika v tem primeru do avta pripeljati, kot pa avto do mehanika.
Zdaj, če ima toliko dela, da ga delo na terenu ne zanima, je treba pač avto pripeljati k njemu, ali poiskati drugega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Porinit nekam na cesto in asistenco poklicati.
Pot enega človeka res ni tako draga kot je pot avta. Ampak če so zraven še kaka orodja, ki jih mimogrede v času odsotnosti ne bo mogel uporabljati nihče drug v delavnici, pa že močno dvomim. Transport danes vseeno ni drag. Povrhu pa, če proces dela v firmi ni pripravljen za delo na terenu, bo mehanik na koncu gotovo kaj pozabil.
Vsekakor podjetje zlahka razumem, da ne gre na teren. Če to ni njihov poslovni model, zakaj bi delali v svojo zgubo ali končno nezadovoljstvo stranke. Bolje je koga odkloniti.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Kje si se ti zdej našel s tem debilni pametovanjem?

Mam bolano celo familijo vključno z mano, frej od službe nisem že 10 dni in vseeno vsak dan iščem ta ključ po poti kjer sem šel. Kaj si torej pameten kaj rabim in kaj ne? Nov avto bom imel čez 3 do 4 mesece in za 17 let star avto gledam k je se dobi najceneje.

Kot drugo pa ne, nisem mislil da bo prišel v Ljubljano Kern je že na začetku povedal da rabi avto tam. Kontaktiral sem ga toliko da vidim koliko stane.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Jz ga razumem da hoče avto met tam. Sprašujem samo če pozna kdo koga ki kodira v Lj ali okolici.

Če pa ne, luka ti znaš pojasniti kako snamem blokado in računalnik?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
nevem za yarisa točno kak ma. Ampak ponavadi je immo nekje pod armaturo okoli števcev ali volana. Pri nekaterih je v števcih.
ECU pa nekje okoli motorja ali na požarni steni ponavadi
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Vprasaj svojo mami kako bi resil situacijo. LOL ne mores verjeti, da odrasel dec sprasuje kako dobiti nov kljuc za avto. A si prebral za sabo prvi post?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pa ok.....tud jaz sem si razširil obzorja v tej temi! Ne vem zakaj je treba ravno na osebni nivo it....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne, eni ne bi zaradi ključa zavrgli sicer dobrega avta,ali pa za ključ dali protivrednosti avta.
A ni na alterju zbrana smetana ekologov? Aja star Yaris bistveno bolj onesnažuje kot nov hibrid.....bullshit