Izgubljen Toyota ključ

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Hvala pokličem jutri se njih.

Šel še enkrat po isti poti ponoči s svetilko, če bi se kaj svetilo, in vidim da je nek gnoj potrgal dol vse moje letake za nagrado. Eni so res totalni cigani.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Je že nekdo napisal, pa bom jaz še enkrat.

Si šel vprašat na najbljižjo policijsko postajo? Če je kdo tvoj ključ našel obstaja zelo dobra verjetnost, da te čaka tam.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Samo malo v poduk, ne samo tebi ampak vsem. Nov ključ za taka vozila stane 10-15 EUR pri lokalnem ključavničarju ali 1-2 EUR na aliexpressu. Če imaš samo en ključ je prva stvar ki jo narediš da greš vrezat nov ključ. Dalje sem skoraj 95% prepričan da se nov ključ spari v vozilu preko postopka za katerega ne rabiš programatorja (stane te 5 min dela in 0 EUR). Tako imaš rezervo ki deluje in nimaš problemov ko izgubiš ključ.

Če izgubiš edini ključ je pa stvar takoj vsaj 100x dražja, da ne govorimo o problemih ki jih imaš ko ne moreš avta odklenit in ga uporabljat.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Po mojem spominu so se ključi avtov teh letnikov sparili preko neke sekvence ukazov oziroma pritiskanja knofov na armaturki.
sem sam naredil ta postopek na Japoncu. Sicer ni bila Toyota, ampak sem preprican, da je postopek enak.

rabis samo eno 4 stevilcno kodo za pricetek. Ta pa je enaka pri vseh tipih vozil In se najde na netu
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kje so pa podatki shranjeni? Na surovem ključu za 2eur iz Kitajske zagotovo ne.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
3 sekunde posla

 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Kje so pa podatki shranjeni? Na surovem ključu za 2eur iz Kitajske zagotovo ne.

Podatki načeloma niso shranjeni na ključu*, vsebuje pa ključ RFID čip ki ima neko unikatno kodo. To kodo moraš vnest v računalnik vozila. Kot rečeno pri starejših avtih lahko to narediš preko sekvence tipa: 5x delujoč (obstoječ) ključ v ključavnico, 10x zapreš in odpreš voznikova vrata, nato skačeš po levi nogi v smeri urinega kazalca okoli vozila 5 krogov, nato po desni nogi v kontra smeri še 5 krogov, 3x odpreš prtjažnik in nato greš nazaj v vozilo in daš v ključavnico nov ključ ... če si vse uspel naredit prav je nov ključ sedaj sparjen z vozilom.

Pri starejši vozilih je ključ klasičen (pač tak da ga lahko ključavničar da v mašino in mu v 30 sec zreže vzorec), tako da tu ni nobenega problema.

Pri kitajcih dobiš surov ključ z rfid čipom (transponder) za 2 EUR. Ponavadi obstaja več tipov čipov, zato moraš vzet pravega ... je na original ključu jasno označeno za kateri čiš gre.

* Imaš tudi čipe ki so writable, za tisto rabiš programator da prebereš kodo na starem in jo zapišeš na nov čip. Boljši ključavničarji ki delajo z avtomobilskimi ključi to poznajo, imajo programatorje in ti za par eur tudi to naredijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Tnx rabim tudi sam za svojega :)

Edino zgornji postopki ne vem če so ravno za ključ programirat...v smislu vžiga.....prej za daljinsko zaklepanje/odklepanje.....???
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Zgoraj v mojem linku imaš opisan postopek za sam ključ (imoblizator). 1. zapri vsa vrata, 2. ključ ki dela daj v ključavnico (vžiga) in ven 5x, v zadnji sekvenci ga pusti v ključavnici, 3. odpri in zapri voznikova vrata 6x, odstraniš ključ iz ključavnice ... 4. na armaturki se mora pri "security" lučka začet svetit, vstaviš nov ključ in lučka mora začet utripat, počakaš da neha in to je to

Za daljinca so podobne metode, samo tam namesto drkanja ključa ven in noter ponavadi delaš sekvenco odklepanja s ključem in potem pritiskaš ustrezne tipke na samem daljincu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Da greš do majstra za kodiranje ključev in ga vprašaš kolk računa za kodiranje na terenu (pač da prideta z novim ključem do tvojega avta)

Obenem kupiš prej še ali express ključ z čipom in ti obenem skodira še tistga...narežeš ga pa potem kjerkoli kjer delajo ključe po muštru od toyote za 63e :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Ps...grem ravno na servis v BTC... Še kaj vprašam? :)
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Sem mu poslal podatke da vidim kakšen strošek je ampak bi moral avto pripeljati do njega iz Ljubljane..