izbrisani

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Osebna izkaznica z naslovom je dovoljenje za bivanje na tem naslovu. (ne pa na drugem)
Če po tvoje niso nič imeli, kaj so pa potem brisali? nič?

Če bi jih država namesto izbrisa iz tistega registra samo prestaviti v register tujcev s stalnim prebivališčem v RS, bi bilo zakonito. Tako pa ni bilo, so ugotovila sodišča.

Za vpis v register tujcev je treba zmigati rit na upravno enoto... za primer, naslednje leto bodo nehale veljati roza vozniške kljub temu da so po datumu še veljavne... bo treba marsikomu urejat zadevo... ni avtomatizma...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Za vpis v register tujcev je treba zmigati rit na upravno enoto... za primer, naslednje leto bodo nehale veljati roza vozniške kljub temu da so po datumu še veljavne... bo treba marsikomu urejat zadevo... ni avtomatizma...
Meni, za spremembo državljanstva in vpis v register slovenskih državljanov, ni bilo treba nič zmigati rit na upravno enoto, so znali prepisat sami, brez mene.

O kakšnem prenehanju roza vozniških to govoriš? Js medijem nebi verjel vse kar pišejo. Verjamem pa državi, ki mi je izdala in poštempljala uradni dokument z roza platnicami in veljavnostjo do xx.xx.xxxx, in za to obdobje pobrala takso, da zapisano na dokumentu (podpisanem in poštempljanem) zapisano tudi velja.

Ti pa trdiš, da uradni dokument, ki ga je država izdala z določeno veljavnostjo in poštempljala ni nič vreden, da ne bo več veljal?

Kot da plačaš registracijo za eno leto, država ti potrdi in poštemplja veljavnost eno leto, potem bi se pa premislili in rekli da velja samo 3 mesece. Če hočeš imet pa ponovno plačaj. A to gre na tak način? Al pa dobiš in plačaš najem za 20 let, čez 5 let se pa spomnijo, da velja samo 5 let
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.978
5.069
113
Meni, za spremembo državljanstva in vpis v register slovenskih državljanov, ni bilo treba nič zmigati rit na upravno enoto, so znali prepisat sami, brez mene.

O kakšnem prenehanju roza vozniških to govoriš? Js medijem nebi verjel vse kar pišejo. Verjamem pa državi, ki mi je izdala in poštempljala uradni dokument z roza platnicami in veljavnostjo do xx.xx.xxxx, in za to obdobje pobrala takso, da zapisano na dokumentu (podpisanem in poštempljanem) zapisano tudi velja.

Ti pa trdiš, da uradni dokument, ki ga je država izdala z določeno veljavnostjo in poštempljala ni nič vreden, da ne bo več veljal?

Kot da plačaš registracijo za eno leto, država ti potrdi in poštemplja veljavnost eno leto, potem bi se pa premislili in rekli da velja samo 3 mesece. Če hočeš imet pa ponovno plačaj. A to gre na tak način? Al pa dobiš in plačaš najem za 20 let, čez 5 let se pa spomnijo, da velja samo 5 let
O kateri državi zdaj ti govoriš? V tvoji zgodbi manjka del, ko se ena država neha imenovat Yugoslavija in postanejo dokumenti prej poštempljani še v Yugi precej neveljavni.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
O kateri državi zdaj ti govoriš? V tvoji zgodbi manjka del, ko se ena država neha imenovat Yugoslavija in postanejo dokumenti prej poštempljani še v Yugi precej neveljavni.
Js imam roza vozniško izdano in poštempljano v republiki Sloveniji. In sedaj kao nebi bil uradni dokumant veljaven pravite?

Če pa misliš na državljanstvo - če so me znali sami iz registra jugoslovanov prepisat v register slovenskih državljanov, bi se dalo tudi s stalnim bivališčem.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.978
5.069
113
Aja... ti govoriš, da imaš roza vozniško dovoljenje še veljavno, bodo pa ga ukinili. Torej koliko vidim si pameten kot izbrisani in si ga neboš zamenjal za plastičnega. Bravo mirsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Js imam roza vozniško izdano in poštempljano v republiki Sloveniji. In sedaj kao nebi bil uradni dokumant veljaven pravite?

Če pa misliš na državljanstvo - če so me znali sami iz registra jugoslovanov prepisat v register slovenskih državljanov, bi se dalo tudi s stalnim bivališčem.

že kar vidim, da boš čez eno leto tule tulil, da ti je fašist od polcaja preluknjal vozniško...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Gavran

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Js imam roza vozniško izdano in poštempljano v republiki Sloveniji. In sedaj kao nebi bil uradni dokumant veljaven pravite?

Če pa misliš na državljanstvo - če so me znali sami iz registra jugoslovanov prepisat v register slovenskih državljanov, bi se dalo tudi s stalnim bivališčem.

Da se ne boš spet sprenevedal...

In še petnajstič - za vpis stalnega bivališča rabiš dovoljenje za bivanje tujca.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
že kar vidim, da boš čez eno leto tule tulil, da ti je fašist od polcaja preluknjal vozniško...
Ti pa čez 10 let, kako bo država plačevala odškodnine za nezakonito početje. če bi državo kdo tožil.

Te pa vprašam, a tisto, kar je država sama zapisala na mojo vozniško, podpisala in poštempljala, js pa plačal, kaj velja ali nič?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.641
14.352
113
a tisto, kar je država sama zapisala na mojo vozniško, podpisala in poštempljala, js pa plačal, kaj velja ali nič?
Retorično vprašanje - ti misliš, da je zapis na vozniški oz. datum poteka veljavnosti veljaven do navedenega datuma ne glede na morebitne spremembe v sistemu ali pa ne glede na morebitne menjave samega sistema?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Retorično vprašanje - ti misliš, da je zapis na vozniški oz. datum poteka veljavnosti veljaven do navedenega datuma ne glede na morebitne spremembe v sistemu ali pa ne glede na morebitne menjave samega sistema?
Tako je.

A ti misliš, da se pogodbo med dvema strankama lahko kar enostransko prekine na škodo druge stranke, ker je ena stran spremenila sistem in začela nabavljat drugačen papir pri drugem proizvajalcu?

Kupiš celoletno karto za fitnes, z veljavnostjo do decembra, pa se po parih mesecih fitneser spomni, da bo začel izdajat karte drugačne barve pa z enim (nepomembnim) podatkom več, pa zdej tvoja karta ne velja več, če pa hočeš še hodit, pa kupi novo, ki bo veljala samo do septembra ????
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.641
14.352
113
Retorično vprašanje - ti misliš, da je zapis na vozniški oz. datum poteka veljavnosti veljaven do navedenega datuma ne glede na morebitne spremembe v sistemu ali pa ne glede na morebitne menjave samega sistema?
Retorično vprašanje je vprašanje, ki ne zahteva odgovora, bodisi zato, ker je odgovor očiten ali ker tisti, ki vprašanje postavi, že ve kakšen je odgovor.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Mirsi je podal nedvoumen odgovor. Pri izbrisanih težave ni. Nikoli niso imeli nobene "pogodbe" z državo Republika Slovenija in ni bilo nobenega izbrisa.
Vse težave morajo reševati z državo SFRJ, ki jim nekje zabeležila stalno bivališče. Zakaj se te pogodbe SFRJ ni držala in je propadla, je velika uganka.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.641
14.352
113
Mirsi je podal nedvoumen odgovor. Pri izbrisanih težave ni. Nikoli niso imeli nobene "pogodbe" z državo Republika Slovenija in ni bilo nobenega izbrisa.
Tru det ampak jaz sem se osredotočil zgolj in samo na staro vozniško dovoljenje, kateremu bo potekla veljavnost kljub daljšemu okviru veljavnosti, ki je bil prvotno določen. Državni predpisi oz. sistemske sprememb so nad prej določenim obdobjem veljavnosti posameznega dokumenta in je pač treba požret tistih nekaj € stroškov. Mirsi pa bi po svoji logiki tudi po osamosvojitvi Slovenije naokoli skakal z jugoslovanskim potnim listom, saj ga je seveda plačal in gor jasno piše, da je veljaven do recimo leta 1997 ter pyzdil nad državnimi organi, ki bi ta dokument obravnavali kot neveljaven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Tru det ampak jaz sem se osredotočil zgolj in samo na staro vozniško dovoljenje, kateremu bo potekla veljavnost kljub daljšemu okviru veljavnosti, ki je bil prvotno določen. Državni predpisi oz. sistemske sprememb so nad prej določenim obdobjem veljavnosti posameznega dokumenta in je pač treba požret tistih nekaj € stroškov. Mirsi pa bi po svoji logiki tudi po osamosvojitvi Slovenije naokoli skakal z jugoslovanskim potnim listom, saj ga je seveda plačal in gor jasno piše, da je veljaven do recimo leta 1997 ter pyzdil nad državnimi organi, ki bi ta dokument obravnavali kot neveljaven.
Tudi sem skakal okoli z jugoslovanskim potnim listom, še kakšno leto po samosvojitvi.
Ampak med jugoslovanskim in slovenskim potnim listom je razlika, se je vmes zamenjala država, kar je pri potnem listu bistven podatek.

Prihodnje leto se pa ne bo spremenilo nič, na novih vozniških bo isto, kot na starih, le veljavnost bo krajša, kar bo spet meni povzročilo dodatne stroške, dvornemu tiskarju pa dodaten zaslužek.

Tisti naslov bivanja, ki bo na novem, na starem ga pa ni, je za vozniško povsem nepomemben podatek, če bi bil pomemben, bi bil zapisan tudi na starem dovoljenju. Policaj, če ga pa to zanima lahko preveri za tren oka.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ti pa čez 10 let, kako bo država plačevala odškodnine za nezakonito početje. če bi državo kdo tožil.

Te pa vprašam, a tisto, kar je država sama zapisala na mojo vozniško, podpisala in poštempljala, js pa plačal, kaj velja ali nič?

lej jest mam tud še roza knjižco
ampak, jo bom letos zamenjal (upam da ne bom pozabil)

zakaj? iz čist preprostega razloga - da ne bom imel problemov
tisto kr piše gor velja, dokler velja, ko pa ne več se pa pritoži na tramvaj komando

tko kot izbrisani... sej na konc so zmagali... ampak... a so res? in tud če so, za kakšno ceno?

bi pogoltnili tistih pet dek srbskega ponosa pa ne bi imeli nobenih problemov. niti oni niti mi

pa da zaključim še z eno njihovo:

ZA IDEALE GINU BUDALE
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.641
14.352
113
Tudi sem skakal okoli z jugoslovanskim potnim listom, še kakšno leto po samosvojitvi.
Ampak med jugoslovanskim in slovenskim potnim listom je razlika, se je vmes zamenjala država, kar je pri potnem listu bistven podatek.
Menjava država --> menjava sistema. Sistem je določil, da so potrebni novi dokumenti, stari postanejo neveljavni, konec zgodbe.