Avstrijska digitalna vinjeta prenos iz tujega na svoje vozilo

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Sorodnik mi za nekaj mesecev ponuja v uporabo svoj avto to je dokler si ne kupim svoj avto. Kupil bi digitalno avstrijsko vinjeto in jo čez nekaj mesecev npr. 2 prenesel na svoj avto.

Je to možno ali je pač treba kupovat npr 2 mesečno in nato kupit letno?
 

celje

Zelenc'
27. maj 2022
19
5
3
pazi sedaj nore ideje:

kaj pa ce kupis letno vinjeto v zahvalo za uporabo avtomobila?

ps.: sprasujem za prijateljico :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Čitenzi tudi ti:
  • Po začetku veljavnosti je mogoče registrsko številko vozila zamenjati izključno pri digitalnih letnih vinjetah oz. cestninskih kartah za več voženj in samo v naslednjih primerih:
    • sprememba kraja bivanja
    • totalka vozila
    • kraja/izguba
    • nečitljiva registrska tablica
    • združevanje/ločitev okraja
    • če so to zahtevale oblasti
    • Popravek
    • Prijava ali odjava registrske tablice z oznako po izbiri
    • Prehod na vozilo s čistim električnim pogonom ali pogonom na vodikove gorivne celice
    • Brez navedbe razlogov (enkratno)
Upoštevajte: v sklopu spremembe registracije se lastnik dovoljenja ne sme spremeniti.

PS: mogoče bi kdo našim DARSovcem posredoval tole, da se prilagodijo življenju v 21. stoletju!
 
  • Všeč mi je
Reactions: stop

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Čitenzi tudi ti:
  • Po začetku veljavnosti je mogoče registrsko številko vozila zamenjati izključno pri digitalnih letnih vinjetah oz. cestninskih kartah za več voženj in samo v naslednjih primerih:
    • sprememba kraja bivanja
    • totalka vozila
    • kraja/izguba
    • nečitljiva registrska tablica
    • združevanje/ločitev okraja
    • če so to zahtevale oblasti
    • Popravek
    • Prijava ali odjava registrske tablice z oznako po izbiri
    • Prehod na vozilo s čistim električnim pogonom ali pogonom na vodikove gorivne celice
    • Brez navedbe razlogov (enkratno)
Upoštevajte: v sklopu spremembe registracije se lastnik dovoljenja ne sme spremeniti.

PS: mogoče bi kdo našim DARSovcem posredoval tole, da se prilagodijo življenju v 21. stoletju!
No samo to pomeni da ne morem ker nisem lastnik prejšnjega vozila?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Čitenzi tudi ti:
  • Po začetku veljavnosti je mogoče registrsko številko vozila zamenjati izključno pri digitalnih letnih vinjetah oz. cestninskih kartah za več voženj in samo v naslednjih primerih:
    • sprememba kraja bivanja
    • totalka vozila
    • kraja/izguba
    • nečitljiva registrska tablica
    • združevanje/ločitev okraja
    • če so to zahtevale oblasti
    • Popravek
    • Prijava ali odjava registrske tablice z oznako po izbiri
    • Prehod na vozilo s čistim električnim pogonom ali pogonom na vodikove gorivne celice
    • Brez navedbe razlogov (enkratno)
Upoštevajte: v sklopu spremembe registracije se lastnik dovoljenja ne sme spremeniti.

PS: mogoče bi kdo našim DARSovcem posredoval tole, da se prilagodijo življenju v 21. stoletju!
Pa saj dobiš letno vinjeto nazaj(sorazmerni delež), če avto odjaviš. In pazi to pri nas velja leto od nakupa, pri njih še pa vedno tisto brezvezno od Decembra do Februarja naslednje leto, vse kaj je zmes pa vržeš denar čez okno.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
če ukradem temo: včasih je veljalo, da če si kupil avstrijsko digitalno vinjeto kot fizična oseba, je rok začel teči šele čez 2 tedna. zdaj vidim, da rok začne teči že takoj. so to spremenili?
1707644625386.png
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
2x2meseca za njegovega.
Za svojega 1-letno!
Se vid, da si Gorenc!
On uslugo tebi avto!, ti njemu za usligo nill! En tu z ALTER-ja bi: rekel prst u dupe.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: stop in luciano

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Čitenzi tudi ti:
  • Po začetku veljavnosti je mogoče registrsko številko vozila zamenjati izključno pri digitalnih letnih vinjetah oz. cestninskih kartah za več voženj in samo v naslednjih primerih:
    • sprememba kraja bivanja
    • totalka vozila
    • kraja/izguba
    • nečitljiva registrska tablica
    • združevanje/ločitev okraja
    • če so to zahtevale oblasti
    • Popravek
    • Prijava ali odjava registrske tablice z oznako po izbiri
    • Prehod na vozilo s čistim električnim pogonom ali pogonom na vodikove gorivne celice
    • Brez navedbe razlogov (enkratno)
Upoštevajte: v sklopu spremembe registracije se lastnik dovoljenja ne sme spremeniti.

PS: mogoče bi kdo našim DARSovcem posredoval tole, da se prilagodijo življenju v 21. stoletju!

Ups … spregledal “lastništvo”.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
No zdaj pa me zanima ali lahko kupim 2 mesečno vinjeto z uporabo takoj. Menda na Asfinagovi strani ne gre pri ostalih neuradnih prodajalci pa menda gre? Katero stran potem uporabiti pa da so v redu, da ni kak nateg?