izbrisani

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
sem pa nč ne štekam

od tebe bi rad slišal, prav od tebe
Če dam copy/paste Ferdov post iz prejšnje strani, kjer je na široko obrazložil takratno situacijo bo uredu?
Boš štel, kot da je od mene, al spremenim kako vejico, da ne bo isto kot od Ferdota? Boš šel brat in skušal razumet, al boš še kar tumbal po svoje, ker res ne razumeš, še po 30-tih letih ne.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Tu ni vprašanje, zakaj bi dovolila, ampak zakaj je brez predhodne odločbe preklicala dovoljenje za stalno bivanje. Ker to se je zgodilo.

ne pa se ni
O kakšnem dovoljenju sanjaš, bog te nima rad? Nobenega dovoljenja niso imeli, ker ga v jugi pač niso rabili, a štekaš?

tole se je zgodilo:

Ministrstvo za notranje zadeve je 26. februarja 1992 na osnovi centralnega internega navodila[17] Ministrstva za notranje zadeve pod vodstvom ministra Igorja Bavčarja in državnega sekretarja Slavka Debelaka izvedlo izbris (»prečiščevanje evidenc«) iz Registra stalnih prebivalcev RS po uradni dolžnosti in ne da bi o tem obvestili prizadete osebe.[5] Izbrisani so izgubili ekonomske in socialne pravice, ki so bile vezane na status stalnega prebivalca.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
ne pa se ni
O kakšnem dovoljenju sanjaš, bog te nima rad? Nobenega dovoljenja niso imeli, ker ga v jugi pač niso rabili, a štekaš?

tole se je zgodilo:

Ministrstvo za notranje zadeve je 26. februarja 1992 na osnovi centralnega internega navodila[17] Ministrstva za notranje zadeve pod vodstvom ministra Igorja Bavčarja in državnega sekretarja Slavka Debelaka izvedlo izbris (»prečiščevanje evidenc«) iz Registra stalnih prebivalcev RS po uradni dolžnosti in ne da bi o tem obvestili prizadete osebe.[5] Izbrisani so izgubili ekonomske in socialne pravice, ki so bile vezane na status stalnega prebivalca.
Osebna izkaznica z naslovom je dovoljenje za bivanje na tem naslovu. (ne pa na drugem)
Če po tvoje niso nič imeli, kaj so pa potem brisali? nič?

Če bi jih država namesto izbrisa iz tistega registra samo prestaviti v register tujcev s stalnim prebivališčem v RS, bi bilo zakonito. Tako pa ni bilo, so ugotovila sodišča.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.982
5.073
113
To se je zgodilo nakako tako - človek je imel osebno izkaznico, izdano npr v Ljubljani, in ko je čez par mesecev prišel ničhudegasluteč na UE zaradi bilokakega opravka, je uradnica vzela iz predala luknjač in mu je osebno preluknjala. In jo ni bilo več.
E bejži, iz dolgega časa je preluknjala veljaven dokument, na katerem je prisalo imen in priimek, kraj bivanja in emšo. Mirsi te zgodbice pojdi predavat v najbižji vrtec tam do 3 letnikom, ker 5 letniki ti nebodo nasedli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Osebna izkaznica z naslovom je dovoljenje za bivanje na tem naslovu. (ne pa na drugem)
Če po tvoje niso nič imeli, kaj so pa potem brisali? nič?

Osebna je identifikacijski dokument pa čist nič drugega.
Če si državljan ne rabiš nobenega dovoljenja, tujec pa rabi dovoljenje za prebivanje.

Kdor tega nima je pa turist al pa ilegalec. Vsa zgodba se začne in konča prej. Recimo:

Maja leta 1991 je poslanka Metka Mencin predlagala amandma k 81. člena Zakona o tujcih. Predlog se je glasil:"...državljanom SFRJ, ki so državljani druge republike in ne vložijo zahteve za državljanstvo Republike Slovenije, imajo pa v Republiki Sloveniji na dan uveljavitve tega zakona prijavljeno stalno prebivališče ali so v njej zaposleni, izda dovoljenje za stalno prebivanje v Republiki Sloveniji." DEMOS-ova vlada je amandma podprla, vendar ga je DEMOS-ova parlamentarna večina zavrnila.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
E bejži, iz dolgega časa je preluknjala veljaven dokument, na katerem je prisalo imen in priimek, kraj bivanja in emšo. Mirsi te zgodbice pojdi predavat v najbižji vrtec tam do 3 letnikom, ker 5 letniki ti nebodo nasedli.
Ni ga preluknjala iz dolgočasja, ampak zato, ker je imela takšna navodila od njenih šefov. In to se je dejansko dogajalo.
Ali je bila osebna, na kateri je pisalo SFRJ, in datum veljavnosti, ki še ni potekel, veljaven dokument v RS, je pa stvar debate.

Jaz sem npr z sfrj pasportom še precej časa po osamosvojitvi lahko hodil po svetu in čez slovensko mejo. Zagotovo še po tistem datumu, ko se je zgodil izbris.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.982
5.073
113
Ni ga preluknjala iz dolgočasja, ampak zato, ker je imela takšna navodila od njenih šefov. In to se je dejansko dogajalo.
Glej nismo tukaj vrtec... Kolega je omenil, da se je to dogajalo nekomu ki je že 10.to koleno imel slovensko. Torej je luknjala vsepovprek, če so ji tako naročili šefi. Nehaj z temi pravljicami no.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.186
3.112
113
Mene so vse tiste govorice pripravile do tega, da sem tistega lepega dne odpravil na upravno enoto razčistit dvome. Tam mi je bilo razloženo, da je vse BP. Domov sem odšel pomirjen.
Zakaj so se do drugih vedli izključevalno pa ne vem.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.982
5.073
113
ni imel državljanstva, sej glih o tem govorimo
niti kot tujec dovoljenja za prebivanje

v bistvu ga formalno sploh ni blo tu

Uporabnik Zakon je napisal, da pozna slovence ki so po 10tem kolenu slovenci in so jih izbrisali. O tem je trenutno tekla debata (no vsaj v moji glavi). Za južnjake me boli bingl med nogami, ker nočem napisat z besedami kaj si mislim o njih.
In za tega iz 10tega kolena slovenca me res zanima kako je postal izbrisan.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.800
-313
113
Glej nismo tukaj vrtec... Kolega je omenil, da se je to dogajalo nekomu ki je že 10.to koleno imel slovensko. Torej je luknjala vsepovprek, če so ji tako naročili šefi. Nehaj z temi pravljicami no.
Slabo si prebral.
Kaj je imel slovensko? narodnost ali državljanstvo?
Nič mu nebi luknjali, če bi imel slovensko državljanstvo. Pa ga zagotovo ni imel. Mogoče se je samo rodil staršema na dopustu na hrvaškem, mogoče si ob rojstvu ževeli na jugu, mogoče je kdo od staršev neslovenec, mogoče so v rojstni list vpisali narodnost- jugoslovan.... več možnosti je, samo da bi luknjala dokumente slovenskemu državljanu - te možnosti pa ni.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.186
3.112
113
Slabo si prebral.
Kaj je imel slovensko? narodnost ali državljanstvo?
Nič mu nebi luknjali, če bi imel slovensko državljanstvo. Pa ga zagotovo ni imel. Mogoče se je samo rodil staršema na dopustu na hrvaškem, mogoče si ob rojstvu ževeli na jugu, mogoče je kdo od staršev neslovenec, mogoče so v rojstni list vpisali narodnost- jugoslovan.... več možnosti je, samo da bi luknjala dokumente slovenskemu državljanu - te možnosti pa ni.
Upravne enote so verjeno bile razpoložene nuditi pomoč v primeru dvoma.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
In kaj ima to veze, če kdo ni hotel slovenskega državljanstva ali kaj je misli? A ste užaljeni, ker je bil raje državljan druge države ali kaj? Bi pač po osamosvojitvi postal tujec s stalnim bivališčem v Sloveniji. Stalno bivališče je pa imel urejeno že od prej.

Po tvoje greš v ZDA, najameš stanovanje, se v njem prijaviš in voila, imaš dovoljenje za bivanje...

Poskusi in poročaj, ko te bodo deportirali...