Izbira usmeritve na Ekonomski fakulteti -2.stopnja

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Pozdravljeni,
z letošnjim letom se nameravam vpisati na podiplomski študij na EF. Glede na ogromno usmeritev, ki jih fakulteta omogoča se sedaj odločam med menedžmentom, ekonomiko in med. poslovanju. Zanima me težavnost posameznih usmeritev (naj bi bila najtežja ekonomika), zanimivost predmetov ter na splošno vtisi? Že vnaprej se zahvaljujem za vse informacije in pomoč pri izbiri prave usmeritve.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Naštej raje profesorje, predmetov in smeri itak noben ne pozna, ker smo sami stari tu.

Ene Mramorjeve finance so za 5 izpitov od kakega loleka.
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Management: Mojmir Mrak, Vlado Dimovski, Janez Prašnikar, Matej Lahovnik

Ekonomija: Sašo Polenc, Dušan Hvalica, Ivo Lavrač,

Mednarodno poslovanje: Več ali manj podobni kot pri manedžmentu, razen par predmetov, ki je drugačnih.

Predvsem me zanima ali iti v ekonomsko smer, kjer naj bi bilo dosti več matematike in me malo skrbi ali bi šlo to skozi, ali iti na poslovno smer, kjer je dosti manj matematike in je dosti večji poudarek na seminarskih nalogah... EF ima preprosto preveč (18) usmeritev...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Prašnikar je za slabo polovico Mramorja, ostali se mi zdi da so pa za hec. (en kult s tistim mednarodnim programom gradi).

Dimovski je bil eden najslabših prof. kar jih poznam. Sploh nevem kaj smo delal na njegovih urah.

Mrak in Frutek mi pa delujeta zanimiva, mogoče celo kaj zanimivega povesta na predavanjih.

Ostali so pa eni mlajši jih pa ne poznam.

Matematika, bi bila zanimiva če bi šel kake hardcore finance ali bančništvo študirat. Da, bi pa za kako teorijo z njo izgubljal čas je pa
uf-1.gif
npr. računanje elastičnosti povpraševanja, multivariantna analiza......
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Matematika, bi bila zanimiva če bi šel kake hardcore finance ali bančništvo študirat. Da, bi pa za kako teorijo z njo izgubljal čas je pa
uf-1.gif
npr. računanje elastičnosti povpraševanja, multivariantna analiza......

To kar omenjaš imajo vse smeri podiplomskega študija že zajeto kot golo osnovo. Predmeta pa sta Upravljalna ekonomika in Metode in tehnike raziskovalnega dela. Se fajn najebeš s temi rečmi pa s statistiko, vključujoč SPSS.
grims-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Nekaj sem moral napisat.... kaj vem kaj uni računajo, verjetno podobne neumnosti na potenco.
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Metode in tehnike raziskovalnega dela so samo pri menedžmentu. Med. poslovanje in ekonomika nimata tega predmeta...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
V glavnem, če misliš bolj na lahko skozi pridit se izogibaj: Mramorja, Prašnikarja, Tajnikarja, Statistike, .....

S tremi mramorji si lahko orenk 2 leti pokvariš. (domače vaje, težki izpiti,....). Kakšna špelca na turizmu pa 10 seminarskih naredi in je na istem
smile-1.gif


Drugače pa sploh ni panike
cheer.gif
Večini se potem pri diplomi ustavi, ker ne vejo kaj bi sploh delal.
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
@jtfc Lepo povedano.

se vse bolj nagibam kar k poslovni smeri (management ali mednarodno poslovanje), kjer je razmerje med težkimi in lahkimi bolj v ravnovesju in se cele dneve ravno ne učiš ekonomskih teorij...

Moram pa še vedno izbrati eno izmed poslovnih smeri, vse so podobne po predmetih:)
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Upravljalna ekonomika je itak must predmet, če želiš vsaj malo imeti pojma o delovanju ekonomije. To so gole osnove, če mene vprašaš.
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
A lahko samo nekaj vprašam? Zakaj sploh nekaj naprej študirati? Kot vidim ni neke potrebe, v smislu služba od mene zahteva ali pa da imaš ugledano službi, ki pa zahteva to in to, da te zaposli... Ker drugače ne bi bilo pardona, katero smer - tisto, ki se zahteva. Kako se vnovči to dodatno izobraževanje? Sam papir že in že stopnje kaj prinese? Ker potem mi je jasno da izbereš najlažje varianto, ne glede na uporabnost
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Določena prosta delovna mesta ne "šlivijo" kandidatov, ki imajo 1. stopnjo bolonjca. Vsaj druga stopnja ali stari dodiplomski študij.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
A lahko samo nekaj vprašam? Zakaj sploh nekaj naprej študirati? Kot vidim ni neke potrebe, v smislu služba od mene zahteva ali pa da imaš ugledano službi, ki pa zahteva to in to, da te zaposli... Ker drugače ne bi bilo pardona, katero smer - tisto, ki se zahteva. Kako se vnovči to dodatno izobraževanje? Sam papir že in že stopnje kaj prinese? Ker potem mi je jasno da izbereš najlažje varianto, ne glede na uporabnost

Jaz bi se prej vprašal zakaj pa ne, če te tematika zanima?
In odgovor je preprost. Zaradi sebe. Če si seveda želiš dobiti malo dodatne širine.
Če pa misliš, da si že tako pameten, kot da si pojedel pamet tega sveta potem pa... pač ne rabiš.
grin1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
A lahko samo nekaj vprašam? Zakaj sploh nekaj naprej študirati? Kot vidim ni neke potrebe, v smislu služba od mene zahteva ali pa da imaš ugledano službi, ki pa zahteva to in to, da te zaposli... Ker drugače ne bi bilo pardona, katero smer - tisto, ki se zahteva. Kako se vnovči to dodatno izobraževanje? Sam papir že in že stopnje kaj prinese? Ker potem mi je jasno da izbereš najlažje varianto, ne glede na uporabnost

Jaz bi se prej vprašal zakaj pa ne, če te tematika zanima?
In odgovor je preprost. Zaradi sebe. Če si seveda želiš dobiti malo dodatne širine.
Če pa misliš, da si že tako pameten, kot da si pojedel pamet tega sveta potem pa... pač ne rabiš.
grin1.gif

Ker je skoda casa, denarja in zivcev. Ce imas prevec denarja, casa verjetno nimas. Kakor ti je svetoval(a)... Ce potrebujes tocno dolocen papir imas zber ze izbrano sicer pa izberi najlazjo. Neke "sirine" tam zagotovo ne bos nasel.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Še vse, ki jih poznam in so šli na pospešen, enoletni študij druge stopnje (zahtevnejši), so v zelo dobrih službah.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
A lahko samo nekaj vprašam? Zakaj sploh nekaj naprej študirati? Kot vidim ni neke potrebe, v smislu služba od mene zahteva ali pa da imaš ugledano službi, ki pa zahteva to in to, da te zaposli... Ker drugače ne bi bilo pardona, katero smer - tisto, ki se zahteva. Kako se vnovči to dodatno izobraževanje? Sam papir že in že stopnje kaj prinese? Ker potem mi je jasno da izbereš najlažje varianto, ne glede na uporabnost

Jaz bi se prej vprašal zakaj pa ne, če te tematika zanima?
In odgovor je preprost. Zaradi sebe. Če si seveda želiš dobiti malo dodatne širine.
Če pa misliš, da si že tako pameten, kot da si pojedel pamet tega sveta potem pa... pač ne rabiš.
grin1.gif

Ker je skoda casa, denarja in zivcev. Ce imas prevec denarja, casa verjetno nimas. Kakor ti je svetoval(a)... Ce potrebujes tocno dolocen papir imas zber ze izbrano sicer pa izberi najlazjo. Neke "sirine" tam zagotovo ne bos nasel.

Če imaš denar pa verjetno nimaš časa? Od kod si to potegnil?
Dobiš, dobiš širino tudi. Če nisi dal tega čez ne moreš trditi, da je ne dobiš...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
A lahko samo nekaj vprašam? Zakaj sploh nekaj naprej študirati? Kot vidim ni neke potrebe, v smislu služba od mene zahteva ali pa da imaš ugledano službi, ki pa zahteva to in to, da te zaposli... Ker drugače ne bi bilo pardona, katero smer - tisto, ki se zahteva. Kako se vnovči to dodatno izobraževanje? Sam papir že in že stopnje kaj prinese? Ker potem mi je jasno da izbereš najlažje varianto, ne glede na uporabnost

Jaz bi se prej vprašal zakaj pa ne, če te tematika zanima?
In odgovor je preprost. Zaradi sebe. Če si seveda želiš dobiti malo dodatne širine.
Če pa misliš, da si že tako pameten, kot da si pojedel pamet tega sveta potem pa... pač ne rabiš.
grin1.gif

Ker je skoda casa, denarja in zivcev. Ce imas prevec denarja, casa verjetno nimas. Kakor ti je svetoval(a)... Ce potrebujes tocno dolocen papir imas zber ze izbrano sicer pa izberi najlazjo. Neke "sirine" tam zagotovo ne bos nasel.

Če imaš denar pa verjetno nimaš časa? Od kod si to potegnil?
Dobiš, dobiš širino tudi. Če nisi dal tega čez ne moreš trditi, da je ne dobiš...

Da... Obicajno zelo uspesni&bogati nimajo mesec in leta viska. "Sirino" bos dobil v praksi (in izkusnjah) in v 99% primerih steja samo to. Papricke pa v JU. Ce te bo kdo kak headhunter opazil bo zaradi tvojega dela in zaradi tvoje "akademske" sirine.
priden.gif


Sicer pa ce imas visek casa in denarja je tudi vrtickarstvo dober nacin zabijanja casa. Pa tudi nekaj "sirine" dobis.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
A lahko samo nekaj vprašam? Zakaj sploh nekaj naprej študirati? Kot vidim ni neke potrebe, v smislu služba od mene zahteva ali pa da imaš ugledano službi, ki pa zahteva to in to, da te zaposli... Ker drugače ne bi bilo pardona, katero smer - tisto, ki se zahteva. Kako se vnovči to dodatno izobraževanje? Sam papir že in že stopnje kaj prinese? Ker potem mi je jasno da izbereš najlažje varianto, ne glede na uporabnost

Jaz bi se prej vprašal zakaj pa ne, če te tematika zanima?
In odgovor je preprost. Zaradi sebe. Če si seveda želiš dobiti malo dodatne širine.
Če pa misliš, da si že tako pameten, kot da si pojedel pamet tega sveta potem pa... pač ne rabiš.
grin1.gif

Ker je skoda casa, denarja in zivcev. Ce imas prevec denarja, casa verjetno nimas. Kakor ti je svetoval(a)... Ce potrebujes tocno dolocen papir imas zber ze izbrano sicer pa izberi najlazjo. Neke "sirine" tam zagotovo ne bos nasel.

Če imaš denar pa verjetno nimaš časa? Od kod si to potegnil?
Dobiš, dobiš širino tudi. Če nisi dal tega čez ne moreš trditi, da je ne dobiš...

Da... Obicajno zelo uspesni&bogati nimajo mesec in leta viska. "Sirino" bos dobil v praksi (in izkusnjah) in v 99% primerih steja samo to. Papricke pa v JU. Ce te bo kdo kak headhunter opazil bo zaradi tvojega dela in zaradi tvoje "akademske" sirine.
priden.gif


Sicer pa ce imas visek casa in denarja je tudi vrtickarstvo dober nacin zabijanja casa. Pa tudi nekaj "sirine" dobis.

Daj nehaj bluzit. Ja naziv ni najpomembnejše na svetu, ampak ogromno vrat ti lahko zaradi tega ostane zaprtih, pa naj bo to "prav" ali ne. Da ne omenjam, da se lahko v življenju zgodi 100.000 stvari, po katerih ti je lahko krepko žal, da nisi stvari speljal do konca.

Primer znanca - pred končanjem druge stopnje je dobil najprej zelo dober izhodiščni šiht pri nas, potem pa znotraj firme še bistveno boljše napredovanje v tujino. Pa je vseeno končal drugo stopnjo, čeprav firma tega od njega ne zahteva, in bi z lahkoto v njej ostal do partnerstva.