Podpilomski študij - mag.

p106

Pripravnik
9. apr 2008
36
0
6
Pozdravljeni,

pred meseci sem zaključil dodiplomski študij v Kranju, FOV, organizacija in management, 3 letna.

Z novim šolskim letom se nameravam vpisati na podiplomski študij, vendar se še nisem točno odločil na katero fakulteto, vsekakor pa bo nekaj podobnega kot je bilo do sedaj. Zaenkrat se najbolj nagibam k slednjim: Fakulteta za management Koper.

Možne so tudi druge opcije. Ima kdo kakšne podatke kako potekajo konkretne podatke o zgoraj omenjenih programih, urnik predavanj, znanje, ki ga osvojiš, zahtevnost in podobno. Kot že rečeno, lahko tudi kateri drugi program na kateri drugi fakulteti, vendar naj bo v teh vodah.

Za prijaznost in vaša mnenja se vam že v naprej zahvaljujem!

LP,
p106
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
...kako strojno, elektro, v glvanem inž. smer.....boš največ odnesu.....pa še lepo se sliši.....
če pa rabiš samo papir...greš direkt na gea....sploh ne vem kaj razmišljaš :p
 

p106

Pripravnik
9. apr 2008
36
0
6
Hvala za odgovor.

Elektro in podobno ne pride v upoštev, ampak vseeno hvala za mnenje. Kar se papirja in Gea College-a tiče se v večini strinjam, tudi cena je najverjetneje za to malo višja, kot drugod.

Ima mogoče še kdo kakšne koristne informacije?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ne vem, mogoče se bo slišalo zelo neumno in omejeno ampak prvo so moraš sam razjasniti zakaj iti naprej na mag.študij.
Sam namreč opažam, da z mag. še težje ljudje dobijo delo, ker potrebe vsaj v gospodarstvu po njem načeloma ni. Nekaj drugega je javna uprava, tam pa je problem priti "poleg" razen če nimaš zvez.

Kot rečeno, prvo razjasniti zakaj magisterij in potem izbrati. GEA COL... he he ... če rabiš samo papir bo OK, drugače ne vem, če je to dobra izbira.
 

p106

Pripravnik
9. apr 2008
36
0
6
Ne gre za kratkoročno investicijo. Sem še mlad, z redno zaposlitvijo, vendar gledam na celotno zadevo dolgoročno.
Tenutno še imam voljo do učenja, čas mi to tudi dopušča, kaj bo pa čez 30 let pa ne vem. Trenutna izobrazba mi sicer zadostuje v vseh merilih, vendar vprašanje kako bo čez čas.

Zakaj taki odzivi glede Gea-e? Je to tak poden od šole?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
GEA slovi po tem, da več ali manj šolo kupiš in to vedo tudi podjetja. Izpiti so bolj kot ne neresni. Imam kolega, ki hodi tja in sprva nisem verjel ko mi je razlagal kako vsa stvar poteka, potem pa vidiš, da cena šole ni "zastonj". Ampak kot rečeno, če imaš kakšne veze v javni upravi in podobno in rabiš samo papir, ni problema.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Poznam enega, ki je bil v srednji poden od podna in seveda se je vpisal na GEA, medtem ko so drugi sošolci šli na druge fakse pod okriljem univerz. Ko so mi rekli, da je naredil vse izpite oni pa komaj enih par se je dobro vedelo koliko je ura.
 

p106

Pripravnik
9. apr 2008
36
0
6
OK, hvala obema kar se tiče tega.

Ima kdo mogoče kakšne informacije glede študija na Visoki šola za upravljanje in poslovanje v Novem mestu ali na Fakulteti za management v Kopru?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Lahko ti povem, da so v Kopru zelo trdi, kar se tiče predavanj. Bil sem namreč na njihovem informativnem dnevu in potem sem jih kar konkretno zaslišal. Namreč mene pri vseh teh študijih moti to, da se tisti prfoksi tam ne zavedajo, da magisterij ne bodo delali samo tisti, ki so diplomirali in nimajo službe, pač pa tudi takšni, ki hodimo v službo in preprosto ne moremo biti vedno na predavanjih, še posebej če imamo takšno delo, da veliko stvari sloni na nas. Odgovor je bil, da določeni profesorji OBVEZNO zahtevajo prisotnost na predavanjih, drugače ni izpita !?! Direktno sem jim povedal, da se take stvari lahko igrajo, še bi jim to plačala država, če pa bom študij financiral čisto sam, pa pričakujem malo bolj realen pogled na te zadeve. Kot ponavadi so začeli bluziti, da lahko dam sicer ugovor proti temu profesorju in grem delat izpit drugam, ampak saj vsi vemo kako je to.

Skratka mene moti takšen odnos prfoksov do ljudi, ki hodimo v službo. Njemu seveda ni problem to, ker sedi cel cajt in uči neke stare stvari iz knjige.

Jaz sem se potem odločil, da bom denar za magisterij vrgel raje v mojo največjo ljubezen letenje. Saj nikoli ne vem, kaj se bo zgodilo jutri, drugo leto itd. Nekateri me razumejo, ker vedo kako je to, drugi pravijo da sem [censored], ker mi to pomeni več kot magisterij. Če bo treba, lahko še vedno grem delat magisterij, čeprav ...

Imam pa znanko, ki hodi na mag EPF Ljubljana in hodi v službo. Pravi, da bo znorela ravno zaradi odnosa prfoksov do ljudi, ki hodijo v službo.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
težko je po službi tečt domov, na hitro nekaj vržt v usta...potem pa letet na predavanja, ki trajajo do večera....
potem pa še trezno razmišljat in sodelovat......prof mislijo, da imaš samo njih za gledat in poslušat....
potem pa se sredi predavanja primeš in greš na kavo in čik....pa ostane prizadet....
so pravi mali bogeci.....
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Točno to ... jaz še vedno trdim, da lepše službe kot prefesor ni, ker si mali bog. Predavaš stare teme, o novostih nimaš vsaj po večini pojma. Včasih je veljalo pravilo ... kdor ni dober za gospodarstvo gre predavat na faks staro teorijo. Pa še res je tako, v 75% zagotovo.
 

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Citat:
Uporabnik p106 pravi:
OK, hvala obema kar se tiče tega.

Ima kdo mogoče kakšne informacije glede študija na Visoki šola za upravljanje in poslovanje v Novem mestu ali na Fakulteti za management v Kopru?

Tej "visoki šoli" za upravljanje v Nm, se neuradno reče tudi "Blažičeva šola" in je več ali manj isto s*** kot GEA. Podjetja v Nm in okolici, se teh diplomantov bolj kot ne izogibajo, ker je tega "kadra" že preveč. Če rabiš samo papir, potem kar. Vodilo pri tej šoli je kvantiteta in ne kvaliteta. Nasploh tudi država zadnje čase podpira tako stanje v Slo.
LP
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.717
113
kod Džej-Zija
Jah, takih šol je v Sloveniji res ko toče. Tale novomeška je še nižje kot GEA. Pa dodajmo še Jambrekovo podiplomsko sociologijo (al kaj že ima) in Ruplovo diplomatsko akademijo. Vse to je isti k***c, s poudarkom na k***c.
wink-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Se tudi jaz pridružujem temu mnenju. Gea in podobne kvazi fakultete ti nič ne koristijo, ker jih noben ne šmirgla.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.717
113
kod Džej-Zija
Popravek: skoraj nobeden jih ne šmirgla. Ker javna uprava jih. Tam zadostuje, da imaš končano neko stopnjo izobrazbe, velikokrat pa ni pomembno, kje je bila ta izobrazba pridobljena. Zato pa imamo kup nesposobnih državnih uradnikov.

Pa še to: zanimivo je, da te družboslovne fakultete rastejo kot gobe po dežju. Koliko je svet za visoko šolstvo, ki te programe potrjuje, res neodvisna inštitucija?
hysterical-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Tudi mene je po malem groza, kaj bo z vsemi hordami bolonjskih magistrov (čeprav naj ne bi imeli nič višje stopnje izobrazbe od mene) čez deset let na trgu dela... Mogoče ne bi bilo napačno, da grem, preden bodo ukinili program, narediti znanstveni magisterij in bo potem tudi pred bolonjci mir
smile-1.gif


Ker sem tudi sam FOVovec, bi bil moj nasvet, da ostani na FOV. Saj veš - prve ne pozabiš nikoli, pa to
grin1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
jaz vem da tistega na tehnični smeri ni ničesar strah....tudi če pridejo ven vsi dr ''megla & co'' po ne vem kakšnem sistemu itd.....on bo z vss bogec med njimi...:D
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Odvisno, kje bo takrat zaposlen
zmaga.gif


Pa ni samo v državni upravi tako, tudi vse večje firme s koreninami v socializmu so take... Poznam informatika, ki so ga mulci po dvajsetih letih dela zjebali le in samo z diplomami - nekega dne so mu spremenili administratorska gesla in rekli, da lahko hodi na šiht srfat...
uf-1.gif