Podpilomski študij - mag.

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Bolonjska deklaracija je po mojem mnenju svinjarija. Čez 5 let več ne bo nobeden ločil med magistrom spredaj/zadaj, unijem starim/novim. Morda je celo preveč optimistično reči 5 let? Ljudje že danes ne ločijo teh zadev. Na slabšem bo jasno stara garda, ki ji bom kokurenca prepotentna "magistrska" mladina. Kar želodec mi obrne, ko se v gostilni ob sosednji mizi "smrklja" pogovarja, da bo naredila turistično visoko potem pa bo delala magisterij iz prava (za želodčne težave ni kriva preobčutljivost na kavo).

Edino upanje za nas "partizane" je, da se zvlečemo do doktorata. To je edini nazivi, ki bo (po mojem mnenju) ostal primerljiv pred in po uvedbi deklaracije. Zatorej dragi tovariši in tovarišice, izkoristite nepovratna sredstva iz EU-ja, spravite se "odštudirat" še tista 4 leta in boste "penzion" v miru dočakali!

Ta štiri leta pa le pridno tolčite po Rupurutu, ko vam bodo na ušesa prihajala razna tolmačenja nove deklaracije...

Naj žive učitelji (še vsaj ta 4 leta, da si stara garda uredi papirje)!

Copy/paste iz sorodne teme: Stopnje izobrazbe
 
Nazadnje urejeno:

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Kar se Gea C. tiče. Sam sem diplomant FOV. Naknadno sem se vpisal na Geo. Razlika med predavanji je več kot očitna. Na FOV drkarija profesorji, ki se prepucavajo, kdo bo bolj strokovno vse razložil in napisal, na GEI priznani podjetniki, ki s pomočjo predavateljev praktično razlagajo primere in je snov tako bistveno bolj razumljiva. Sicer si pa sami preverite zasedbo predavateljev na FOV pa na GEI. Izpiti. Na FOV smo razen Vuka preplonkal vse kar se je in kar se kao ni dal. Na GEI malo težje, ker je manjša skupina, ponavadi esejska in računska vprašanja (odvisno od snovi). Teža je stvar posameznika. Diplomska. Na FOV te noben ne jebe, konzultacije, če je mentor sploh pripravljen se kdaj individualno dobit in predebatirat, na GEI čist druga pesem. Svetujejo, pomagajo, ni da ni. Pa četudi si izbereš za mentorja samega Gantarja, ki je mnogo bolj zaposlen kot nek Vuk iz FOV.
Glede na to, da sem izkusil obe vrsti šolanja, ne bi dal roke v ogenj ( beri niti dlake), da na GEI kupiš papir. Je pa smešno, ko se z diplomantom EF dobiš, pa se na vsa usta hvali koliko ve in zna, na koncu pa usrane bilance stanja ne zna razložit, kaj šele denarnih tokov. Kolk je faks težak, je odvisno od posameznika. Čez nobenga ne prideš brez učenja. Zase vem, da v stotih letih ne bi naredil strojne, elektro in podobnih tehničnih smeri.
BTW, mi je pa žal, glede na to, da veš, da se tam samo z denarjem pokažeš, da mi te opcije že prej nisi predstavil. Bi jo z veseljem pograbil in si s tem prišparal kar nekaj noči, weekendov in ostalih dni, katerih sem posvetil učenju.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Jaz nič ne obsojam tega, če si se ti odločil za GEA. Konec koncev bo znanje tisto, ki naj bi človeka pripeljalo do boljše službe. Se pa strinjam, da je od človeka odvisno kaj in kako bo. Ti si takšen, da boš od GEA potegnil veliko, ker te stvari zanimajo, tam imajo ljudi, ki so alfa in omega v svojem biznisu in boš od njih nekaj imel, drugi pa gredo na GEO zato, da dobijo papir.

Sem pa takoj v tej temi povedal, da sam nimam z njimi izkušenj, pač pa moj kolega.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Sej te nihče ne napada:)
Samo pravim, da lahko iz prve roke povem razliko v kvaliteti predavanja in pridobljenega znanja. Dejansko na Gei predavajo sami profiji, ki so v življenju že nekaj ustvarili in konkretnega naredili. Naprimer Bunc, ki predava marketing je bil nominiranec za Nobelovo nagrado. Tata mata v stroki. Bergant raztura bilance in izkaze, skratka velik praktik in ne samo teoretik. Jelovac, Dubrovski, Gantar, Naraločnik, .. Ljudje, ki so s poslom uspeli in ki nekaj veljajo v Slo. in svetovnem gospodarstvu. Itak da ne razkrijejo vseh trikov in ukan poslovanja, te pa oborožijo s planom pasti, s katerimi se kot podjetnik ali podjetje znaš bolje spopasti. Na FOV dobiš knjigo, neko medlo razlago and that's it.
Jst sm se za Geo odločil ravno zaradi renomeja, da nekaj velja in ne obratno. Ravno nasprotno sem pa slišal takrat o celjski in novomeški fakulteti. Itak velja pravilo, da vsak svojga konja hvali. Iz prve roke lahko samo povem, kakšna je razlika med FOV, ki naj bi bila kao resna fakulteta in Geo. Pri slednji sem dobil morje več informacij in praktičnega znanja + da so predavanja svetlobno leto glede podajanja snovi, pred FOV. Še enkrat pa ponavljam, da je do tega papirja na GEI kar težko priti, če se nič ne zavzameš in ne udejstvuješ pri predavanjih. Isto so pomembne frekvence, kvaliteta in obseg izdelave seminarskih nalog ( ki so neke vrste kolokvijev in so predpogoj za pristop k izpitu) in še n ostalih faktorjev. Prednost je le v tem, da imam sam že več kot 10 let delovnih izkušenj, da so mi stvari jasne že iz prakse in je zato snov pri določenih predmetih na nek način lažja. Je pa dejstvo da brez nič, ni nič. Si pa še kako zaposlen od predavanja do predavanja in morš fajn migat z raznimi nalogami. Pa še en faktor je. Cena. Visoka cena šolnine ni ravno vzvod za zabušavanje, temveč nasprotno. Še kako se trudiš, da ti denar ne gre v nič.