Stopnje izobrazbe

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.387
9.826
113
kod Džej-Zija
Kar si napisal, je sicer res, vendar se bolonjcem ostane enaka stopnja izobrazbe po pridobljenem nazivu strokovnega magistra kot je bil univ. dipl. po starem programu.

Poanta je, da je uvedba bolonje totalen mimosun, ker so študenti kvečjemu manj konkurenčni kot prej zaradi podaljšanega študija za eno leto.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ja samo, če končaš samo tri leta si en jebeštrga...Še vedno ne veljaš toliko kot nekdo s 4letno staro.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Ja samo, če končaš samo tri leta si en jebeštrga...Še vedno ne veljaš toliko kot nekdo s 4letno staro.

Odvisno s katerega vidika gledaš na človeka. Sam dam na stopnje zelo malo in me degradacija bolognese ne gane preveč.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Bolonjska deklaracija je po mojem mnenju svinjarija. Čez 5 let več ne bo nobeden ločil med magistrom spredaj/zadaj, unijem starim/novim. Morda je celo preveč optimistično reči 5 let? Ljudje že danes ne ločijo teh zadev. Na slabšem bo jasno stara garda, ki ji bom kokurenca prepotentna "magistrska" mladina. Kar želodec mi obrne, ko se v gostilni ob sosednji mizi "smrklja" pogovarja, da bo naredila turistično visoko potem pa bo delala magisterij iz prava (za želodčne težave ni kriva preobčutljivost na kavo).

Edino upanje za nas "partizane" je, da se zvlečemo do doktorata. To je edini nazivi, ki bo (po mojem mnenju) ostal primerljiv pred in po uvedbi deklaracije. Zatorej dragi tovariši in tovarišice, izkoristite nepovratna sredstva iz EU-ja, spravite se "odštudirat" še tista 4 leta in boste "penzion" v miru dočakali!

Ta štiri leta pa le pridno tolčite po Rupurutu, ko vam bodo na ušesa prihajala razna tolmačenja nove deklaracije...
wink-1.gif


Naj žive učitelji (še vsaj ta 4 leta, da si stara garda uredi papirje)!
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Citat:
Kar želodec mi obrne, ko se v gostilni ob sosednji mizi "smrklja" pogovarja, da bo naredila turistično visoko potem pa bo delala magisterij iz prava (za želodčne težave ni kriva preobčutljivost na kavo).

Verjemi, da nisi edini, ki si že slišal take bedarije
cheer.gif
Takih bebcev, ki jih samo pogledaš pa vidiš, kakšno moč ima Darwin je vseveč.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Ta bolonjska ne prinaša bistvenih sprememb.Prej so bili 4 letniki plus absolventski staž, zdaj pa pač 3 letniki plus 2 letnika.4+1 so spremenili v 3+2.

Itak bo moral bolonjec narediti +2, da bo imel isto stopnjo, kot stari uni.

Ah, dvomim, da bodo novodobni "magistri" kar tako nadvladali stare unije.Garda, ki ima škarje in platno, je študirala po starem in dobro ve, kaj jer stari uni in stari magisterij, ter kaj je novi "magisterij".Novopečeni magisterčki se ne bodo imeli kaj dost petelinit.
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ja to sem jaz tud že slišal, da delajo npr. FDV pol majo pa v načrtu vpisat magisterij npr. na ekonomiji. A pol si magister ekonomije al kako gre to? Glede na to, da je FDV en najlažjih faksov, poceni prideš do nazive magister iz drugih ved, ki imajo dosti težje študije.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Ja to sem jaz tud že slišal, da delajo npr. FDV pol majo pa v načrtu vpisat magisterij npr. na ekonomiji. A pol si magister ekonomije al kako gre to? Glede na to, da je FDV en najlažjih faksov, poceni prideš do nazive magister iz drugih ved, ki imajo dosti težje študije.

Si ja kao..

Ampak, če nekdo hoče imeti dipl.ekonomista, ti pa poveš, da si dodiplomski študij študiral primerjalno književnost na FDV...bodo rekli..hvala lepa, ne iščemo FDV-jevca, ampak dipl.ekonomista.

Na pravu pa sploh ni bližnjic.Eni so šli dodiplomsko nek tretji faks, potem pa magisterij (znanstveni) na pravni..Ampak s to izobrazbo v pravosodju nimaš kaj praskat, ne moreš postati odvetnik, sodnik, tožilec, ne moreš na pravosodni izpit..
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Ne vem, od kod navdušenost nad magisteriji. A še niste slišali, da so magistri in ostali visokoteoretični podkovanci pri nas najteže zaposljivi? Če ciljate na tujino, je druga zgodba. V Sloveniji še vedno vlada miselnost, da nekje obstaja neko hudo delovno mesto za nekoga, ki v življenju ni videl delovnih izkušenj in ostalih socialnokoristnih dejavnosti, glavno, da ima papirček, s katerim maha. Takih bizgecev je pa iz dneva v dan več. Ne vem no, call me stupid, ampak da vedno več folka rine na magisterij, tudi ni normalno. Nekoč so to bili izbranci, danes pa je to lahko vsak, ki pokaže malo zainteresiranosti in keš.
BTW, kavboj, tvoj podpis me še vedno moti! coffe ----- coffeE
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
sej je že v imenu razika

stari pravi magisterij je:
mag.sci. Peter Petrovič

novodobni "magisterij" pa bo:
Peter Petrovič, mag.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
ksz.

Če ciljaš na prodajo na tržnici, ne zgubljaj časa z magisterijem.

To je to.

Logično bo pa vedno več delovnih mest na tržnici, kot pa npr. v upravi kake banke.
http://www.unicreditbank.si/galerija.asp?id_menu=-1&id_skupine=6

Je pa treba vedeti, da čez 5 let ne bo več praktično nobenega diplomanta, ampak bodo vsi magistri.
Potem pač vzameš magistra. Sicer imam pa osebno veliko raje "tabulo raso" kot pa staro trmo, ki ima lahko zaradi mene 15+ let delovnih izkušenj, ampak se moraš z njim dneve pogajat, da končno dvigne rit in naredi nekaj tako kot ni navajen.

PS: Namesto, da nekateri nergate nad "ljudmi, ki mahajo s pildki", raje dvignite riti in si ta pildek priskrbite tudi sami. Potem boste lahko mahali tako s pildkom kot z izkušnjami. Kar je pa smrtna kombinacija.

Kaj torej čakate?
evil.gif


Edit:

Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Ja to sem jaz tud že slišal, da delajo npr. FDV pol majo pa v načrtu vpisat magisterij npr. na ekonomiji. A pol si magister ekonomije al kako gre to? Glede na to, da je FDV en najlažjih faksov, poceni prideš do nazive magister iz drugih ved, ki imajo dosti težje študije.

Si to, kar si študiral na dodiplomskem študiju.

Ni brez razloga, da se vedno navaja tvoja osnovna diploma, "sorta" magisterija pa redko kje.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
s temi znanstvenimi magisteriji in primerjava z bolonjskimi magisteriji mi gre prav na bruhanje ko ene peteline berem.

Povejte še zraven koliko in kakšne izpite ste imeli na znanstvenem v 2 letih?da o raznih MBA projektih ne govorim

Tako da repenčite se lahko med sabo in nevednimi..tisti ki smo pa dali kaj skozi in znamo uporabljati možgane pa vemo kako je realno na stvari

prav tako je nesmislena priemerjava bol.mag in uni - lepo se sicer sliši oboje 7 stopnja, bo pa trg pokazal razlčlenitev v parih letih ko se bolonjec malo vpelje

vsem vam ta bolonec smrdi - ste bili kaj okoli?ali samo ljubljana? potem bi videli da je to v večini evropskih držav; idite v nemčijo študirat na izmenjavo pa pridite nazaj in potem primerjajte lahkotnost naše bolonje

p.s. sicer pa si poglejte statistiko brezposelnosti - kar dosti doktorjev z. je gor, ne samo magistrov
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
ksz.

Če ciljaš na prodajo na tržnici, ne zgubljaj časa z magisterijem.

To je to.

Logično bo pa vedno več delovnih mest na tržnici, kot pa npr. v upravi kake banke.
http://www.unicreditbank.si/galerija.asp?id_menu=-1&id_skupine=6

Je pa treba vedeti, da čez 5 let ne bo več praktično nobenega diplomanta, ampak bodo vsi magistri.
Potem pač vzameš magistra. Sicer imam pa osebno veliko raje "tabulo raso" kot pa staro trmo, ki ima lahko zaradi mene 15+ let delovnih izkušenj, ampak se moraš z njim dneve pogajat, da končno dvigne rit in naredi nekaj tako kot ni navajen.

PS: Namesto, da nekateri nergate nad "ljudmi, ki mahajo s pildki", raje dvignite riti in si ta pildek priskrbite tudi sami. Potem boste lahko mahali tako s pildkom kot z izkušnjami. Kar je pa smrtna kombinacija.

Kaj torej čakate?
evil.gif


Edit:

Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Ja to sem jaz tud že slišal, da delajo npr. FDV pol majo pa v načrtu vpisat magisterij npr. na ekonomiji. A pol si magister ekonomije al kako gre to? Glede na to, da je FDV en najlažjih faksov, poceni prideš do nazive magister iz drugih ved, ki imajo dosti težje študije.

Si to, kar si študiral na dodiplomskem študiju.

Ni brez razloga, da se vedno navaja tvoja osnovna diploma, "sorta" magisterija pa redko kje.

Lepo beseduješ, a zelo naivno.

Čez 5 let ne bo več diplomirancev? Pha, generacija, ki drži v rokah škarje in platno v Sloveniji, je stara okoli 50-55 let in je seveda študirala po starem.Tako kot vsi, ki so doštudirali in čakajo za njimi.Prvi novopečeni bolonjski magistri bodo šele prišli na trg dela.Morajo se šele uveljaviti.

Določeni faksu, recimo obe pravni (LJ in MB) pa sploh še niso šli na bolonjski sistem.Pravna MB naj bi baje šla s študijskim letom 2009/2010, za ljubljansko pa se še ne ve, če bo sploh šla.

Torej ta bolonjska reforma ni nekaj tako krasnega, kot si eni tu naivno predstavljate.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Očitno bereš samo tisto, kar ti ustreza.

Žal mi je, ampak bolonjski špageti so dejstvo, napisano v slovenski zakonodaji.
Pa če imaš ti (ali pa tvoja ljuba LJ PF) italijansko hrano rad ali ne.



Če imaš na jedilniku:
- bolonjske špagete,
- bolonjske špagete,
- bolonjske špagete,
- bolonjske špagete,
- bolonjske špagete,
.....
- bolonjske špagete in

Ugani!

- bolonjske špagete.



Kaj boš naročil?



Upam, da je sedaj bolj jasno sporočilo mojega teksta.


Pa še tretjič:
Ne maram "jaz vse vem, ker sem na svetu že od Marije Terezije" pametnjakovičev na delovnem mestu.
Očitno nas je takih kar precej (Glej fantastično "zaposljivost" ljudi, starejših od 40 let!)
Zato mi je nekak vseeno, kako se imenuje njihova diploma, pridobljena še v "Bog ji daj večni mir in večna luč naj ji sveti" Jugoslaviji.


Moje tekst je bil napisan v opozorilo vsem vam sanjačem (no, naivnežem, če ti je ljubše), kako so vaše diplome in znanje večne, na katerih sanjate, da boste lahko ležali samo z izkušnjami!
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Tebi se dejansko meša.Sem kje trdil, da vse vem?

Kdo je bolj naiven, jaz ali ti, pa mislim, da je jasno.Jaz sam opozarjam, da fosili, ki so študirali v Jugoslaviji, nimajo pol kurtza pojma, kaj je to neka bolonjska diploma.Špageti bolonjeze.

Ti pa užaljeno praviš,da ti je malo mar za fosile in njihove prastare diplome.Ok, ampak, kdo drži škarje in platno v tej državi, fosili, ali takšni, kot si ti?

Malo trezne presoje prosim..
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj, res.

Mogoče pa ti veš, kdo drži škarje in platno - fosili ali JAZ?

Saj boš najbrž najbrž znal prepričljivo in TREZNO utemeljiti?

Za druge.

Pa tudi zate.

Vsaj, če se imaš kaj rad.

(Kakšna je tvoja karierna "strategija", pa mene pol "kurtza" briga. Izhodiščni post ni bil napisan tebi, očitno si se pa v njemu "kot ata na mami" odlično našel).
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Nič se nisem našel, samo komentiram tvoje sanjarjenje.

Ne bi smel?

Sej lahko flower power generacija sanjarite, kako boste zamahnili s čarovno palčko, pregnali fosile s prastarimi jugoslovanskimi diplomami in jim dali hudiča s svojimi bolonjskimi magisteriji. He he, tudi sam sem bil tak sanjač, potem sem pa videl od blizu, kako v Sloveniji stvari resnično zgledajo.

Ampak sanjaš pa lahko.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Še prevod za telebane:
- nikjer ni napisano, da mislim, da TI vse veš,
- nikjer ni napisane niti ene besede o primerjavi kvalitete bolonjskih špagetov z ostalimi jedmi.

Ker imate nekateri očitne težave z razumevanjem pisnega teksta...

Drugače pa je meni osebno vseeno - moj UNI program ne obstaja že vsaj 10 let (Očitno potem ne more biti špagetarski, kaj ne?). Torej celo nekaj malega vem o tem, kako dolgo se ga folk spominja. In seveda kot vsi partizani tudi sama mislim, kako odličen je nekoč bil. Mi je pa že dolgo vseeno, kaj o tem mislijo drugi in se zato že dolgo ne ukvarjam več s tem, da bi jih poučevala o razlikah z novimi programi (mame so itak vedno ponosne, čim je na pildku naštempljan kakšen UNI znakec - pa je popolnoma vseeno, kako brezalkoholno zanič ta UNI je.)