Iščem dodatno delo / dodatni zaslužek

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Potrebuej kdo kakšnega fizikalca popoldne:)?

Imam znanca - fizikalca, dela po tarifi (ni vam treba verjet, je pa res!) škatlica cigaret (protivrednost) za dve uri dela.

In ne, telefona vam ne posredujem, ker bi mu kdo mogoče ponudil tarifo ena škalica cigaret za ENO uro dela... In bi se potem jaz lahko obrisal pod nosom.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ce te demenca ne zje.be in ce bis kaj zanimivega slisal ti se mi kako kosilo placamo

Ovaduhe so včasih obešali na veje dreves. In taki časi bodo spet prišli. Zagotovo!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Pospravljanje, likanje, urejanje doma se vedno išče. Sem pa opazil da so malo ponorele cene......

Se je treba malo znajti, malo pogledati naokrog.
Imam tel. frizerja, ki te pride ostrič domov. Cena: 7 evrov, tako za moškega, kot tudi za žensko.

Imel sem teto, ki je popravljala oblačila. Cena: 8 evrov na uro. V eni uri se da kar veliko popraviti...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik darjan pravi:


Še vedno pa seveda obstajajo razne tuje firme, ki outsourcajo delo, in dobiš plačilo na recimo paypal, ipd, tja pa naša davčna (še) nima vpogleda in lahko na tak način dobiš izplačilo.

Kakšen link do teh firm?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Za programerje je recimo upwork.com/freelancer. Ampak če boš zaslužil 2500$, bo paypal javil davčni, tako da...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.345
6.535
113
Tudi če uporabljaš prepaid viso/MC, na katero si lahko iz PP nakažeš, saj uporabiš "fake" podatke pač?

odesk.com je še en tak portal.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ce te demenca ne zje.be in ce bis kaj zanimivega slisal ti se mi kako kosilo placamo

Ovaduhe so včasih obešali na veje dreves. In taki časi bodo spet prišli. Zagotovo!
No risk no fun.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
fizikalec ki bo delal za 1,75€/uro (pa da ni v rednem delovnem razmerju seveda) je praktočno nemogoče. ali pa ima 2 levi roki. štor. oziroma ima kar fiks tarifo na dan 20€ pa "dela" tam 12 ur seveda teoretično dela. praktično pa 3/4 časa gleda v luft. v gradbeništvu ne dobiš nobenega za pod 4-5€/uro pod pogojem da se zna obrnt, delat.... lenuhov je pa dosti...

drugače pa johannes pojdi malo po salonih pa se pogovori z deklicami in nam reportiraj. ali pa poglej v kakšne oglasnike in jih poišči še za kaj več... pogovarjaš se še vedno lahko a ne?

se pa zmer kakšen človek išče;)
 

Emma

Zelenc'
18. apr 2015
20
0
1
Ljubljana
Hvala vsem za to, da se je tema razširila heheh
smile-1.gif


Dejstvo je tudi to, da sicer delam v taki službi (JU) da imam nekaj v pogodbi pač omenjeno, da se kao ne sme opravljat dela, ki bi metalo slabo luč na to zaposlitev.
Nekega kroga znancev, ki bi jim prav prišlo čiščenje stanovanja ali karkoli takega, nimam - če pa dam oglas na splet, se mi pa lahko kakšna inšpekcija uturi in evo ti ga, na.
Zdaj se sicer nekaj dogovarjam z eno vrtnarijo in prodajo decembra na štantu, vendar je spet problem ker rabijo od 8h pa do 18h nekoga, jaz pa ne mislim jemat dopusta 14 dni (od bogih 21) - sem jim pa rekla, da pridem z veseljem pometat, pospravljat, nakladat zadeve za na teren itd, pa so rekli da mi sporočijo (kar je za moje pojme lepši izraz za pejte vi mal v r**).

Glede na to, da sem omejena na LJ (nimam lastnega prevoza)... še enkrat prosim, če kdo ve za kakšno gostilno kjer rabijo pomoč - lahko se me tudi uvede v strežbo (še nikoli nisem stregla namreč), sicer pa raje čistim itd, naj sporoči, da sem na voljo čez vikende ali po dogovoru po 16.30... plačilo na roke, če pride inšpekcija pa se delam da sem stranka :D hahahaha....
Aja, pa po videzu nisem ravno neka Krula
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
Citat:
Uporabnik Emma pravi:
Hvala vsem za to, da se je tema razširila heheh
smile-1.gif


Dejstvo je tudi to, da sicer delam v taki službi (JU) da imam nekaj v pogodbi pač omenjeno, da se kao ne sme opravljat dela, ki bi metalo slabo luč na to zaposlitev.
Nekega kroga znancev, ki bi jim prav prišlo čiščenje stanovanja ali karkoli takega, nimam - če pa dam oglas na splet, se mi pa lahko kakšna inšpekcija uturi in evo ti ga, na.
Zdaj se sicer nekaj dogovarjam z eno vrtnarijo in prodajo decembra na štantu, vendar je spet problem ker rabijo od 8h pa do 18h nekoga, jaz pa ne mislim jemat dopusta 14 dni (od bogih 21) - sem jim pa rekla, da pridem z veseljem pometat, pospravljat, nakladat zadeve za na teren itd, pa so rekli da mi sporočijo (kar je za moje pojme lepši izraz za pejte vi mal v r**).

Glede na to, da sem omejena na LJ (nimam lastnega prevoza)... še enkrat prosim, če kdo ve za kakšno gostilno kjer rabijo pomoč - lahko se me tudi uvede v strežbo (še nikoli nisem stregla namreč), sicer pa raje čistim itd, naj sporoči, da sem na voljo čez vikende ali po dogovoru po 16.30... plačilo na roke, če pride inšpekcija pa se delam da sem stranka :D hahahaha....
Aja, pa po videzu nisem ravno neka Krula
wink-1.gif

Dejansko bos najlazje dobila delo v strezbi zvecer. Pa ne s tem placilom na roke uletavat, ker gostinci dobijo dovolj kadra ki ima papirje. Naredi si plan koliko ur mesecno bi delala. recimo 100 ur mesecno po 5 EUR/h (bruto). Ce odpres normiranega popoldanca, te bo stal cca 60 EUR na mesec ter 4% od prometa. Kar bi ti ob 100 urah mesecno (po 5EUR/h) na koncu prineslo neto 420 EUR.

100 ur pa dosezes v 20 dneh po 5 ur ali pa recimo 12 dni po 8 ur. Recimo vse cetrtke in petke delas 18-02 v lokalu.

Predlog in par izracunov da si bos bolj predstavljala kako izgleda po legalni poti. Inspekcija ni neumna in ce jih bos postregla jim bos tezko razlozila da si gostja/na obisku/samo malo pomagas.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Vidiš, če bi imela dobro postavo, bi pa lahko služila z najstarejšo obrtjo...
evil.gif

Tudi tu je nekaj dvomov.
Ker nimam info iz prve roke, me zanima, če kdo ve: ali nekatere res služijo z levo roko 1500, 2000, 3000 evrov mesečno?

Ali pa je tak zaslužek, o katerem nekateri govorijo, urbani mit?

Je pa gospodična/gospa iz tega topica napisala, da bi bila čisto zadovoljna z 100 dodatnimi evri mesečno ... Znanci, ki sem jim opisal post, so enoglasno rekli, da komaj verjamejo, da je nekdo lahko tako skromen...

Ker na busih ljubljanskega potniškega prometa se mladi še vedno (če prisluhnemo pogovorom) pogovarjajo o cifrah 20.000, 80.000 evrov. Pri tam pa, sem prepričan, živijo v hotelu mama, ali nekje delajo za 2,5 do 3,5 evra na uro. In "nimajo za burek"...

Smo malce nerealni, ali smo še vedno POPOLNOMA nerealni? In radi bluzimo, če se le da?
Ti sam poslusaj kaj se na busih pogovarjajo. Ce te demenca ne zje.be in ce bis kaj zanimivega slisal ti se mi kako kosilo placamo
po koliko so pa ovaduhi plačani? vrjetno lih samo za kosilo ne?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
Tezko govoriva o neki placi. Zadeve so placane po projektu oz realizaciji... Da bi kr na payrollu bil je utopicno
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
saj razumem da plača ni redna. ampak ziher za uporabne informacije je več kot kosilo? pa sploh kdo je za to pristojen? mislim a je nagrada za vsako informacijo al to za posebne? ker si ravno te stvari omenjal...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
Lahko je za eno malo boljse kosilo lahko pa malo vec. Niso pa to neke izjemne cifre ker enostavno ni tok sredstev za te namene. Seveda je zadeva nadzirana in je kar nekaj varovalk da ne more priti do zlorab. Nekdo predlaga, drugi odobri, tretji pa nadzira. Ce te pa (s kaksnim razlogom) kaj bolj konkretno zanima pa ZS
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.250
113
Sarkazem ves kaj je? Je napisal da slisi stvari na busu in sem bil malo kreativen v povezavi s temo
 

Emma

Zelenc'
18. apr 2015
20
0
1
Ljubljana
Ah no, pol se ne bi šla "javno" izpostavljat. Glede na to, da tukaj mrgoli raznoraznih ljudi, sem morda mislila, da se bo morda pač našel kdo, ki pozna koga, ki ima strica katerega sin ima sestro,.. blabla, ... itak se po vezah danes vse dogovarja, tako da pač. V svoji službi ne morem delit letakov, da pridem popoldne pospravljat.


Poskusit in vprašat oziroma se malone ponudit, pa menda ni kaznivo, ane? Sploh pa na takem forumu, kjer se debatira O VSEM.
smile-1.gif