Iščem dodatno delo / dodatni zaslužek

Emma

Zelenc'
18. apr 2015
20
0
1
Ljubljana
Živjo.
Iščem dodatni zaslužek oziroma dodatno delo, v bistvu najraje v Ljubljani, lahko tudi od doma. Na voljo sem od pon-pet po 17h dalje oziroma v petek od 16h dalje, po dogovoru bi delala pa tudi čez vikende.
V teh časih je pač izredno težko že nezaposlenim najti delo, kaj šele nam, ki smo zaposleni...

Dodaten zaslužek pride vedno prav, sploh ob minimalni plači in če imaš še čas, ne vidim razloga, zakaj ne bi počela nekaj za denar. Aja, vse kar vsaj malo diši na najstarejšo obrt, seveda odpade.
grin1.gif


Delala bi npr. v kakšnem klicnem centru, kjer si plačan po učinku (imam izkušnje), samo ti imajo ponavadi delovnik od 8h do 16h... in če mogoče kdo ve, da pač preverjeno izplačujejo zaslužek.
V poštev pride tudi delo v kakem lokalu ali gostilni, vendar NE kot natakarica, magari kot pomivalka posode ali kaj takega.. stregla res ne bi.

- male trgovine, trafike, pekarnice, knjigarne, lahko tudi kot pomoč na domu ampak v tem primeru bi mogoče imela probleme (delo na črno),...

Ne znam pa sama nič kaj takega, da bi imela še popoldanski s.p. ali registrirano dopolnilno dejavnost,..

Aja, delo preko interneta oziroma od doma - karkoli ampak z res minimalnim vložkom, če že more bit.

Pozna mogoče kdo kaj takega? Hvala vam za ideje oziroma karkoli pač...
smile-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Zdaj se moraš vprašati, kaj sploh znaš. Lahko počneš v prostem času kaj takega, z čimer bi lahko zaslužila ( pa se to dejansko ne zavedaš). Težko je to nekomu svetovati, če ga ne poznaš.
Izpostavila si tudi pomoč na domu, kar je dejansko zelo dobra ideja, tudi kakšno. je dobra zadeva, varstvo ipd. Predvidevam, da kaj od tega znaš. Kar se pa tiče dela na črno. Res je to problem, ampak najprej vse z čimer se misliš ukvarjati "poizkusiš" v ožjem krogu (pri znancih najprej, potem pa če so zadovoljni te še priporočijo ostalim in tako si začneš širiti krog). Če vidiš, da ti laufa greš v s.p ali dopolnilno dejavnost.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Ker se v uvodu precej opravičuješ za besedilo v nadaljevanju, bi ti predlagal, da delaj na sebi. To je najboljša investicija. Lahko na to gledaš tudi kot način, kako ubežati minimalcu.

Lahko si pa camgirl
grin1.gif
 

Emma

Zelenc'
18. apr 2015
20
0
1
Ljubljana
Mnja, "opravičevanje" sem mislila bolj kot v smislu proti možnim napadom brezposelnih češ; odžiralka dela NAM ki smo že itak brez dela...

Glede varstva - ne poznam nobenega, h kateremu bi lahko šla na preizkusno dobo, razen tega pa starši rabijo 99% varstva čez teden med osmo in peto, popoldne že itak pridejo domov,med vikendi se pa ukvarjajo z otroki (no, pustimo izjeme)

Evo, kaj bi npr. lahko delala;
- pomagala osnovnošolskemu otroku pri slovenščini ter npr. kot pomoč pri domačih nalogah,..
- nekomu, ki ne more sam, prišla pospravit stanovanje, tudi SKUHAT (pospravljanje in kuhanje dejansko res obvladam), it v trgovino itd,
- pridobivala stranke v klicnem centru med vikendom,
- leži mi tudi pisanje; npr člankov, izmišljenih besedil (tukaj bi se lahko tudi podala v bolj vroče vode, če bi bilo tako navodilo),

V grobem, nekaj takega sem imela v mislih. Mesečno bi pa rada zaslužila vsaj 100 eur...
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Če rabiš delo za vmesno zaplonitev časa, in lahko delaš od doma, ni težko in se ti da delati razne par minutne ankete za 10-30c potem evo link:

https://www.onlinemicrojobs.com/?ref=30051



*Link je hkrati moj refferal. Če se prijaviš jaz ne dobim nič, šele ko zaslužiš kaj, dobim jaz par centov od onlinemicrojobs-ov in to je žal vse.
Če pa koga moti zgornja povezava, pa jo lahko zbrišete, od tistih morebitnih par centov ne bo nihče obogatel.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
v dveh letih! so udeleženci ZASLUŽILI reci in piši: $1813,4 TISOČOMESTOTRINJAST. sodelujočih je 30024 aktivnih uporabnikov. torej je vsak uproabnik zaslužil bogatih 0,0603 dolarja...

uf bogatija;)

edino če ni to urna statistika...

emma lahko bi varovala tudi zvečer itd se iščejo varuške. ali od 16 do 19 npr ko se vrtec zapre šiht pa še traja...
 

Compomania

Pripravnik
8. jan 2008
50
0
6
Poznaš kaj trg Telekomunikacij? Storitve TV, internet, telefonije...
delaš lahko od doma kadar želiš. Plačilo po efektu.

Pogoj pa je urejen status študenta, s.p. ......
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kaj pa kakšno delo preko interneta? Prevajanje novic za kakšen portal, pomoč pri urejanju spletne trgovine itd? Jaz iščem nekaj takega, za par ur dnevno
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
v dveh letih! so udeleženci ZASLUŽILI reci in piši: $1813,4 TISOČOMESTOTRINJAST. sodelujočih je 30024 aktivnih uporabnikov. torej je vsak uproabnik zaslužil bogatih 0,0603 dolarja...

uf bogatija;)

edino če ni to urna statistika...

emma lahko bi varovala tudi zvečer itd se iščejo varuške. ali od 16 do 19 npr ko se vrtec zapre šiht pa še traja...

Ne da se "hvalim" , ampak tistih 6 centov je celo povprečna urna postavka za nekoga ki lepo opravlja taske en za drugim
cheer.gif


Ok, tole se praktično ne splača v Sloveniji, mogoče v kakšnem Bangladešu pa gre solidno skozi.

Tole sem bolj začel za hobi, da vidim sam sistem monetizacije in je ena stvar ki se zelo splača: Pay Per Download. Daš microtask da plačaš recimo 20c če ti nekdo zdownloada datoteko in pove vsebino v datoteki kot dokaz za izplačilo. Fora pa je se prenese datoteka le , če reši mini anketo (v smislu zadeli ste iPhone vnesite mobilno številko) in s tem se naročiš na komercialne smse, od teh dobiš tudi do 1€, plačaš suckerju 20c in sta oba zadovoljna
smile-1.gif


Za avtorico: Vedno več je penzionistov, vedno manj otrok. Registriraj dopolnilno delo oskrbe/čuvanja dementnih penzičev na domu.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Mogoče znaš kaj pa se sploh ne zavedaš, da bi se dalo s tem kaj zaslužit. Recimo moja hči je lansko leto začela kvačkat, štrikat tako bolj za hobi. Izdelke je dala na ogled na FB in začela so prihajat naročila od FB frendov. Naročil je bilo vedno več in bo naslednji mesec začela delat preko vrednotnic, ker jo kontaktira vse več tudi neznanih ljudi. Fant ji je izdelal logotip homework in te zadeve. Robo nabavlja v Slo in China znanje (literatura) pa ji prihaja iz USA. Prav zanimivo kaj je nastalo v enem letu, če ima človek interes in je predan delu.
Je pa študentka zadnjega letnika in vse to jemlje kot hobi samo naročil je pa že več kot samo hobi. Pač en pove kolegu ta naprej ta spet koga pozna in je prišlo naročilo za cel kolektiv preko znancev.
Malo razmisli kaj znaš pa se tega sploh ne zavedaš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
btw, kako je sploh urejen trg, če nekdo hoče delat "dve službi", nazadnje je pri nas glede tega slabo.

Preko rednega razmerja namreč ne moreš imeti dveh služb, ostanejo torej razne pogodbe, etc, kar pa vprašanje če bo delodajalcev všeč, tako da jaz bi prvo začel tu zbirat info.

Še vedno pa seveda obstajajo razne tuje firme, ki outsourcajo delo, in dobiš plačilo na recimo paypal, ipd, tja pa naša davčna (še) nima vpogleda in lahko na tak način dobiš izplačilo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Praviš da paypal ni pod davki? torej če delam preko njega ni davka na dobiček?
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Praviš da paypal ni pod davki? torej če delam preko njega ni davka na dobiček?

Pri paypalu prideš skozi do samo okoli 1500USD letno če se ne motim. Če imaš več prometa, potem zahtevajo davčne in druge dodatne podatke o tebi, da jih lahko posredujejo furs-u.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
sam nimam namena davčne utaje, me je pa zanimalo samo, če je to tako lahko preko paypala.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.806
4.302
113
to je odvisno od poslovanja oz. politike podjetja, podjetje lahko posluje tudi preko paypala, vprašanje pa je, kako boš ti sodeloval
s podjetjem, če si fizična oseba... verjetno ne boš mogel, kot ti tudi oni ne bodo mogli dati nakazila če jim ne boš izdal računa, saj
imajo tudi oni zakonodajo kako se lahko dela ali ne...