Iščem delo v proizvodnji

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
ja ker delo varnostnika, ki naredi 16 nočnih izmen mesečno ima res blagodejen učinek na zdravje.
Bistveno bolje pomeni lahko v nekaterih proizvodnjah (Sava, unitech...) še enkrat večje plačilo kot delo varnostnika

Ves cas nocne je bolje kot malo nocnih pa malo popoldanskih pa malo dopoldanskih.

Glej, lahko odgovarjas na vsak moj post, pa meces naprej neke firme, ki jih je pescica in ki svoje delavce v proizvodnji placujejo posteno in dobro. Ampak takih je malo. Vidim v svoji okolico zgarane ljudi iz proizvodenj in tega nikomur ne privoscim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Ves cas nocne je bolje kot malo nocnih pa malo popoldanskih pa malo dopoldanskih.

Glej, lahko odgovarjas na vsak moj post, pa meces naprej neke firme, ki jih je pescica in ki svoje delavce v proizvodnji placujejo posteno in dobro. Ampak takih je malo. Vidim v svoji okolico zgarane ljudi iz proizvodenj in tega nikomur ne privoscim.


se strinjam s teboj, delo ljudi z nizko izobrazbo je po večini tako, da so na stara leta bolj podvrženi zbolevanju in imajo uničeno telo, žal
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Težava hoferja je v tem da si zaposlen za 6?ur in ne za 8.
Če želiš imeti normalna leta za penzijo, potem moraš dve uri se nekje plačevati, ali pa delat.

To je seveda vrhunska neumnaost....Kriv je pa SPIZ....Ker niso prišli dlje kot do formalnega štetja ur prisotnosti na delu (ki nima nobene veze z efektom dela).

Torej, če nekdo v Hoferju dobi 1500 Bruto za 6 ur in v Mercatorju 1200€ Bruto za 8 ur....Mora tist v Hoferju še najdit 2 ure zaposlitve, da dopolni 8 ur...Čeprav več vplača v SPIZ.

Po Slovensko...Važno je da se štempljaš, čeprav cel "šith" presmrdiš /prespiš.
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
Ali gre za pravosodnega policista. JU, vse bonitete tega sveta (po alterjevo), čez cca 10 let bo imel plačo nekje 1200, bo v uniformi, vsi mu bodo fouš, brezskrbno lenarjenje do visoke penzije.
Če le zgledaš dokaj normalen te bodo takoj vzeli, ker imamo kronično pomanjkanje.

kero izobrazbo rabš? dej mal več povej
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Težava hoferja je v tem da si zaposlen za 6?ur in ne za 8.
Če želiš imeti normalna leta za penzijo, potem moraš dve uri se nekje plačevati, ali pa delat.
Če se ne motim je to v začetni fazi, oz. delaš nekih 28 ali 30 ur tedensko, kasneje delaš 40ur tedensko. Ali se motim?
Če gre za to, da reši(š) trenutno finačno krizo, je pomoje ok. Še vedno bolj kot fuš za 5€ na uro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mikimaus

Zelenc'
18. sep 2014
28
0
1
Kolikor sem gledal po zaposlitvenih portalih je vse nekje izven dosega LPP, že zato odpade. Poleg tega je vse preko nekih agencij.

V poštev bi prišlo tudi kakšno lažje delo v skladišču, čeprav nimam izkušenj... vendar ponavadi vsi zahtevajo izpit za viličarja. V viličarju se pa na dolgi rok ne vidim.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kolikor sem gledal po zaposlitvenih portalih je vse nekje izven dosega LPP, že zato odpade. Poleg tega je vse preko nekih agencij.

V poštev bi prišlo tudi kakšno lažje delo v skladišču, čeprav nimam izkušenj... vendar ponavadi vsi zahtevajo izpit za viličarja. V viličarju se pa na dolgi rok ne vidim.
Kolikor berem tvoje poste, bolj mi gre v glavo naslednji rek:
Tražiš posao in boga moliš, da ga ne nađeš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec in olfa

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Kolikor sem gledal po zaposlitvenih portalih je vse nekje izven dosega LPP, že zato odpade. Poleg tega je vse preko nekih agencij.

V poštev bi prišlo tudi kakšno lažje delo v skladišču, čeprav nimam izkušenj... vendar ponavadi vsi zahtevajo izpit za viličarja. V viličarju se pa na dolgi rok ne vidim.

ja, je res, da veliko preko agencij. kar pa v zadnjem casu ne pomeni take katastrofe. delodajalci se tako samo zascitijo, ce je izpad dela, neresen delavec, ipd... place in pogoji so pa isti kot od zaposlenih.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
862
113
Za Spar skladišče (katerega upravlja BTC) sem siguren, da se najde prosto mesto (ker ves čas iščejo). Ampak ker si omenil lažje delo, te tam več ko 1 mesec sigurno ne bodo gledali, verjetno niti 2 tedna ne.