Iščem delo v Avstriji

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Če boš našel kaj pametnega mi javi. Ker za 1.800€ neto bi se tudi jaz vozil 100km na siht.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
No ja...za tekočim trakom v Avstriji je od 1000 do 1300€ (+ 13 in 14 plača, za katero se pri nas pod nosom obrišeš).
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Saj verjetno tisti, ki išče delo v Avstriji zna nemško vsaj za silo, drugače res nerazumljivo, da sploh išče delo v tujini. Magari greš na kak tečaj 3mes, da vsaj neke osnove pridobiš. Je pa res da maš paciente, kot ena znanka pred kratkim... si uredila papirje, poslala prošnjo in so jo povabili na razgovor (delo na področju zdravstva, cca 1700/mes). Tam potem ni znala povedati 2 stavka in so jo odslovili. So ji pa celo svetovali, da naj gre hitro na tečaj jezika in se vrne. Očitno res nujno potrebujejo kader
smile-1.gif

Aja pa če se le da, se izognite raznih slovenskih posrednikov, ker drugače bo na koncu isto kot bi delal v Sloveniji ali še slabše.
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Sem šel direkt na firmo in so me napotili na agencijo, kjer sem oddal europass, prošnjo in opravil razgovor s svetovalko in sedaj že 4 tedne čakam na klic pa ni nič od tega. Sem pa v bazi podatkov od MPS, Trenkwalder, Manpower,....pa en [cenzura] keri kaj zrihta.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Pa za vsak slucaj poglej se tole stran KLIK , da ne bi potem bila kaksna panika.
Pa se cisto on topic...kot so zi ze povedali http://www.nuova.at/. Za delo v kaksnih skladiscih se pa splaca pogledati v Cargo Center Graz, tam ima polno firm svoja skladisca.
Aja, sam delam gori ze 5 let in se vozim dnevno cca. 90 km v eno smer.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Egonislaw pravi:
Sem šel direkt na firmo in so me napotili na agencijo, kjer sem oddal europass, prošnjo in opravil razgovor s svetovalko in sedaj že 4 tedne čakam na klic pa ni nič od tega. Sem pa v bazi podatkov od MPS, Trenkwalder, Manpower,....pa en [cenzura] keri kaj zrihta.

Ja, tako to gre...... samo preko agencij še.
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Fantje vse lepo in prav ampak nasi cetniki pripravljajo za dnevne emigrante nek super davek,potem ko naj bi nasi pridni delavci v avstriji in italiji placali vse dajatve kot njihovi sodelavci italiani ali avstrijci naj bi jih se domaca drzava oropala za dodatnih 5 do 7 k€ letno..., vse je se v fazi pripravljanja te lopovscine ampak kjer je dim je tudi ogenj !!!
Torej ne razmisljati o pridnosti in delavnosti ampak razmisljajte raje po slovensko v sluzbo na pocitek do 14 ali max do 15 nato pa treking, bari, babe....in na koncu meseca si gol in ti drzava nudi socialno pomoc.,ti placa vrtec....zakaj delat ce te potem drzava ubija ????
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
In ce je kdo kliknil na moj link je ziher videl tole:

CIVILNA INICIATIVA » APAČE«

- katera združuje vse slovenske državljane zaposlene v REPUBLIKI AVSTRIJI te vljudno vabi :


NA NAŠ ŽE 9. INFORMATIVNI JAVNI SHOD

- kateri bo potekal, dne 01.12.2012 s pričetkom ob 17. Uri v Športnem Centru Osnovne Šole -APAČE pri Gornji Radgoni !

Prosimo prav vse ,da se tega javnega shoda udeležite v čim večjem številu, saj vas želimo obvestiti z vsemi novicami in spremembami Zakona o dohodnini, oziroma o sprejetju ukrepa Vlade RS,da se nam ukine posebna osebna davčna olajšava !

Odbor CI APAČE !
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Citat:
Uporabnik Zetor pravi:
Fantje vse lepo in prav ampak nasi cetniki pripravljajo za dnevne emigrante nek super davek,potem ko naj bi nasi pridni delavci v avstriji in italiji placali vse dajatve kot njihovi sodelavci italiani ali avstrijci naj bi jih se domaca drzava oropala za dodatnih 5 do 7 k€ letno..., vse je se v fazi pripravljanja te lopovscine ampak kjer je dim je tudi ogenj !!!
Torej ne razmisljati o pridnosti in delavnosti ampak razmisljajte raje po slovensko v sluzbo na pocitek do 14 ali max do 15 nato pa treking, bari, babe....in na koncu meseca si gol in ti drzava nudi socialno pomoc.,ti placa vrtec....zakaj delat ce te potem drzava ubija ????

Ma jebeš to golazen tu, treba spizdit v avstralijo in ko jih jebe naše voluharje požrešne..
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Citat:
Uporabnik Zetor pravi:
Fantje vse lepo in prav ampak nasi cetniki pripravljajo za dnevne emigrante nek super davek,potem ko naj bi nasi pridni delavci v avstriji in italiji placali vse dajatve kot njihovi sodelavci italiani ali avstrijci naj bi jih se domaca drzava oropala za dodatnih 5 do 7 k€ letno..., vse je se v fazi pripravljanja te lopovscine ampak kjer je dim je tudi ogenj !!!
Torej ne razmisljati o pridnosti in delavnosti ampak razmisljajte raje po slovensko v sluzbo na pocitek do 14 ali max do 15 nato pa treking, bari, babe....in na koncu meseca si gol in ti drzava nudi socialno pomoc.,ti placa vrtec....zakaj delat ce te potem drzava ubija ????
daj ne nabijaj!
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
@Jason dej utemeli kaj je Zetor nabijal ?
Temo o tej lopovski nameri te lopovske vlade sem ze pred kaksnim mesecem jaz odprl na tem forumu.
Janez dela skupaj z Jurgenom v Avstriji ali Janez dela skupaj z Giovanijem v italiji, Janez dela iste stvari in placuje tam vse dajatve isto kot Jurgen in Giovani ter seveda dobi enako placilo kot onadva ,to je tam okrog 14 do 18.000€ letno, A Janez ki zivi v lopvski drzavi bo moral placati davek se enkrat ,govorijo o nekih 5 do 7 tisoc€.
V urejenih drzavah obstajajo zakoni proti dvojnemu obdavcevanju ,a ker kaze da mi nismo ne urejeni ne drzava lahko vlada razmislja o podobnih ropih ljudstvu, ne uprasajo pa se zakaj so ti ljudje odsli delat v tujinose manj koliko tam delajo.
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
ksz..

Če se že spuščate v tujino se prej vsaj naučite tisti jezik, ker če ste že zgubljeni tam lahko vsaj za pot vprašate. Kje se bo dalo delodajalcu z vami ubadat, nemščina pa tudi ni tak težki jezik. Res pa je da se je treba dosti pravil " napiflat ", ni to angleščina
smile-1.gif
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Citat:
Če se že spuščate v tujino se prej vsaj naučite tisti jezik, ker če ste že zgubljeni tam lahko vsaj za pot vprašate. Kje se bo dalo delodajalcu z vami ubadat, nemščina pa tudi ni tak težki jezik.
ne sekirajte se za delavne navade teh ljudi ki gredo ven to so ljudje z jajci in zeljo po postenem delu in postenem placilu zato se bodo navadili jezika in se cesa drugega.
to niso lenuhi ki se slepajo po zavodu in iscejo vsemogoce dodatke po socialnem ,niso lenuhi ki so ob 15.10 v prvem baru ven iz sluzbe.to so delavci ki odhajajo od doma ob 6 ali 7 in se vracajo ob 18 ali 19.
tega se zaveda tudi ta beda v ljubljani ki ustvarja tako primitivne predloge in zakone kako te ljudi kaznovati da pridejo spet v davkotrosarinistan delat za 600€ mesecno in v vecini primerov ostati se brez socialnih prispevkov....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Glede delovnega časa imajo verjetno gor bolj pošlihtano kot tukaj.

Da verjetno ni treba bit ravno kakšen extremist.

Verjetno je pa manj čik pavz in kavic, se pri akrapoviču je že sedaj tako, samo plače pa niso kot gor.