Iščem delo v Avstriji

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
@Jason dej utemeli kaj je Zetor nabijal ?

Dnevnim čezmejnim migrantom privoščim vse najboljše. Prav tako vse najboljše privoščim vsem ostalim, ki delajo v Sloveniji. Zato mi gredo na živce pisanja v stilu, da država kuje neko zaroto proti migrantom ter da jih hoče posebej kaznovati. Ravno toliko jih želi "kaznovati", kot z obdavčitvijo kaznuje vse ostale, ki delajo v SLO.

Država zdaj ne uvaja nekega super davka, ampak samo ukinja posebno olajšavo, ki so jo migranti izsili leta 2009. Ti ljudje naj bi bili potem obdavčeni enako, kot ostali SLO rezidenti. Posebna olajšava (znižanje davčne osnove!) za leto 2012 znaša 7.400 EUR, kar v najslabšem primeru pomeni dobrih 3.000 EUR (in ne 5k-7k) več davka na leto. To velja za tiste, ki so vsaj 7.400 EUR čez mejo najvišjega dohodninskega razreda po slovenskih kriterijih. Pri tistih z nižjim dohodkom bo zvišanje davka nižje.

In še o nabijanju o dvojni obdavčitvi: v razvitem svetu v grobem obstajata dve metodi za njegovo odpravo. Ena je izvzem oz. oprostitev (exemption method), kjer se ne sploh ne upošteva kar je nekdo zaslužil v tujini. Druga metoda pa je odbitek davka (credit method), kjer se tisto, kar si zaslužil v tujini vključuje v davčno osnovo tudi doma, vendar se upošteva davek, ki si ga plačal v tujini - za ta znesek se ti zmanjša davčna obveznost doma. Davka ni treba še enkrat plačati!, ampak, če je treba, samo doplačaš toliko, da si na koncu obdavčen enako kot tisti, ki delajo doma. Ker je v SLO v večini primerov obdavčitev večja kot v AT, je (zaradi metode odbitka davka) treba nekaj doplačat.

Kakorkoli, višja SLO obdavčitev ni samo problem dnevnih migrantov, ampak prizadene vse SLO davčne rezidente.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Glede delovnega časa imajo verjetno gor bolj pošlihtano kot tukaj.

Da verjetno ni treba bit ravno kakšen extremist.

Verjetno je pa manj čik pavz in kavic, se pri akrapoviču je že sedaj tako, samo plače pa niso kot gor.

Pavz niti ni tak malo, vsaj v Magni. 1x10min, 1x20 min (neplačano, se ne šteje v delovni čas!) + 3x15 minut, to pa je normalno plačano. Delaš pa od 6-15 ali 15-24. 2 uri na dan porabiš za vožnjo če si iz MB, pa kake pol ure prej je fajn če greš od doma, ker nikoli ne veš kaj te lahko čaka na cesti....tako da dejansko zajebeš 12 ur dnevno za službo.
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Lep prispevek o delavcih ki hodijo gor na Avstrisko,kjer delavce iscejo in placajo ,brezposelnost nizja od 5%...
Skratka to nase sranje ni niti senca urejene Avstrije, izredno zanimivi komentarji delavcev in se posebej zanimivi komentarji pod prispevkom....resnicno le se malokdo uspe izustiti se kaksno pozitivno besedo o nasi zavozeni izropani....
Naj se predlagatelju in sprejemnikom tega sramotnega dvojnega davka zgodi vse najslabse mozno !

http://www.24ur.com/novice/slovenija/v-avstrijo-na-delo.html
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Glede delovnega časa imajo verjetno gor bolj pošlihtano kot tukaj.

Da verjetno ni treba bit ravno kakšen extremist.

Verjetno je pa manj čik pavz in kavic, se pri akrapoviču je že sedaj tako, samo plače pa niso kot gor.

Pavz niti ni tak malo, vsaj v Magni. 1x10min, 1x20 min (neplačano, se ne šteje v delovni čas!) + 3x15 minut, to pa je normalno plačano. Delaš pa od 6-15 ali 15-24. 2 uri na dan porabiš za vožnjo če si iz MB, pa kake pol ure prej je fajn če greš od doma, ker nikoli ne veš kaj te lahko čaka na cesti....tako da dejansko zajebeš 12 ur dnevno za službo.

To so vam zdaj podaljšali malo delovni čas ne? 2 kolega delata tam, baje da je kar dela trenutno
smile-1.gif
pa ne vem če sem prav razumel, da imate med delovnim časom dvakrat malico, 1 krat 20 minut, 1 krat pa 10 ali 15....?

Nisem niti vedel da si šel čez mejo
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
Treba se bo nemsko naucit, pa it delat k sosedom
A ne bi bilo lažje, da bi njihovi šefi prišli k nam? Še njihove zakone prevedemo v slo pa je isto. Sicer nas pahne v čase avstroogrske ampak kaj čmo druzga, če hočmo dostojno preživet. Če bo šlo tako naprej bo kmalu plebiscit, da ge cela SLO pod A.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Avstrijci komaj čakajo ja, da vzamejo med sebe ljudi, ki jih zmerjajo z jodlarji, fricli in jim ne privoščijo uspehov v zimskih športih...
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
Seveda komaj čakajo
smile-1.gif


Jaz sem bil v pon. pred 2 tednoma na razgovoru v AT, v torek so mi že poslali, da me želijo v svojem teamu za vsako ceno.

Le zakaj je zjturaj na AC proti Grazu in popoldan v obratni smeri večina avtomobilov s SLO registerskimi tablicami?
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Ja za delo jih iščejo seveda. Mislil sem glede tega da bi nas sprejeli pod Avstrijo. Tak nori pa niso.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Vlada je popustila tudi pri posebni osebni olajšavi od dohodkov čezmejnih delovnih migrantov, ki jo je želela sprva odpraviti. Odbor je sprejel sklep, da olajšava ostane, s čimer bodo zadovoljni slovenski delavci, ki delajo v Avstriji.

Zaenkrat 'reseni' ni pa to dokoncna odlocitev statusa cezmejnih delovnih migrantov. Resitev bi bila sprejeti zakon, kot ga poznajo v vecini EU drzav in katereja je zgoraj opisal Jason.
Se vedno pa se dobimo na shodu Civilne iniciative 1.12.2012 v Apacah.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
KSZ
Čezmejni imigranti, in začasni delavci v tujini so za državo zelo koristni, saj delujejo po enakem principu kot izvozna podjetja. Sveje znanje in delo prodajajo v tujini, prihodek nosijo v državo, kar pozitivno vpliva na bilanco države.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik damci pravi:
Seveda komaj čakajo
smile-1.gif


Jaz sem bil v pon. pred 2 tednoma na razgovoru v AT, v torek so mi že poslali, da me želijo v svojem teamu za vsako ceno.

Le zakaj je zjturaj na AC proti Grazu in popoldan v obratni smeri večina avtomobilov s SLO registerskimi tablicami?

kje to, če ni skrivnost?
smile-1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Eno mal mim vprašanje.
Če bi/bom mojo prepričal
rolleyes-1.gif
. Zakaj, tisti, ki delate v Austriji, že dolgo ali za nedoločen cajt, se preprosto ne odselite tja? Resno to mislim.
Ker če midva dobiva šihte gor, potem definitivno tle prodam, kar mam in ali kupim ali podnajemnik ostanem gor. Je gor predraga najemnina, so predraga stanovanja? Če se ne motim, je enkrat, nekdo objavil zazidljive parcele po precej nizkih €.