Iščem delo v Avstriji

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
@damci: v kateri branži?
Tudi sam se nagibam za delo v Avstirji. Pride pa vse v poštev, kar je avstrijska Štajerska.
wink-1.gif
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
Citat:
Uporabnik proteus pravi:
@damci: v kateri branži?
Tudi sam se nagibam za delo v Avstirji. Pride pa vse v poštev, kar je avstrijska Štajerska.
wink-1.gif

IT, Senior software developer

na karriere.at si uredi profil in si nastavi avtomatsko obveščanje, jaz dobim v povprečju vsak dan za področje IT za avtrijsko štajerko do 20 do 35 delovnih mest.

Mene je ta firma sama našla preko tega portala in me povabial na razgovor, zato ga le izpolni korektno in konkretno.
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
A lahko kdo, ki se vozi iz MB do Graza pove koliko potroši za bencin na mesec?

jaz sem naračunaln da bom do Feldbacha porabil nekje med 250 in 300€ na mesec. do Graza mora biti konrketno manj zaradi AC, seveda pa odvisno kje v Grazu in če se moraš cijaziti skozi središče, kjer zna poraba narasti.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Kako je pa kaj s tem, da si tik pred koncem študija in nimaš še delavnih izkušenj, take tudi sprejemajo v Avstriji? Bom si uredil na karriere.at profil
wink-1.gif
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
pri njh ni takšen problem kot pri nas, zlasti če misliš biti dolgoročno pri dotični firmi, jaz recimo tudi nimam konkretnih izkušenj s tem kar bom delal, ampak ni problema, so interna izobraževanja...
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Aham hvala, sem si uredil profil na karriere.at. Studiram Germanistiko in sem mal bojim, kaj bi pocel v Avstriji s to izobrazbo.
wink-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik damci pravi:
pri njh ni takšen problem kot pri nas, zlasti če misliš biti dolgoročno pri dotični firmi, jaz recimo tudi nimam konkretnih izkušenj s tem kar bom delal, ampak ni problema, so interna izobraževanja...

Čaki ... delo: IT, Senior software developer. Pa nimaš izkušenj na področju oz. te morajo v celoti izšolat?

Senior = človek ki je sposoben samostojnega dela in učenja, ki odlično obvlada poleg striknega področja ki se zahteva še ostala podobna področja ...

Senior pomeni da te zaposlujo, predstavijo sodelavce in funkcije, ti stegneš roke in začneš delat kot da bi delal tam že 5 let.

Skratka ne moreš bit "senior" v firmi če nimaš pojma kako delat, začneš kot "junior". Pa ne me narobe razumet, tole nima povezave s tvojo izobrazbo ali znanjem, si lahko odličen povsod ampak "senior" pač pomeni to kar sem opisal.

Pa ta avstrija je kot indija koromandija!
grims-1.gif
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
kdo je napisal v celoti izšolati?
senior software developer je pa lahko zelo širok pojem in lahko zajema od programiranja do testiranja ali kontrole.

Glej, niso me zastonj zaposlili na takšnem delovnem mest, saj niso neumni.

Šolanje pa je zaradi specifik podjetja.
 

Bronco

Pripravnik
2. jan 2008
62
0
6
Kakšno je pa kaj tvoje znanje nemščine? A je to znanje za IT stroko pogoj zgoraj? Thx.
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
razumem 90%, govorim cca. 80%

odvisno, po mojih izkunjah pri iskanju dela in razgovorih v AT je bilo tako, da v kolikor to delovno mesto ni zahtevalo eksterne komunikacije s strankami, znanje nemščine ni bilo ekstra pogojeno. So pa tudi IT podjetja, kjer je uradni jezik v podjetju ANG.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Citat:
Uporabnik damci pravi:
razumem 90%, govorim cca. 80%

odvisno, po mojih izkunjah pri iskanju dela in razgovorih v AT je bilo tako, da v kolikor to delovno mesto ni zahtevalo eksterne komunikacije s strankami, znanje nemščine ni bilo ekstra pogojeno. So pa tudi IT podjetja, kjer je uradni jezik v podjetju ANG.


oo pozdravljen damči...

sem pri tebi kupoval karte za navigacijo za bmw, dobrodošel na delu v jodlariji...

dečki ... meni teče že 9 leto gor... niti sekunde ne obžalujem da delam gor...

mojha služba je sicer totalna specifika saj delam od doma...

malic ni,... prevoza na delo tudi ne je pa zato 13 in 14 plača ... plače so vsakega 1 ga... vsak mesec ti plačujejo v sklad za odpravnine tako da če te odpustijo sigurno nekaj dobiš

damči... odpovedal sem se otroškemu dodatku in dobil sem ga gori... plus dodatek za mlade familije...

ne bom o številkah ampak bil sem zelo zadovoljen

pogoj pa je da živite na enem naslovu
če živiš ločeno ne dobiš nič....

avstrija zanekrat ostaja moj kruh in zaradi strahu pred duplo obdavčitvijo sem svoje stalno prebivališče odnesel gor!

to ima svoje prednosti... na primer imam at vozniško... kar je velika prednost saj mi v slo ne odbijajo točk

slo vozniško sem seveda obdržal in jo kažem v at...

tukaj imam začasno prebivališče in to je to ... pa se lahk cigani v lj ki so me prisilili da sem šel delat ven slikajo... imajo pa od mene več kot da bi bil tukaj zaposlen kr plačujem več ddvja in tudi več trošim ker enostavno imam več...

takšno plačo kot jo imam gori bi tu lahko samo sanjal...
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
damči

ne

čist ok je če si tukaj prijavljen ga dobiš vseeno ...

važno je le da ste vsi 3 na enem naslovu in da ste skupaj... avstrija spodbuja skupno življenje...

glede na to da se voziš v fb je fajn da nardiš še štojer ausgleich pa vzameš taveliki pendel paušal

to ti je dodatnega jurja na leto !
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
en je spraseval zakaj se gor ne odselite, ce delate gori. to sem se jaz tudi spraseval. dokler nisem delal gori 3 mesece in sem jih dobro spoznal. za zivo glavo ne grem gor zivet. saj drzava je super, vse ok, samo kot narod pa mi nekak ne sedejo. ni tu iste valovne dolzine.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
en je spraseval zakaj se gor ne odselite, ce delate gori. to sem se jaz tudi spraseval. dokler nisem delal gori 3 mesece in sem jih dobro spoznal. za zivo glavo ne grem gor zivet. saj drzava je super, vse ok, samo kot narod pa mi nekak ne sedejo. ni tu iste valovne dolzine.


ko si dlje časa z njimi se najdejo tudi ful normalni ljudje ki so na isti valovni...

zakaj se ne preselim...

ker sem kupil parcelo zgradil hišo in se sedaj v teh časih ne mislim in ne morem prodati za realno ceno...

drgač bi bil že gor... po pravici povedano...

pa moje delo je malo specifično.. zalaham trge bivše jugoslavije...