IR ogrevanje s paneli - izkušnje!!

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
847
-268
43
To je res, to razliko da kalorifer greje prvenstveno zrak, ir panel pa beton pa preko njega zrak.
Se pravi da kalorifer segreje prostor hitreje, ampak kratkoročno, ir panel pa počasneje pa to dalj drži. V neki časovni točki pa se oba izenačita.
Kako pa ir panel ve kaj je beton in kaj ni?
 
  • Haha
Reactions: zino

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
... da se ne skrene preveč na humorno stran, trenutno še neizolirana veranda cca 6m2 tlorisa, skupna kubatura cca 18m3. S čim bi jo ogreval, da ne bo račun za energijo prevelik? Klima nima smisla, razmišljal sem stenski IR panel cca 500w, ali pa električno talno gretje (na izolirana tla). Glede na to, da je veranda in posledično izgube zaradi vrat večje, še kakšna ideja?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
... da se ne skrene preveč na humorno stran, trenutno še neizolirana veranda cca 6m2 tlorisa, skupna kubatura cca 18m3. S čim bi jo ogreval, da ne bo račun za energijo prevelik? Klima nima smisla, razmišljal sem stenski IR panel cca 500w, ali pa električno talno gretje (na izolirana tla). Glede na to, da je veranda in posledično izgube zaradi vrat večje, še kakšna ideja?
Račun za energijo bo enak ne glede na to kaj izbereš. Prihraniš lahko samo s klimo, ampak to si rekel da odpade.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
... da se ne skrene preveč na humorno stran, trenutno še neizolirana veranda cca 6m2 tlorisa, skupna kubatura cca 18m3. S čim bi jo ogreval, da ne bo račun za energijo prevelik? Klima nima smisla, razmišljal sem stenski IR panel cca 500w, ali pa električno talno gretje (na izolirana tla). Glede na to, da je veranda in posledično izgube zaradi vrat večje, še kakšna ideja?
Kupi, kar je bolj poceni. Kupi najcenejši kalorifer, npr ta za 10€:

Razliko v ceni do IR panela 500W (to bo kake 100€) imaš pokrito kake dva meseca gretja, kasneje bo pa cena gretja tega prostora enaka...
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
... da se ne skrene preveč na humorno stran, trenutno še neizolirana veranda cca 6m2 tlorisa, skupna kubatura cca 18m3. S čim bi jo ogreval, da ne bo račun za energijo prevelik? Klima nima smisla, razmišljal sem stenski IR panel cca 500w, ali pa električno talno gretje (na izolirana tla). Glede na to, da je veranda in posledično izgube zaradi vrat večje, še kakšna ideja?

ma ne s paneli srat. To je za v novodobne super izolirane bajte, ki imajo svojo elektrarno na strehi.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: trance0

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
... da se ne skrene preveč na humorno stran, trenutno še neizolirana veranda cca 6m2 tlorisa, skupna kubatura cca 18m3. S čim bi jo ogreval, da ne bo račun za energijo prevelik? Klima nima smisla, razmišljal sem stenski IR panel cca 500w, ali pa električno talno gretje (na izolirana tla). Glede na to, da je veranda in posledično izgube zaradi vrat večje, še kakšna ideja?

Račun bo odraz tega kolikor boš grel :)

Odvisno od namembnosti tega prostora..če boš hodil v njega enega prižgat (kraktko bivanje) si boš takrat za tistih 10 minut prižgal sevalo. Če boste dlje časa viseli v njem, pa bo v redu, če bojo tla nagreta do te mere, da ne bo zeblo in hkrati te hladilo v noge...a tu bo zadela mogla prej že nekaj časa lavfat, da se bojo najprej nagrela tla in posledično še zrak/prostor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad