IR ogrevanje s paneli - izkušnje!!

mpritr3

Zelenc'
20. jul 2017
13
1
1
Kolker sem razbral iz vseh odgovorov je to dobro samo, če si direktno pod panelom. Kar je za mene popolnoma ok, ker bi potreboval samo dogret pisalno mizo, ker se dela od doma in kadar se sedi paše imeti mal bolj toplo kot drugače po celi bajti...
Tudi temp. senzor bi dal morda na mizo, zato, da se ne bi panel trudil ogret "cele bajte".
Ima kdo tako zmontirano?

Gledam ko kombinacijo;

Hvala!


Looks good!

Tudi sam ravno raziskujem IR ogrevanje (cene IR panelov, izračun stroškov, prednsoti, slabosti...)... In je veliko o tem napisanega tukaj.

Cheers!
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Še povem izkušnjo z IR panelom...
V dnevni sobi 5x6 je glavno ogrevanje s klimo.
700w IR panel je nameščen na stropu, ker je direktno pod njim tepih kjer se igra otrok.
Tepih je velikosti 2x1.5 m. In to je tudi območje toplote kjer je prijetno toplo, drugje območje toplote ne seva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Jaz imam idejo, ki pa ne vem če je uresničljiva, da bi IR panel napajal z solarnimi celicami za dogrevanje stanovanja od jeseni do pomldi.Ima kdo kakšne izkušnje z tem?
Lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Preden boš šel v naložbo, sicer malo izračunaj koliko IR paneli vlečejo in koliko sončne celice dajo od sebe. Takrat ko potrebuješ ogrevanje, ne poleti.
Pa ti bo jasno, zakaj nimajo že vsi tega montiranega po stanovanjih in hišah. ;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prijateljica je lani investirala 10.000€ v IR panele. Stanovanje je z njimi ogrevala en teden, pogledala porabo elektrike in raje naročil 1500l kurilnega olja. :)
 
  • Haha
Reactions: trance0 in jonny77

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Imam Ekosen, ce ni druge alternative je to ok, boljs kot peleti v kaminu za tisto kar rabim, mam klimo sam boljs polovica ne prenese pihanja pa sem dodal ir Je pa ogrevanje na ir drago, oz.med drazjimi. Odsvetujem, ce imas kakranokoli dobro alternativo (vcasih je ni) ir preskoci.
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Imam Ekosen, ce ni druge alternative je to ok, boljs kot peleti v kaminu za tisto kar rabim, mam klimo sam boljs polovica ne prenese pihanja pa sem dodal ir Je pa ogrevanje na ir drago, oz.med drazjimi. Odsvetujem, ce imas kakranokoli dobro alternativo (vcasih je ni) ir preskoci.
Hvala za nasvete saj mi je bila zamisel, kako bi zimsko sonce izkoristil v toploto v stanovanju,kot vidim je bila samo zamisel ki pa ni uresničljiva.Kdor ne vpraša ne dobi odgovora.
Hvala vsem
Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Hvala za nasvete saj mi je bila zamisel, kako bi zimsko sonce izkoristil v toploto v stanovanju,kot vidim je bila samo zamisel ki pa ni uresničljiva.Kdor ne vpraša ne dobi odgovora.
Hvala vsem
Lp
Grelec v bojlerju priklopis.
2kw Grelec te stane 20 evrov, 2kw panelov pa jurja
Kako veliko elektrarno pa bi postavil?
Kaj bos pa poleti z elektriko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ce koga zanima: 8 komadov ir, vsak 1050w, plus kontrolerji plus internet krmiljenje in podometna montaza na strop, cca. 120m2, je prisla lani spomladi pod 5k. Primorska, neizolirana vikend bajta, gretje marec 2023 cez 400eur. Tako da imate obcutek. TC bi dal pa ne grem razbijat niti tal niti radiatorjev razpeljevat, zato napisal da ni alternative. Kamin pa ni bi pokril cele bajte pa vent bi bil, klime pa imam in so ok samo pihanje ne lezi pa skoz morjo laufat ce ne se takoj shladi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Ce koga zanima: 8 komadov ir, vsak 1050w, plus kontrolerji plus internet krmiljenje in podometna montaza na strop, cca. 120m2, je prisla lani spomladi pod 5k. Primorska, neizolirana vikend bajta, gretje marec 2023 cez 400eur. Tako da imate obcutek. TC bi dal pa ne grem razbijat niti tal niti radiatorjev razpeljevat, zato napisal da ni alternative. Kamin pa ni bi pokril cele bajte pa vent bi bil, klime pa imam in so ok samo pihanje ne lezi pa skoz morjo laufat ce ne se takoj shladi.

ok, marec. kaj pa oktober, november, december, januar, februar? vsak mesec cca 400e?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Domnevam da vsaj toliko. Samo je to morski vikend in ti ne znam povedat ker pozimi nisem dol. Sem napisal prej da je drago in odsvetujem ce obstaja dobra alternativa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in Ateis

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Ce koga zanima: 8 komadov ir, vsak 1050w, plus kontrolerji plus internet krmiljenje in podometna montaza na strop, cca. 120m2, je prisla lani spomladi pod 5k. Primorska, neizolirana vikend bajta, gretje marec 2023 cez 400eur. Tako da imate obcutek. TC bi dal pa ne grem razbijat niti tal niti radiatorjev razpeljevat, zato napisal da ni alternative. Kamin pa ni bi pokril cele bajte pa vent bi bil, klime pa imam in so ok samo pihanje ne lezi pa skoz morjo laufat ce ne se takoj shladi.
Itak 8kw panelov v podhlajeni bajti lahko pozgejo do jurja na mesec elektrike.
Tega si ne zna noben izračunati niti prodajalci tega ne povejo.