IPOD TOUCH / IPOHNE

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Lep pozdrav!

A mi lahko nekdo na preprost nacin razlozi kaj so prednosti da "jailbreakas" tak gadget, se prav kaj so prednosti in kaj se spremeni po "jailbreaku".

lp
M
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Kolikor mi je znano, lahko potem nalagaš "neuradne aplikacije" / popravke in pa skrekane igre / programe
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Brez jailbreaka je naprava zame neuporabna, saj ne moreš priti do najboljši iger in aplikacij za đabe. Če pa imaš denar, pa te verjetno ne bo motilo, pač za kak pir manj boš mel.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Brez jailbreaka je naprava zame neuporabna, saj ne moreš priti do najboljši iger in aplikacij za đabe. Če pa imaš denar, pa te verjetno ne bo motilo, pač za kak pir manj boš mel.

Te "najboljse" igre in aplikacije stanejo ponavadi nekje med 1€ in 10€ ... Strasno veliko ane?
hysterical-1.gif
... Jailbreakajo danes le se tisti, ki bi radi nalagali skrekane aplikacije... Vse ostalo, zaradi cesar je bilo vcasih jailbreakati, je ze odpravljeno (prvo generacijo je bilo potrebno odklenit in predhodno jailbreakati, ce smo ga sploh hoteli uproabljati, od iPhone 3G dalje, pa so na voljo nezaklenjeni aparati, pri katerih to ni vec potrebno. Na zacetku je bilo se potrebno postimati prikaz klicocega iz imenika in se par drugih zadev, da je zadeva delovala. Sedaj je to ze vse reseno brez tega). Ce pa gre za zaklenjen iPhone (recimo iz Hrvaske ali Avstrije,...) pa je jailbreak predpogoj za odklep... Je pa vedno bolj zapleteno... in recimo za iPhone 4 z zadnjo verzijo firmware sploh se ni na voljo opcije za softverski odklep ...
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Brez jailbreaka je naprava zame neuporabna, saj ne moreš priti do najboljši iger in aplikacij za đabe. Če pa imaš denar, pa te verjetno ne bo motilo, pač za kak pir manj boš mel.
Torej, ata si olupil za telefon, za igrice pa ne da denarja. Ti šment.
bonk.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.573
2.422
113
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Brez jailbreaka je naprava zame neuporabna, saj ne moreš priti do najboljši iger in aplikacij za đabe. Če pa imaš denar, pa te verjetno ne bo motilo, pač za kak pir manj boš mel.
Torej, ata si olupil za telefon, za igrice pa ne da denarja. Ti šment.
bonk.gif

Še dolgo bomo imeli v glavi, da hardware se plačuje ostalo se pa dobi. Z mano na čelu.

Če bi blo drugač, bi pa že 90% ljudi bilo na linuxih.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Nič nism ateka olupo, s svojim denarjem sm ga kupil. In ja, npr na galaxy s, sem imel vse igre zastonj, in ko sem prešel na iphone 4, me je to pač zmotilo, saj je za študenta vseeno to nek denar. No zmotilo me je tudo npr. da sem moral iti za vsako v mei wifi vlopit, namesto, da bi bila bližnjica (oz. slide meni, kot na galaxy S), če pa bi imel jailbreak pa bi lahko to uredil.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Nič nism ateka olupo, s svojim denarjem sm ga kupil. In ja, npr na galaxy s, sem imel vse igre zastonj, in ko sem prešel na iphone 4, me je to pač zmotilo, saj je za študenta vseeno to nek denar. No zmotilo me je tudo npr. da sem moral iti za vsako v mei wifi vlopit, namesto, da bi bila bližnjica (oz. slide meni, kot na galaxy S), če pa bi imel jailbreak pa bi lahko to uredil.
Ubogi študentek je moral zamenjati en tako rekoč nov telefon za drugega, ki je dražji od ne tako slabe delavske plače, in se potem pritožuje zaradi par deset evrov za igrice. Ja, prav smiliš se nam, res. Napiši TTR, da ti doniramo kaj.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.573
2.422
113
Dajte mu že mir.... jst če bi imel na banki 1milijon €, ne bi dal za widowse 100€.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Par 10€? Maš 20 programov, pa misliš da bom 200€ razkiral??? Sej nism na glavo padel z 20 nadstropja... Matr, že tak da pol preveč za telefon pol pa bi mel še dodatne stroške...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Nič nism ateka olupo, s svojim denarjem sm ga kupil. In ja, npr na galaxy s, sem imel vse igre zastonj, in ko sem prešel na iphone 4, me je to pač zmotilo, saj je za študenta vseeno to nek denar. No zmotilo me je tudo npr. da sem moral iti za vsako v mei wifi vlopit, namesto, da bi bila bližnjica (oz. slide meni, kot na galaxy S), če pa bi imel jailbreak pa bi lahko to uredil.

Študent ki ima iphone4 in nima za igre, je bolj za en penis študent. Tak bo imel potem tudi avto, za katerega ne bo imel za gume, hišo za katero ne bo imel denarja...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Študent ki ima iphone4 in nima za igre, je bolj za en penis študent. Tak bo imel potem tudi avto, za katerega ne bo imel za gume, hišo za katero ne bo imel denarja...
Ne ne, pri njemu je to princip, se ne da odirati.
priden.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kaj misliš, da aplikacije kar same od sebe nastajajo? Ne vem sicer kaj študiraš. A boš istega mnenja, ko se bo nekdo odločil, da tvojega produkta iz principa pač ne bo plačal? Češ, on že ne bo toliko dal za te stvari. Uporabljal bi pa vseeno.