Premium goriva na Bencinskih servish

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Vsakic ko grem tankat (diesel) naj bo O m w Ali Petrol moram prav paziti da ne tankam premium goriv ki so cca 0,60 eur drazje po litru.

mi lahko prosim kdo razlozi, kaj za svetega vraga je primum gorivo toliko boljse od klasicnega.



Dual Action Technology za napredno zaščito motorja

Do 50 kilometrov več na rezervoar

Popolna zaščita ključnih motornih delov

Še nižje emisije in manj trdnih delcev v izpuhu

Manj penjenja za dodatne 4 litre v rezervoarju
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Sem tankal cca pol leta samo 100 oktanski. Fure delam bolj kot ne vedno iste pa še to takrat ko ni gužve. Praktično ni bilo nobene razlike, razen v denarnici se je poznalo v minus.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
S tem da 100 oktanski je vsaj na papirju drugačen od 95 (več moči). Jaz sem govoril za premium diesel. Mogoče je edini plus da nima biokomponente (upam vsaj).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Dvomim da je premium dizel brez B7....

Zdaj maš "kurilca" z 1.1 brez bio.....je pa po SistEN 590....se pravi nafta z barvilom brez biokomponente
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
No ja.
Kaj premium elektriko že imajo za električne avte??

Ali samo zeleno???
ja imaš premium elektriko. v primeru, da stanuješ pod hribom in elektrika pride do tebe z vrha hriba. zaradi padca ima večjo moč in žarnice veliko bolj svetijo.
recimo kruh v pečici namesto 1h na 200°C je pečen v 47min na 175°C. fucbaltekma je pa konec že po 82minutah, laufajo pa ko majmuni.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Potem sedaj, ko Petrol nekaj časa ni imel je bila izjema zaradi regulirane cene in krize?

Uf, 20%, koliko pa sodobni motorji še prenesejo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Vsakic ko grem tankat (diesel) naj bo O m w Ali Petrol moram prav paziti da ne tankam premium goriv ki so cca 0,60 eur drazje po litru.

mi lahko prosim kdo razlozi, kaj za svetega vraga je primum gorivo toliko boljse od klasicnega.



Dual Action Technology za napredno zaščito motorja

Do 50 kilometrov več na rezervoar

Popolna zaščita ključnih motornih delov

Še nižje emisije in manj trdnih delcev v izpuhu

Manj penjenja za dodatne 4 litre v rezervoarju

Predvsem na račun boljših dodatkov. Vcasih tudi goriva. Odvisno odkod se nabavi. OMV svojo 100 se posebej pazi glede skladiščenja.

Na koncu bi se moralo poznati, tam do 5% glede porabe. Nekaj je tudi na čiščenju motorja, boljšem izgorevanju. Dolgoročno seveda. En tank, dva, tri tega ne bodo spremenili.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
S tem da 100 oktanski je vsaj na papirju drugačen od 95 (več moči).
Oktansko število nima nobene veze z kalorično vrednostjo goriva. Tudi z močjo motorja ne. Razen če tankaš premalo oktansko gorivo v motor, ki je namenjan za višje. Takrat pride do prilagoditev vžiga. Če pa v motor ki dela optimalno na 95 vlivaš 100 oktanov bo pa razlika v moči točno 0.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Lahko dodam se eno nepopularno mnenje. Petrol dizel iq max je eno izmed najboljših goriv, lar se trenutno dobi na evropskem trziscu. Potrjeno neodvisno, primerjali s shell, bp ipd velikani. Merjeno v skozi cetansko stevilo, kvaliteto dodatkov, sposobnost "mazanja" ipd.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Bom primerjal rahlo drugače... Ko se ravno omenja 100ko....

3/4 gareža v motorju pride od primesi v gorivu.... t.i. aromatov....

Najlepše sem to opazil recimo pri žganju z motorko...

Sem ravno na novo sestavil eno motorko..se pravi čist bat zgoraj..nova svečka.....grem žagat...

Prvič uporabim alkatilni bencin (Aspen 4t) https://aspenfuel.co.uk/

+ kvalitetno 2t sintetično olje (JASO FD) ki pušča minimalno saj pri zgorevanju...

Svečka po uporabi ko nova....bat minimalno saj (na 2h 3h koncih na glavi zametki gareža)



Ponovim vajo z Petrolovo 100ko....bat po uporabi črn....svečka primerno rjava (kot mora bit)

Plus razlika....pri alkatilnem bencinu nič ne smrdiš po gorivu ko prideš iz gozda.....po 3h urah zaganja z navadnim bencinom pa tud tuš ne pomaga....ko da, si se polil z benzom...

Tko da....veselim se ko bodo na voljo kaka nova E-goriva....ne pa te kvazi superduper 100ke.

Naprimer:

 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Kje se ga pa dobi? Samo na AC? Po 2€ in vec? Jaz samo se OMV premium, danes je bil 1,7xx
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Bom primerjal rahlo drugače... Ko se ravno omenja 100ko....

3/4 gareža v motorju pride od primesi v gorivu.... t.i. aromatov....

Najlepše sem to opazil recimo pri žganju z motorko...

Sem ravno na novo sestavil eno motorko..se pravi čist bat zgoraj..nova svečka.....grem žagat...

Prvič uporabim alkatilni bencin (Aspen 4t) https://aspenfuel.co.uk/

+ kvalitetno 2t sintetično olje (JASO FD) ki pušča minimalno saj pri zgorevanju...

Svečka po uporabi ko nova....bat minimalno saj (na 2h 3h koncih na glavi zametki gareža)



Ponovim vajo z Petrolovo 100ko....bat po uporabi črn....svečka primerno rjava (kot mora bit)

Plus razlika....pri alkatilnem bencinu nič ne smrdiš po gorivu ko prideš iz gozda.....po 3h urah zaganja z navadnim bencinom pa tud tuš ne pomaga....ko da, si se polil z benzom...

Tko da....veselim se ko bodo na voljo kaka nova E-goriva....ne pa te kvazi superduper 100ke.

Naprimer:


No, sam tole ni ravno referenca. Sto oktanca si uporabil v ne ravno primernem stroju :)