Premium goriva na Bencinskih servish

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
KSZ
Ena direktna primerjava MOLove in Petrolove nafte. S kolegom, ki je tankal 2 dni prej na MOLu, jaz pa teden dni prej na Petrolu, sva imela avte ponoči parkirane na vrhu Krvavca, kjer je temperatura padla na -15 stopinj. Oba imava isto znamko avta. Moj je zjutraj vžgal brez težav, njegov je po 3x poskusil vžgal, vendar mu je čez minuto crknil in se ni prižgal nazaj. Po nekaj dneh na soncu in pozitivnih temperaturah mu je spet normalno vžgal..
Nekajkrat sem sicer tudi jaz tankal na MOLu, sedaj sem se odločil, da naslednjič tankam tam šele spomladi :)
Pri znancu, ki majo kamijone na minusu parkirane po teden dva ravno kotra v korist omw, mol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
KSZ
Ena direktna primerjava MOLove in Petrolove nafte. S kolegom, ki je tankal 2 dni prej na MOLu, jaz pa teden dni prej na Petrolu, sva imela avte ponoči parkirane na vrhu Krvavca, kjer je temperatura padla na -15 stopinj. Oba imava isto znamko avta. Moj je zjutraj vžgal brez težav, njegov je po 3x poskusil vžgal, vendar mu je čez minuto crknil in se ni prižgal nazaj. Po nekaj dneh na soncu in pozitivnih temperaturah mu je spet normalno vžgal..
Nekajkrat sem sicer tudi jaz tankal na MOLu, sedaj sem se odločil, da naslednjič tankam tam šele spomladi :)

Ne pravim da nimaš prav ampak iz te zgodbe si ti ven potegnil da je bila težava v nafti, da kolegu ni avto kresnil? Kaj pa če ima kolega kak drug problem z motorjem in mu pač mraz ne paše? Pozimi je to odvisno samo od nafte ali kako? Skratka, ne samo MOL ali Petrol, dvomim da katera nafta ne zdrži -20 stopinj sred zime. Namiguješ na to da šparajo na aditivih?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Vprašaj ga kdaj so naftni filter menjali, ker večina proizvajalcev ima to na 60000 km kar lahko nanese pri nekaterih uporabnikih 5 do 6 let kar pa ni ravno najboljša popotnica v velikem mrazu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in sad

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Vprašaj ga kdaj so naftni filter menjali, ker večina proizvajalcev ima to na 60000 km kar lahko nanese pri nekaterih uporabnikih 5 do 6 let kar pa ni ravno najboljša popotnica v velikem mrazu.
Za šank debato to ne šteje. Ali pa novi aku tudi ne...

Frendu ni užgal! pa še litr več je žrl! fix
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Čaki zdej, se bojo alteraši pofočkal....da so tudi njihova premium goriva ista brozga kot regular!
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Nekdo je nekaj napisal tu da je petrolov premium dizel eden boljsih v Evropi. Imamo kak podatek kateri 100oktanc je pri nas najboljsi?