Povezava telefona s projektorjem

mili

Zelenc'
15. dec 2022
2
0
1
Lep pozdrav.
Imam velik problem, ki ga ne znam resiti.
Hocem povezati telefon (Samsung Galaxy...) s projektorjem (InFocus).
V priponki je videti, kaj sem naredila, in po moji logiki bi moralo delivati. Pa ne deluje!!! Projektir ne prepozna vira!!!
Na projektorju iz na steni se izpise, da vir ni najden.
Ne razumem. V telefo. Sem vtaknila usb - C, ki ima na drugi strani vhod za hdmi. Potem sem to vkljucila se v en adapter al kako se ze temu rece, ki ima na drugi strani tak delcek, kamor se vtakne kabel od projektorja.
Skratka, vse se ujema, a vsebina se ne prenese.
Ali je napaka v telwfonu? Bi morala ram kaj pritisniti?
Kakor sem razbeala na internetu
, bi morala biti povezava samodejna.
No, pri meni ni.
Lepo prosim, ce morda kdo ve, kje je problem.
Hvala!
Lep pozdrav.
 

mili

Zelenc'
15. dec 2022
2
0
1
20221215_165433.jpg
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Zakaj ne dela je lahko več razlogov. Možno da se adapterja ne ujemata med sabo, ali pa tvoj telefon ne podpira video out.

Telefon mora podpirat USB Type-C DisplayPort Alt Mode

Če ti to ne gre, je še ena opcija da na projektor priklopiš chromecast. Za njegovo delovanje mora bit na voljo wifi v tem prostoru
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Nerabiš chromecasta. Dovolj je bilokeri wifi hdmi (miracast) sprejemnik. Od 30 eur dalje
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Jaz mislim, da je problem v drugem adapterju ( beli hdmi - vga) Ker se digitalni signal pretvarja v analognega

Najprej probaj samo črni adapter in ga priklopi na tv ali monitor. Če tukaj dobiš sliko, potem pomeni, da telefon in črni adapter delujeta.
Potem pa lahko nabaviš nekaj kar ti je predlagal uporabnik Serviser. Da imaš samo en adapter.

Še vedno pa obstaja možnost, da ne bo delalo. Zakaj ne... adapter ne podpira zares analognega signala, resolucija, ki jo želi projektor je telefon ne podpira, včasih kak adapter potrebuje licenco, da deluje s telefonom...

edit; v navodilih piše, da podpira samo windows in mac/apple. torej kao ne androida. če vseeno želiš probat, potem raje tega, ker lahko hkrati polniš telefon in morda celo adapter potrebuje več napetosti
 
Nazadnje urejeno: