Iphone težava s hotspot

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Na Iphone 11 z iOS14.6 in že prej na iOS14.5.2, mi je izginila opcija za Hotspot. Sem na Izimobilu.
To se mi je sedaj zgodilo že drugič. Prvič sem rešil s kompletnim restorom telefona, sedaj bi pa raje probal še s kakšno drugo opcijo. Se še komu drugemu to dogaja?
Ko hočem izvesti hotspot, mi napiše: Set Up Personal Hotspot: To enable personal hotspot on this account, contact mobitel.
Ista SIMka v drugem Iphonu, hotspot deluje.

To je prva resna težava od kar sem na Iphone-ih in zadeva je kritična, ker hotspot rabim za delo. Sem upal, da mi bo upgrade na 14.6 rešil stvar, pa je isto.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
V nastavitvah za APN vnesi se podatke za hotspot (tak je vsaj bilo vcasih, ko sem se bil na iphonih).

1623351752964.png
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Malo off... ampak sem ravno ta vikend razmišljal...
rad bi nastavil da ima avto vedno na voljo internet, ampak sedaj moram vedno ročno vklopiti hotspot na telefonu, če želim, da se avto poveže na telefon. Je kakšna opcija v iphonu, da samodejno dodeli hotspot, če je neka naprava v bližini? Vidim da imaš možnost da daš to dovoljenje družinskim članom, za kaj drugega pa ne najdem.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Ja to ja, če imaš carplay vklopljen.
Ker carplaya nimam brezžičnega ne vklapljam vedno telefona na kabel. Za te primere bi rad da ima sistem od avta še vedno povezavo do neta (vreme, zastoji, razna druga obvestila)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pomojem gre tudi preko BT. Se pravi imaš vklopljen BT, avto se avtomatsko poveže in posreduje net. Sem zadnjič vozil testnega kadjarja, ki še ni imel vklopljene R link zadeve. Telefon sem mel povezan z BT pa je vseeno na vgrajeni navigaciji kazal zastoje, dela na cesti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Na Iphone 11 z iOS14.6 in že prej na iOS14.5.2, mi je izginila opcija za Hotspot. Sem na Izimobilu.
To se mi je sedaj zgodilo že drugič. Prvič sem rešil s kompletnim restorom telefona, sedaj bi pa raje probal še s kakšno drugo opcijo. Se še komu drugemu to dogaja?
Ko hočem izvesti hotspot, mi napiše: Set Up Personal Hotspot: To enable personal hotspot on this account, contact mobitel.
Ista SIMka v drugem Iphonu, hotspot deluje.

To je prva resna težava od kar sem na Iphone-ih in zadeva je kritična, ker hotspot rabim za delo. Sem upal, da mi bo upgrade na 14.6 rešil stvar, pa je isto.
Zgleda so nekaj v zadnjih vezijah pobrkali. Na Xs so mi zginili MMS, tudi možnost vklopa pod Sporočila, prav tako je vse APN pobrisal, no ko sem ga na 14.6 dal je blo nazaj. Na 12 pro max je pa vse delalo OK.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Meni Iphone 11 na Mobitelu vse to cel čas deluje BP, ampak res, nisem zaznal nobenih težav...... s tem....

Vkloi pa mobile data , nato pa še spodaj Personal Hotspot, če želiš svoj net še kam deliti, sem pa opazil, da veliko bolje deluje, če komp, kateremu delim net raje povežem z kablom (polnilnim) z laptopom.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomojem gre tudi preko BT. Se pravi imaš vklopljen BT, avto se avtomatsko poveže in posreduje net. Sem zadnjič vozil testnega kadjarja, ki še ni imel vklopljene R link zadeve. Telefon sem mel povezan z BT pa je vseeno na vgrajeni navigaciji kazal zastoje, dela na cesti.

Zastoji in delo na cesti se lahko sinhronizira tudi preko RDS in sploh ne potrebuje povezave v internet ... Odvisno od infotainmenta ...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
To vem, imel bi za ostale online storitve, brez da vedno ročno vklapljam hotspot