Influenferke - Generacija JAZ in nategovanje

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Mene to ne moti, naj ustrezno pove ali oznavi. Vseeno so njegove stevilke bedne, tudi za nase okraje.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.208
113
Kako porečete na Polenar Tactical?

V štartu je še bil zanimiv kanal, sedaj pa čedalje bolj dajejo občutek, kot da so neki try hard poceni kopija "fps russia" in "life of boris".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Pa še nikoli ni nič zares povedal o avtih, kvečjemu, da ima na probi in da je šel na xy kraj na izlet z vsemi 300 konji. Pa fajn potegne.

Si šel sam do avtohiše, kjer so mu plačevali oglaševanje. Pa ti prodajalec reče, da malo počakaj, da te bo drugi prodajalec peljal na testno vožnjo. Kjer sam pelje avto, ti ga ne voziš, si samo sopotnik...
Nic ne pove, ker se ne upa nobenemu zamerit. Tako pa kasira od vsakega. Prodana dusa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.734
6.345
113
Kako porečete na Polenar Tactical?

V štartu je še bil zanimiv kanal, sedaj pa čedalje bolj dajejo občutek, kot da so neki try hard poceni kopija "fps russia" in "life of boris".
Ce se ne motim, nihce od njih ni nikoli zares delal tega o cemer delajo vsebino. Kot da bi nekdo mel vsebino o kirurgiji ampak nikoli ni hodil na medicinsko fakulteto. Seveda se da nastudirat gradivo za cel izpit iz kirurgije, tud kak kolega to dovoli da si zraven v mali operacijski…sam tezko pa avtenticno vsebino o tem kreiras.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sajkek

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Jp, jp. Polenar Tactital scena je bolj entuziastični hobi program, ki izhaja iz družinskega hobija športnega streljanja in prodaje raznoraznih s tem povezanih stvari.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.516
9.216
113
dobro to je tud specifika trga in jezika.

poleg tega pa vidiš, pri nas je folk jezen če influencer dela reklamo za kaj, prav užaljeni so. v tujini je pa vsem pač jasno, da je to plačilo za ustvarjalca.
Eno je če se predstavljaš kot neodvisen in potem samo hvališ kako oh in sploh je nekaj, ker so ti plačali za to, drugo je, če si pač influencer. V prvem primeru je čisto upravičeno, če je nekdo užaljen, v drugem ni panike. Sta pa za ti dve zadevi različni ciljni publiki in lahko se nekaj časa ''šlepaš'' in pretvarjaš, ampak te slej kot prej spregledajo in potem tista publika gre.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
kdo se sploh pretvarja? saj pa čisto vsak yt kanal živi od ad revenue-a in sponzorstev. in tudi pove se vedno če se dela s kom, res ne vidim problema tu.

to je pač slovenček tm lastnost, ko je treba pljuvat samo zato ker veš da nekdo služi s tem.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mah ne no, Komotar npr. je prov slinast ratu. Ko se je poročil, je folk spraševal s katero turistično agencijo so zadovoljni, da prek njih bookira dopust. Mislim, da nekdo, ki je vešč youtuba ne rabi tur. agencije ampak si sam najde vse. To je bilo pač prikrito fehtanje, dejte me zastonj na dopust pelat. Mam že raj coolmamacito, katere sicer ne prenesem, ampak ona ima vsaj na strani zavihek sodelovanje in že takoj napišeš kaj bi rad od nje in potem se dobita, dorečeta ceno in to je to, pri nas je pa vse na način: jaz sem ta in ta, imam toliko in toliko sledilcev, zdaj bi šel na večerjo, pridem k vam, če mi date zastonj za jest, jaz pa objavm story in vas pohvalim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.516
9.216
113
kdo se sploh pretvarja? saj pa čisto vsak yt kanal živi od ad revenue-a in sponzorstev. in tudi pove se vedno če se dela s kom, res ne vidim problema tu.
to je pač slovenček tm lastnost, ko je treba pljuvat samo zato ker veš da nekdo služi s tem.
Dejmo si nalit čistega vina: večina teh testerjev je na ravni infuencerjev. In normalna oseba to razume in gleda to sranje kot zabavno vsebino. Iz tega namreč ne boš dobil koristnih informacij na podlagi katerih bi lahko ustrezno izbral neko stvar. In s tem ni nič narobe, če se ''tester'' ne pretvarja, da je neodvisen.
Imaš pa nekatere, kjer se lepo vidi, da živijo od ADD REVENJUJA in ne od ''sponzorstva'' tistih, ki mu dajejo na test. In zanimivo, da taki poleg oh in sploh tudi direktno povedo, kaj ne štima, kaj bi bilo lahko bolje, itd. Recimo sponzorstvo Nikeja za video posnetke o kolesih je lahko čisto ok. Ko pa Nike sponzorira test Nike copat. Loool.
In ne negativno ni recimo: jah, ta barva mu pa res ne ustreza, saj zato je pa še x barv na voljo. Joooj, kako sem objektiven.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ok, ampak kdo pri nas pa je ''neodvisen'', ker vsi kar sem jih jaz videl so: Jaz sodelujem samo s podjetji, ki so res dobra, jaz priporočam stvari, ki so res dobre,...
Nisem videl še 1 našega shitfluencerja, ki bi rekel: To sem dobil od tega in tega podjetja ampak res ni dobro / res ni najboljše / bi bilo lahko boljše,... Razen seveda, če so se skregali in niso dobili plačila. :bonk:
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.208
113
Dejmo si nalit čistega vina: večina teh testerjev je na ravni infuencerjev. In normalna oseba to razume in gleda to sranje kot zabavno vsebino

Popljuvaš en avto, čeprav si tisti specifični model to zasluži, pa ne dobiš nič več na testno probo (ker normalni proletarialec še navadnega Sanderota težko dobi za celi vikend). Veje na kateri sediš si ne režeš.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
pa dobro, saj ma one sladko kisle, pa pove kaj ga moti. itak je vse subjektivno. ne vem, eni preveč resno jemljete to.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.516
9.216
113
torej ti zdaj pričakuješ da se bodo drugi kregali s kruhom. ok.
Ne. V normalnem svetu pričakujem, da če se nekdo predstavlja kot neodvisen, potem da nekaj na ugled in bo povedal po resnici, pa čeprav to dajalcu na test ni všeč. Za influencerje mi pa dol visi, jih ne gledam. In ja, taki NIMAJO eksistencialne potrebe, da so plačani s strani dajalcev na test. Tako da se nič ne kregajo s kruhom.
Ok, ampak kdo pri nas pa je ''neodvisen'', ker vsi kar sem jih jaz videl so: Jaz sodelujem samo s podjetji, ki so res dobra, jaz priporočam stvari, ki so res dobre,...
Nisem videl še 1 našega shitfluencerja, ki bi rekel: To sem dobil od tega in tega podjetja ampak res ni dobro / res ni najboljše / bi bilo lahko boljše,... Razen seveda, če so se skregali in niso dobili plačila. :bonk:
Ej, ne vem, ker našega shitshowa ne spremljam.
Popljuvaš en avto, čeprav si tisti specifični model to zasluži, pa ne dobiš nič več na testno probo (ker normalni proletarialec še navadnega Sanderota težko dobi za celi vikend). Veje na kateri sediš si ne režeš.

Evo, to je pa Slovenija. V tujini imaš ''dovolj močne'' ''influencerje'', ki si to lahko privoščijo in bodo še vedno dobili na test. Veliko neodvisnih pa so si zgradili bazo gledalcev, ki jim dajo avto na test in se tako popolnoma izognejo odvisnosti od proizvajalcev.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
težko boš v sloveniji tolk pomemben, da si kak brand ne more privoscit te spustit.

pa še v tujini se zgodi, danajvečji kanali, določenih znamk pač ne dobijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.516
9.216
113
Se strinjam. Ni dovolj velik trg, da bi živel od YT v Sloveniji brez ''sponzorstev''.
Zato pa precej slovencev/slovenk ustvarja v angleščini.